Casian

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Casian

Mesaj de casian » 28 Iun 2005 11:09

Salut... ma numesc Casian Margineantu,am 32 de ani,locuiesc in Lugoj.Profesia de baza este medicina veterinara dar nu am avut ocazia sa lucrez in bransa.Din 1996 lucrez in presa ca fotoreporter, si am la activ mai multe premii si recunoasteri internationale ca artist fotograf.Pescuiesc de cand ma stiu, iar la crap de 10-12 ani.In prezent ,de prin luna martie anul acesta mi-am deschis o firma (SonarPro) de productie arome,nade,momeli , atractanti si adaosuri proteice - produse care deocamdata se gasesc doar pe piata zonala...Timis,Caras-Severin,Arad.Va stimez si va respect pe toti, pentru simplul fapt ca am reusit impreuna...uneori "la cutite"... sa iesim dintr-un mare con de umbra care era pescuitul modern al crapului in Romania.

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 28 Iun 2005 11:24

ne pare bine de cunostintza?
ce mai sti de Surduc? :lol:
><)))°>-------- Dani

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 28 Iun 2005 12:07

De la inundatiile din primavara Surducul este imens.Daca anul trecut pescuiam de pe plaja....in coada lacului(cred ca sti locatia..) acum locul este in apa la vreo 50- 60 de metri . Cabanele de pe zona inundabila erau doar cu acoperisurile afara.Saptamana trecuta am venit de la Simeria(apropo eu vin cam la doua saptamani la socrii.. poate ne intalnim prin Deva.. telefonul meu este 0723/180049) si am intrat sa vad cum se prezinta lacul...in fiecare zi deschid barajul dar in momentul de fata apa este cu vreo 5-6 metri peste nivelul normal de vara.Pescari de crap nu prea sunt,iar "meseriasii" cu sky-jeturile si barcile cu motor(de anul trecut le da voie din nou cu ele)iti produc crize de nervi.

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 28 Iun 2005 12:24

casian scrie:Pescari de crap nu prea sunt,iar "meseriasii" cu sky-jeturile si barcile cu motor(de anul trecut le da voie din nou cu ele)iti produc crize de nervi.
In felul asta scapati de braconajul cu plase :lol:

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 28 Iun 2005 12:37

Te salut Razvan...Ai dreptate, numai ca dupa ce ai nadit consistent si astepti plin de sperante...vine "gagiu" se intoarce de doua ori deasupra markerului ,cu toate ca are delimitata zona ,iti arata semnul international si pleaca.Senzatia este ca iti vine sa vinzi tot..cumperi arma cu luneta..si o folosesti.Apropo... ai supradozat bine menta cu usturoi

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 28 Iun 2005 12:44

Scuze Razvane ,ultima fraza cu supradozarea nu era pt tine

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 28 Iun 2005 13:33

Menta cu usturoi este una din combinatiile preferate, mai ales la porumb (dar doze normale).
De unde ai ghicit? Nu-mi aduc aminte sa fi scris asta pe forum.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 28 Iun 2005 15:08

te salut casian! din pacate problema sporturilor nautice pe balti se regaseste in multe zone din tara. eu am crezut ca in brasov, ca zona de munte, este ultimul loc in care o sa vad ca se practica asa ceva... poate parapantism da, dar windsurfing nu. ei uite ca avem parte si de asa ceva, culmea pe lac privat destinat exclusiv pescuitului sportiv, ce sa mai zic ca parte din el e si rezervatie. dovada ca vorba aia cu cooperativa pile si relatii functioneaza ireprosabil...
fir intins!!

www.carpfishing.ro

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 28 Iun 2005 15:11

Imagine

Avatar utilizator
nelubalaj
member
Mesaje: 261
Membru din: 09 Mar 2005 18:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de nelubalaj » 29 Iun 2005 00:37

Salut Lugojene, incantat de cunostinta :lol: :lol: :lol:
De tine sunt facute momelile alea :shock: sunt bune :wink:
Nelu B.

Scrie răspuns