Casian

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 29 Iun 2005 07:58

Daniel Hentiu scrie: ce mai sti de Surduc? :lol:
Daniele,Daniele, calmeazate ca mai ai citeva zile. Mai poti dormii noaptea, sau iti trece vreo zi sa nu te gindesti la Surduc Lake :lol: :lol: :lol:

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 29 Iun 2005 08:19

Multumesc de urari la toti...Carprom "tata"..sunt aici de ceva vreme dar timpul nu-mi permite sa dialoghez zilnic..
Salut Nelule...si "multam da reclama".
Chestia cu supradoza era pentru prietenul nostru Dr.Carp

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 29 Iun 2005 08:26

Casian, stai linistit, mie imi place sal "necajesc" pe Daniel ca stiu ca nu mai poate :mrgreen: Pina vine iarasi vreun comentar la adresa mea :|

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 29 Iun 2005 10:47

Salut si bine ai venit! Da, stiu ca am cam exagerat cu aroma mi-a povestit Toni,dar era cam tirziu.Am procedat asa pt ca unde pescuiam mirosea extrem de tare substratul.Pescuiam cu 2 feluri de boilii ,unele cu aroma ta ,iar altele pe strawberry de la solar.Si unele si celelalte se imputeau imediat (1-2 ore)asa ca am supradozat aroma la cele cu usturoi.Ce e drept nu mai prindeau miros de mil dupa asta.,dar din pacate rezultatele nu au fost cele asteptate. :D
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 29 Iun 2005 14:45

Radu sa sti ca ,inca de cand am iesit cu ele pe piata am fost criticat de unii ca nu mai au miros de sa-ti taie nasul imediat dupa fierbere.Eu m-am axat pe doua componente esentiale(zic eu..) prima - sunt arome palatante 100%, dar cu un miros extrem de apropiat de mirosul natural fata de compusii folositi la multe alte arome din aceasta gama de pret, doar pentru a creste "eficacitatea" comerciala. Al doilea aspect este acela ca in general folosesc minim 2 tipuri de solvent la aromele grele, si sunt foarte atent la etalonarea pH-ului la fiecare lot produs. Unele arome au la baza o combinatie de aroma - doi solventi- ulei aromatic, fiind in felul lor unicate pe piata....dar nefiind comercializate inainte de a fi atent testate pe balta si bineinteles conforme cu noile cerinte de mediu.Pentru orice lamurire putem discuta fie direct fie prin Toni.....

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 29 Iun 2005 16:18

Multumesc pentru lamuriri .Cu proxima ocazie o sa vorbesc cu Toni sa imi mai dea niste aroma sa fac niste bile la dozele recomandate de tine. O sa incerc asa si am sa-ti comunic rezultatele.
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
nelubalaj
member
Mesaje: 261
Membru din: 09 Mar 2005 18:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de nelubalaj » 29 Iun 2005 23:02

Sa traiesti :lol:
Las ca te prind eu pe balta :lol: :lol: :lol:
Nelu B.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 29 Iun 2005 23:05

nelubalaj scrie:
Las ca te prind eu pe balta :lol: :lol: :lol:
Ai pus si tu Botul :mrgreen:
Casian, nu lua tot in serios ce scriem noi pe aici, mai ales la ore de aste mici :wink:

Avatar utilizator
nelubalaj
member
Mesaje: 261
Membru din: 09 Mar 2005 18:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de nelubalaj » 30 Iun 2005 00:04

Bruno, Bruno,! :lol: :lol: :lol:
Cand il prind nu-i mai dau drumu(Curs nutritionist intensiv) la asta m-am referit :wink:
Nelu B.

casian
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 17 Feb 2004 10:36

Mesaj de casian » 30 Iun 2005 08:41

Bruno, sa sti ca imi face reala placere sa ascult parerile multora dintre noi mai ales acelora care prin "selectie naturala" stiu ce vorbesc. Va respect in mod deosebit si nu ma pot supara indiferent de situatie. Insa asa cum ai vazut si tu, sunt destui cei care contesta anumite lucruri verificate cu pretul a multor zile pierdute, sa nu mai vorbim de bani...doar asa de dragul polemicii.Tocmai pentru asta prefer sa ascult mult si sa vorbesc putin.Pentru aceia care prin experimente proprii au "invatat testand si au testat invatand" rostul unui banal pliculet de ceai verde in compozitia mixului ....TOT RESPECTUL MEU!!!
Nelu tata...cand vrea muschii tai.. cu cea mai mare placere!

Scrie răspuns