marian cel rau

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 20 Mai 2008 20:38

Bine ai venit Marian, ..... in "carp-fishing-ul" romanesc. 8)

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 20 Mai 2008 21:09

carp fishing mi se pare cam pretentios pentru mine. eu sunt fermecat de pescuitul acela mai salbatic, mamaliga si porumb,nu scopex,robin red, tiger nuts sau alte minuni, ape salbatice, de preferinta curgatoare etc. bineiteles, folosesc si eu senzori, imi imbunatatesc momelile cu diferiti atractanti (CSL, sweet corn, betaina), mulinete cu baitrunner etc. la capitolul lansete stau cam prost. am 4 telescopice (2 sert intima si 2 lineaeffe, ambele de 3.5m, 80-150 grame) pentru ca sufar la capitolul spatiu de transport. cand am vazut ca sculele de somn achizitionate ulterior,oricum nu imi incap in portbagaj, am inceput sa ma gandesc serios la bete speciale de crap, desi si acestea isi fac bine treaba la stilul meu de pescuit. sau sa imi iau niste telescopice mai performante. chiar vreau sa deschid un topic la categoria echipament pentru a va cere parerea.as vrea sa il deschid acum, ca stiti si voi cum e cu rabdarea, dar mai bine sa fac rost de bani intai.
MULTUMESC MULT PENTRU MESAJE! SANATATE MAXIMA!

Scrie răspuns