Servus sunt Flaviu

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde atb333atb » 25 Oct 2012 18:06

Servus baieti si fete. Ma numesc Flaviu Zapartan si sunt dependent de pescuit!
Poate nu chiar dependent dar am oricum o obsesie pentru acest sport costisitor.
Pescuiesc de cand ma stiu aproximativ, de pe vreme cand lacul Nasal (taga mica) era un loc de vis, de pe vreme cand se prindea chefal de pe digul din Venus sau Neptun cu rame de mare din Mangalia.
Acum am 27 de ani m-am reapucat de pescuitul crapului de aproximativ un an (cu toate ca mai pescuiam la crap si cu gasca dar fara sa urmez niste principii, pescuiam "la ce vine"), sunt prospat casatorit, cam tot de un an si am o fetita care ieri a implinit 8 luni.
In conditiile date nu pot sa mai sper la mai mult de 3-4 iesiri pe anul asta, poate mai multe la anu!!
Pot sa spun ca este un sport deosebit de frumos dar costisitor... un salar de medic rezident in anul 2 pe chirurgie neputand sa asigure nici macar minimul necesar pentru acest hobi. Anul acesta am avut doar 4 iesiri din care una la un concurs la Brateni 48h cand nu am prins nimic :((
Doresc o colaborare cat mai buna cu fiecare membru si cine stie... poate cat mai multi prieteni, sau parteneri de pescuit
atb333atb
new member

Mesajde maiden » 26 Oct 2012 10:52

Bine-ai venit Flaviu, sedere placuta printre noi !! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI
maiden
Moderator

Mesajde nicu7193 » 07 Dec 2012 22:00

Flaviu , bine ai venit , cat despre cat de costisitor e acest sport stim cu totii , pt ca mai suntem si alti bugetari pe aici , dar incercam sa facem fata , vorba englezului "sunt prea sarac ca sa ma imbrac prost" , asta insemnand ca incearca sa-ti iei lucruri de calitate ca sa te tina mult , asa vei face de fapt economii (e doar parerea mea si ia-o ca atare) , fire intinse.
nicu7193
member

Înapoi la Prezentari