Casian

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 30 Iun 2005 08:59

Casian, bineinteles ca doar prin testatul pescarilor si argumentele lor poti sa aflii adevaratul adevar.
Poate pina la anul cind vin la Resita, scoti ceva nou si mai bun, si putem sparge piata Germana :wink:
Iti doresc mult succes si marfa calitativa

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 30 Iun 2005 09:56

Cand am scos pe piata aroma de Unt,Ananas,Branza Cheddar... dealtfel unele dintre cele mai eficace...se cruceau, cum sa mearga la crap cu asa ceva..Crapul se prinde doar cu capsuna ,anason si vanilie.In afara de piata Bucurestiului unde exista o comunitate de pescari titrati, in provincie nu exista decat ocazional(numarati pe degetele la o mana)pescari care se bucura de aparitia acestor arome diverse.Daca nu te adresezi cerintelor majoritatii nu poti mentine sub nici o forma afacerea.Sincer, am castigat cu brio piata din zona dar, deocamdata, o gama de arome superconcentrate special pentru crap(undeva la 50-70 ml) bineinteles cu pretul aferent nu au trecere aici.Sigur , o sa incerc sa gasesc,probabil de luna aceasta, un distribuitor pentru Bucuresti , si de ce nu.. pentru Germania.......Europa.......America .........etc...Glumeam ..oricum multumesc de urari!Si poate ne vedem..Resita e la doi pasi.

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 30 Iun 2005 10:43

aici este treaba ta sa-i educi pe pescari.

pot sa va spun ca am vazut si testat si eu produsele lui casian si sunt f bune.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 30 Iun 2005 10:48

Iliuta Goean scrie:aici este treaba ta sa-i educi pe pescari.
Pai ce Iliuta noi nu suntem educati Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 30 Iun 2005 10:50

era vorba de pescarii din zona lui casian :-)
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
nelubalaj
member
Mesaje: 261
Membru din: 09 Mar 2005 18:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de nelubalaj » 01 Iul 2005 03:21

Casian cand mergi la peste si unde :lol: :lol: :lol: poate o sa vin si eu, daca pot lipsii de la servici.
Nelu B.

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 01 Iul 2005 08:30

Multumesc frumos Iliuta, tinand cont ca si tu ai acelasi profil de activitate si totusi imi lauzi produsele nu poate decat sa-ti faca cinste.Te consider un prieten adevarat.
Nelu.. din lipsa de timp pescuiesc doar la complexul Pescarusul din Lugoj , care este la doi pasi de casa.Probabil prin august o sa fac o iesire la Surduc.

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 01 Iul 2005 08:36

stai linistit, imi face placere sa testez produse fabricate in romania, de pescari romani si mai ales ma bucur foarte tare cand vad ca sunt bune.


tb sa va mai parasc un "vinovat"
dl diaconita petru, produce niste atractanti foarte interesanti, i-am testat si au mers bine.

sper ca foarte curand sa ajunga si niste firme romanesti sa lupte cot la cot pe piata cu numele celebre, nu ca la calitate ar fi mai jos, le lipseste doar promovarea.
Nu face ce nu-ti place!

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 01 Iul 2005 08:59

Perfect adevarat...Am recitit o discutie pe forum ,in care Vlad Pavlovici spunea ca poti realiza un mix care sa concureze foarte bine un altul cu nume sonor conceput de firme celebre.Cu riscul de a fi si eu contestat spun ca este posibil, doar ca iti trebuie ceva cunostinte , experienta si mai ales materie prima de calitate....cu toate acestea este foarte greu , aproape imposibil sa spargi platosa de publicitate cu care se inconjoara marii producatori...iar field-testerii cu nume celebre sunt girantii . Chiar daca as lucra 1-2 ani la conceperea unui amestec foarte bun..mi-ar fi aproape imposibil sa port o discutie contradictorie cu legende gen Paisley,Ken Townlei etc. pentru simplul fapt ca sunt fanul lor.Probabil ca in realitate sunt aceeiasi pescari de crap ca peste tot in lume...Drept dovada , la ora actuala sunt si ei contestati .

Scrie răspuns