carprom

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

mai mai

Mesaj de Moose_master » 17 Iun 2005 07:08

mai mai ce-i mai intereseaza pe unii de unde am io bani de tigari, sau de unde are carprom bani de carlige....of of.. Romanie plai de dor


Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

vanghele
junior member
Mesaje: 86
Membru din: 26 Mai 2005 08:04

Mesaj de vanghele » 17 Iun 2005 16:32

Asa sunt romanii... curiosi. Da' io am cunoscut un neamt care prefera sa-l injuri de mama decat sa-l intrebi ce salariu are. Altminteri era un intelept... ii cereai, nu-i cereai un sfat...el se grabea sa-ti povesteasca ce si cum stau trebile.Ca ce nasol e in Germania, ca ce bine e in Ro, ca uite ce de cazinouri sunt in Buc, semn ca romanii sunt foarte bogati... Cand l-am intrebat cata benzina isi poate cumpara un neamt dintr-un salariu a devenit surd ca o lopata si mut ca o lebada.

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 17 Iun 2005 19:00

Domnule Moose nu va cunosc si nici nu-mi doresc sa va cunosc personal,daca va referiti la intrebarea pusa de mine sa stiti ca va pot da o explicatie foarte simpla:a fost o intrebare pur si simplu,nu ma intereseaza cat castigati dvs. prin tari straine dar probabil ca unii dintre noi, care au ramas in Romania si au facut ceva mai multa scoala reusesc sa castige salarii cu 4 de zero in euro,probabil ca multi din cei plecati in strainatate nu castiga nici 500 de euro dar au niste figuri cand vin acasa cu masini inchiriate sau imprumutate de nu-ti vine sa crezi,acum eu nu-i pot baga pe toti in aceeasi oala ptr. ca au plecat in strainatate si oameni cu studii si si-au creat o cariera de succes dar 75% fura sau fac alte lucruri necurate.
Va spun toate astea dle. Moose ptr. ca am mai multe studii si am o oarecare demnitate si o functie si nu ma intereseaza cu ce va cumparati dvs. tigari ,pe carprom il consider un prieten virtual mai apropiat si cred ca a inteles postarea mea :wink:
Da Romania este plai de dor ,de ce a-ti plecat de aici :?: nu va puteati descurca sau a-ti plecat pur si simplu :?: oricum nu ma intereseaza raspunsul.
Apropos,personal nu ma intereseaza sa fiu sluga(nu fac referire la nimeni de pe forum),este optiunea mea.
Cu stima Tudor Gabriel.
Ultima oară modificat 17 Iun 2005 19:09 de către tudorgabriel, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 17 Iun 2005 19:04

Scuze, dar nici nu citisem ce m-ai intrebat. Traiesc din somaj,munca si salariul nevestei. :lol:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 17 Iun 2005 19:12

Carprom ,a fost o gluma pur si simplu ,nu trebuie sa amintesti de scuze,mi-ai trimis un SMS,pai te consider prieten nu :-) sau ai ceva impotriva :-)
Fire intinse :-)

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 17 Iun 2005 19:18

bine ca mi-ai spus ca ai primit SMS- ul, ca nu eram sigur daca e nr. bun.
de obicei cind merg singur la peste si ma plictisesc, ma apuc sa trimit SMS-uri :lol:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 17 Iun 2005 19:47

Acum am si eu numarul tau de telefon datorita SMS-ului :wink:

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

romanie plai de dor (pentru unii nu pentru mine)

Mesaj de Moose_master » 17 Iun 2005 21:48

Dar vad c-am reusit sa incing spiritele pe-aici nu gluma. Stimate domnule Moose , scoli multe, la furat prin strainatate .... de fapt un amalgam din care nu inteleg absolut nimic. Daca am suparat pe cineva imi cer scuze, dar eu ce gandesc aia spun cu riscul de a supara pe unii altii. Si mai ales spun dupa ceea ce gandesc.
Cat despre masini furate sau inchiriate si despre alte insiruiri de obiceiuri ale oamenilor de factura indoielnica, nu cunosc despre cine este vorba in propozitie. Parol daca stiu ceva !

Si cu riscul de a mai deranja inca odata mai afirm pentru a fi bineanteles ca intrebari de genul "din ce traiesti" sunt nepoliticoase chiar si in gluma.
Este problema fiecaruia din ce traieste, iar acest forum este despre pescuit si numai despre pescuit. Mai mult acest topic este despre colegul carprom caruia fiecare ar fi trebuit sa-i ureze ceva frumos si nu sa fie intrebat din ce traieste. A spus omu foarte clar ca este somer... gata... este somer si gata !!!! No coments .

Imi cer scuze lui carprom pentru devierea flagranta de la subiect, dar mi-am imaginat ca-mi pune mie cineva o astfel de intrebare si mi s-a cam pus ceata.

Moose

P.S. O fi Romania plai de dor pentru unii, pentru mine NU .
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Re: romanie plai de dor (pentru unii nu pentru mine)

Mesaj de carprom » 17 Iun 2005 21:58

Moose_master scrie:
Imi cer scuze lui carprom pentru devierea flagranta de la subiect, dar mi-am imaginat ca-mi pune mie cineva o astfel de intrebare si mi s-a cam pus ceata.
Nici o problema, eu nu ma ascund de nimeni si de nimica. Nu este rusine in Germania de azi sa fi somer. Daca si nemtii au o denumire ptr. studenti:
Harz4, new generation, atunci ce sa mai spui.
Am sa ma apuc sa vind Boilies ,sa-mi pot cumpara Mixuri sa-mi fac altele :mrgreen:
si avantajul de somer pescar este, ca nu stai cu toti incepatorii la sfirsit de saptamina pe balta :lol:

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

ai dreptate

Mesaj de Moose_master » 18 Iun 2005 03:11

Nici eu nu merg decat rareori sambata sau duminica la pescuit pe locuri consacrate. Nu de alta dar ma inghesui cu toti chinezii care daca iei un crap si-l dai inapoi in balta incep sa vocifereze de zici ca l-au prins ei.

Cat despre vandut boiles, eu ma gandesc de ceva vreme sa ma apuc serios de treaba. Aici pescuitul la crap practic nu exista, dar sunt sigur ca daca fac o treaba gandita voi avea clienti din USA care sunt inebuniti dupa nade de crap.

Termin deocamdata ce-am inceput apoi poate ma apuc si de negot cu bile si alte acareturi.

Fire-ntinse-n draci,

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Scrie răspuns