salutare tuturor !

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 21 Iul 2008 16:33

Salut Florin, bine-ai venit! Vrei sa vii din Deva sa pescuiesti la Sacos??Mai bine mergi in zona Oradea, la Livada sau Cetariu, capturi mai mari si frumoase, este voie pescuit pe timp de noapte ... La Sacos, nu este crap mai mare de 7-8 kg. maxim, mult in jurul a 3 kg., te supara somnul american si carasul, care sunt in exces! Daca vrei sa vii totusi, sa stii ca trebuie sa arunci destul de departe, 100m, ca momeala merg bine boillesurile de la Senzor, solubilele SBS, senzor special, diametrul de 0,20.Sa nu incerci Turbojet sau Exploziv, sunt prea solubile si ti le devoreaza somnul american. :evil:
Ultima oară modificat 21 Iul 2008 18:32 de către Cucu Ionel, modificat 1 dată în total.
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

florin2008
new member
Mesaje: 15
Membru din: 16 Iul 2008 12:29
Localitate: Deva

salutare tuturor !

Mesaj de florin2008 » 21 Iul 2008 17:08

Salut si tie Ionel! da vreau sa merg sa incerc si eu umpic la crap avand in vedere ca sunt incepator. Am auzit de locurile alea si cred ca o sa fac un pescuit si pe acolo.poate vom merge si impreuna odata ca la timpu care il am eu... Intradevar am auzit ca orice pescar ar putea prinde peste acolo pt ca intra la ac cv...fie el ce o fi
Eu ma gandeam sa dau cu porumb acolo la sacos amestecat cu cv nada de crap si arpacas si pe langa asta aroma deaia de la sensas cu esenta de porumb sau cum ii spune. am citit undeva ca ar fi ten de 14 kg. distanta nu va fi o problema pt ca trimit barcuta :)) promit ca tot ce prind postez...ma rog...ce e de la 3-4 kg in sus. fir intins Ionel si toate cele bune. ai si un id de mess?
Ultima oară modificat 21 Iul 2008 17:26 de către florin2008, modificat 1 dată în total.
A inceput nebunia sa n-ceapa CrapMania !!!! :d

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 21 Iul 2008 17:09

Salut Florine, bine ai venit la noi in "ospiciu" :mrgreen:
Razvan Grindean
- carp addicted-

florin2008
new member
Mesaje: 15
Membru din: 16 Iul 2008 12:29
Localitate: Deva

salutare tuturor !

Mesaj de florin2008 » 21 Iul 2008 17:11

Multumesc pt primire Matrix! Asta e o boala ce nu se trataeaza :)) pescuitul ma refer. sa ai parte de fir intins si asteptam cu nerabdare dvdurile :-) :-) :D :D :D :D
A inceput nebunia sa n-ceapa CrapMania !!!! :d

Scrie răspuns