MONICA POP

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 15 Iun 2005 11:23

monicapop scrie: Da asa e si ala e tot un pescuit de ce .. nu conteaza .. mai mai .. daca ar vedea "doamnele " voastre .. ce combinati
Daca ar sti Italianul tau in ce discutii intri tu aici :mrgreen:

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

Mesaj de monicapop » 15 Iun 2005 11:30

carprom scrie:[
Daca ar sti Italianul tau in ce discutii intri tu aici :mrgreen:[/quote]
Italianul ala .. se chiama giacomo .. incintat de cunostinta ( din partea lui ) .. si sincer stie . si citeste .. tot .. sincer e inervant ca nici daca as vrea nu as putea sa ii ascund ceva :P
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 15 Iun 2005 17:18

o sa se lase cu divortzuri pe aici...............cred :lol:
><)))°>-------- Dani

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 15 Iun 2005 20:22

Daca tot discutam aceste probleme sa va spun o intamplare adevarata :-) :un amic al meu casatorit avea o prietena :oops: cu care .....mergea la pescuit,sotia lui avea o prietena foarte isteata care l-a vazut o data si i-a spus sotiei lui ca de fapt el nu se duce la pescuit ci la ....... :shock: ,atunci sotia amicului meu a intrebat-o pe prietena ei ce sa faca sa-l prinda :roll: ,baieti este treaba serioasa :!: ,amicul meu in fiecare sambata isi lua husa cu scule si ruhsacul din debara ,le ducea la masina si pleca la "pescuit" pana duminica ,cam asta se intampla,dar in realitate el isi lua" fetita".... si nici nu se uita la sculele de pescuit,bineinteles ca avea vreo 3 undite cu linia pusa pe scarita si prinsa scarita de bat cu elastic de bani :-) ,pescar banuit era omul;oameni buni ce credeti ca a facut prietena sotiei lui :shock: :?: i-a spus mai Mirela hai sa-i taiem carligele de la undite ca eu cred ca el nici nu le scoate din husa si asa a facut :shock: duminica cand a venit Florin al meu acasa obosit dar si cu vreo 3 kg de caras mare ,bineinteles cumparat de pe undeva ,erau amandoua acasa (sotia si prietena) ,il asteptau,Florin le spune vedeti ce peste am prins eu :?: am noroc nu gluma,da PRIETENA ii spune :da cu ce carlige Florine :?: :shock: a ramas omu imposibil,a scos unditile si cand a vazut lucratura Iudei a ramas SOC,nu va spun ca au si un copil si erau cat pe ce sa ajunga la divort,bomba este ca Mirela a devenit intre timp ing.piscicol,(a doua facultate) si este pescarita inraita,de fiecare data merge la pescuit cu Florin si mai si prinde :shock:
Este adevarat tot ce v-am relatat :-) :-) :-)

vanghele
junior member
Mesaje: 86
Membru din: 26 Mai 2005 08:04

Mesaj de vanghele » 15 Iun 2005 23:32

Urat sfarsit are povestea asta.

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

lolzzz

Mesaj de monicapop » 16 Iun 2005 10:21

vanghele scrie:Urat sfarsit are povestea asta.
nu cred ca tudorgabriel e de aceas parere daca am inteles bine acum e sotia lui .. sau nu .. asa ca .. fiecare cu ce se merita .. In orice caz .. asa macar tudorgabriel stie la ce sa se astepte daca in caz o sa incerce sa isi insele ..nevasta :PP, in cazul cel mai rau ramine fara bete .. nu doar fara cirlige :P
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 16 Iun 2005 10:43

sincer e inervant ca nici daca as vrea nu as putea sa ii ascund ceva
Asta ai scris-o tocmai pt. ca se "dă" si el pe forumul asta, nu? :lol: :P

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

Mesaj de monicapop » 16 Iun 2005 10:53

Albert scrie: Asta ai scris-o tocmai pt. ca se "dă" si el pe forumul asta, nu? :lol: :P
sincer nu e asa de bun la PC ca si la pescuit asa ca .. io ii deschid pc-ul .. si el inafara de carpfishing.it .. nu intra .. nicaieri .. ( nu cred ca ar avea rabdare sa silabiseasca ceea ce se scrie pe acest forum .. e el destept dar nici in halul asta :P
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 16 Iun 2005 18:49

Nu Monica nu este vorba despre sotia mea este pura coincidenta, este vorba asa cum am spus de sotia unui prieten :-)
@vanghele
si eu am spus la fel atunci:ce sfarsit trist,dar bine ca nu a divortat omu' ca are un copil......si totusi :?: ce este mai frumos decat viata libera :roll:
Va salut :wink:

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

mda

Mesaj de Moose_master » 17 Iun 2005 07:35

Nu stiu cum e cu nevestele care nu-si lasa sotii la pescuit pentru ca sotia mea stia extrem de clar ca se va marita cu un detinator de lansete de 4 metri, mulinete cu baitrunner, 8 arme de vanatoare si sute de cartuse.
Normal ca nu le detineam pentru a ma uita la ele.

Cine intra in casa mea isi da lesne seama ce fel de poama sunt.

Pana si fetita mea de aproape 7 ani a vazut pesti si animale cate vad alti oameni poate doar la Muzeul Grigore Antipa.

Asa ca io-s fericit ... sotia mea priveste aceste lucruri ca pe niste lucruri firesti.

De fapt asta este scopul meu in viata : sa vanez si sa pescuiesc ! (pe langa permisul de vanatoare, am obtinut aici in Canada si permisul de "piegeur" adica ala care pune capcane-cred ca-i zice in romaneste capcanagiu)

Moose


P.S. Ma bucur ca exista si o femeie pe acest forum , deci cu aceasta pasiune. Asta inseamna ca femeile mai pot fi salvate...

La mai multi pe mal (ma refer la balauri)
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Scrie răspuns