Va salut sincer !

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 27 Ian 2008 23:48

Val Pangica scrie:Va salut pe toti baieti si multumesc pentru unele din vorbele frumoase . Cu restul vorbelor mai acide - trebuie sa mi le intelegeti dar si voi sa vi le asumati , pe cit posibil sa fie bine , ca nu avem de impartit nimic . Si voi sunteti orgoliosi si eu la fel - dar daca scriem ceva util tot e bine , vin altii peste noi in 3-4 ani ( astia invata acum ! - nici nu stim de ei ) si raminem cu totii la vatra .
Bine ai revenit printre noi.
Sincer cred ca mai trebuie si cuvinte mai acide, "injectii", sfaturi si chiar polemica. Intotdeauna discutiile in contradictoriu au evoluat lumea si de ce nu si lumea noastra a pescarilor, fie de competitie, fie de placere.
Apropo de copii, sa-ti traiasca si sa creasca mari si sanatosi, sunt convins ca sunt lumina ochilor asa cum este si feciorul meu pentru mine.
Doar nu ti-e frica de cei care vin din urma si invata tainele pescuitului la crap?
Eu sunt chiar bucuros ca sunt multi care se straduiesc sa descopere toate dedesubturile pescuitului si ca incereca sa o faca cat mai bine.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 28 Ian 2008 08:15

.....
Ultima oară modificat 30 Ian 2008 00:22 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 28 Ian 2008 12:21

Nu am avut placearea sa ne cunoastem, dupa cate observ sunteti o persoana temperamentala, dispusa oricand sa arate contradictia...

Am sa iau acest fapt ca o calitate, deoarece prin contradictii si indoilei omul ajunge sa cunoasca si sa invetze lucruri noi, sau chiar sa isi dea seama de greselile practicate.

Acestea fiind spuse va urez un sincer Bine ati venit pe acest forum si sper ca impreuna sa ii dam de capat acestui mare mister din 4 litere, CRAP. 8)

Toata stima. :bere:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 31 Ian 2008 20:18

ma bucur sa va cunosc :D mai ales ca sutul in fund pe care mi l-ati dat e un pas inainte in arta de a face boiles si de a pescui crap , aveti toata stima si admiratia mea ..chiar si pt. felul putin mai dur in care m-ati tratat dar a-ti aratat ca va pasa ....si asta face f. mult si arata ca aveti un suflet bun chiar daca sunteti un pic mai dur ...mersi pt. sfatul cu bilele solubile ...
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 03 Feb 2008 15:33

dan-h scrie:ma bucur sa va cunosc :D mai ales ca sutul in fund pe care mi l-ati dat e un pas inainte in arta de a face boiles si de a pescui crap , aveti toata stima si admiratia mea ..chiar si pt. felul putin mai dur in care m-ati tratat dar a-ti aratat ca va pasa ....si asta face f. mult si arata ca aveti un suflet bun chiar daca sunteti un pic mai dur ...mersi pt. sfatul cu bilele solubile ...
Nu ai pentru ce Dane , cu placere - sincer nu imi aduc aminte "ce sut in fund ti-am dat" , dar daca ti-a prins bine atunci e OK . Orice sut in fund e un pas inainte :lol:
Si sa stiti ca mie imi pasa de toti , dar uneori am rabdare , alteori nu , dar niciodata nu scriu la misto pe chestii tehnice . Si nici nu scriu ca iasa numarul de postari necesar pentru mai stiu ce categorie se atribuie pe aici .

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 03 Feb 2008 15:38

Bun venit. Sincer consider ca prezenta ta este un castig pentru noi toti chiar daca uneori ma enervezi. :bere:
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 03 Feb 2008 17:04

Nu pot sa te ajut pentru chestia asta ! Daca te enervez si vei avea nevoie de vreun sfat de la mine si o sa-ti prinda bine - macar asa e OK . Decit tinar si linistit mai bine ceva mai in virsta si aspru ! :lol: :lol:
Daca imi accepti sfatul imi vei accepta si vorbele aspre suntem frati si vorbim despre orice ! Daca te ..... pe sfatul meu , esti liber sa faci cum crezi ca e bine pentru tine si chiar sa ma iei la misto . Nu e problema mea - tu ai nevoie de ajutor si iti alegi singur pe cei care pe care ii doresti sa te consilieze .
Asta in conditiile in care intelgeti si voi ca nu putem mereu sa facem drepti la orice solicitare pe pe Forum , pentru ca mai suntem plecati de acasa , mai ne supara intrebarea , mai nu dorim sa dam tot din casa ( am muncit ani de zile ca sa stim una sau alta ) , samd . Dar eu te asigur de un singur lucru - cind scriu ceva - nu e la misto !

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 04 Feb 2008 11:17

Sa traiesti Val , bine ai revenit , ne vedem la una mica la Livada .
Powered by two rods

Scrie răspuns