cum se invata pescuitul la crap?

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

cum se invata pescuitul la crap?

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 18 Apr 2008 10:11

In primul rand vreau sa salut toti impatimitii pescuitului la crap si nu numai! Sunt nou pe acest forum si cu acest prilej vreau sa mi fac cat mai multi prieteni si sa invat si eu cum si ce ar trebui facut in segmentul de pescuit sportiv al crapului de ex: nade, momeli, monturi si sfaturi legate de timpul si alegerea locurilor de pescuit!

Inca odata salut pe toata lumea si ma bucur sa fiu alaturi de voi!
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 18 Apr 2008 11:25

Bine-ai venit nenea Bogdan ! Pentru inceput iti recomand sa parcurgi cateva din partile rubricii generale "PESCUIT LA CRAP" , in care vei gasi raspunsuri la toate intrebarile tale.

Fir intins ! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 18 Apr 2008 14:58

Multumesc mult! Bine v am gasit! pai asa am sa fac! Nu sunt chiar afon in ale pescuitului la crap insa mai am multe de invatat...! La mai multi crapi:D
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Boilles

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 18 Apr 2008 15:11

Pentru primavara care ar fi nadele cele mai bune? De exemplu pe balta de la Peris , balta pe care eu nu o cunosc deloc, am fost si domnul Albastroiu mi a interzis sa pescuiesc cu momeli naturale(porumb,rame,viermusi...etc.) ci numai cu boilles!
Pentru cei care au mai fost pe balta de competitie la Peris si o cunosc mai bine, ce momeli ar merge in perioada de primavara? Ce sortimente de boilles ar fi cele mai indicate pentru aceasta balta in vremea aceasta? Si care sunt mai bune cele ready sau home made? :roll: Eu unul inca nu am o reteta pt home pt ca nu ma pricep mai deloc la boilles :oops: Insa stiu ca in perioada aceasta e bine ca in nada sa adaugi si feromoni. Au vreun efect?
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Mesaj de Rafael » 18 Apr 2008 20:47

Vorbeste cu Cristi Surdu. Cunoaste Perisul mai ceva ca mama propiul copil :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 18 Apr 2008 21:30

MS MULT:D :mrgreen:
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
Marian Chirila
new member
Mesaje: 7
Membru din: 17 Mar 2007 21:12
Localitate: Iasi

Mesaj de Marian Chirila » 29 Apr 2008 14:32

Bun venit si fire intinse!!!!!

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 29 Apr 2008 19:46

Bine ai venit printre "maniaci"!!!

Perisul este o balta deosebita pe care poti face teste cu multe tipuri de boiliesuri. Eu unul pescuiesc de 2 ani acolo si am testat foarte multe feluri de boiliesuri, numai ready made, iar rezultatele au fost cateodata surprinzatoare.

Nu pot sa iti spun eu ce si cum ca voi fi acuzat de reclama. :mrgreen:

Eu din 1 mai sunt pe Peris si sper sa imi dobor recordul personal la aceasta iesire de 4 zile.

Fir intins!!!
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 29 Apr 2008 19:48

Am uitat sa specific, foloseste bile de calitate si rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 30 Apr 2008 14:03

asa este! am fost acolo insa nu foarte pregatiti si nu am prins mai nimic! insa data viitoare adik pe 2 mai vom merge mult mai pregatiti si speram la o partida mai buna! :-)
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Scrie răspuns