salut

Aici puteti sa va prezentati. Cine sunteti, de unde sunteti, de cand pescuiti etc.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Kuti
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Ian 2009 01:43
Localitate: TG_MURES

salut

Mesaj de Kuti » 28 Ian 2009 15:23

salut sunt din tg-mures am 20 de ani si de anu trecut incerc sa devin exclusiv "pescar de crap"as asvea cateva intrebari....deci anu trecut miam luat un echipament de crap(cat imi permitea bugetu ca pe mine deja anu trecut ma lovit criza asta financiara)deci am urmatoarele am 4 bete energoteam president kevlar echipate cu banaxuri 5400 un rod pod laser xxx avertizoare energoteam stiu ca sculele nu is pro da atat imi permit si is la inceput.anu trecut am incercat sa dau la bila prima data da fara rezultate am prins un somn pe 6-7 kg si un ten pe la 2 kg si cred ca minim 20 de bucatzi de fitofag dar nici macar un crap :-( si tot anu trecut am eliberat primi mei pesti somnu si tenu :D fitofagii il prelua administratoru baltii si dupa vreo 3 buc ma lasa o zi fara sa platesc...intrebarea mea este unde ar trebuii sa incep sezonu asta pe ce balta maxim pana in cluj (eu pana acuma pescuiam pe TOLDAL )unde sa pot sa prind ceva la bila si sa mai invat cateva smecherii :D dar imi e cam frica sa ma duc pe baltzi bune sa nu rada profesionistii de mine.daca e cineva poate sami recomande astept sugestii multumesc anticipat

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 28 Ian 2009 17:17

Salut Kuti si bine ai venit ! Ca o sugestie pentru problemele ridicate de tine, ne-ar face placere daca ai putea sa ni te alaturi la intalnirea amicala de la Sacel din Martie(vezi topicul "Test lansete Sacel" din sectiunea "Echipamente si accesorii"),prilej cu care ,in mod sigur,o sa gasesti raspuns la multe din intrebarile puse de tine. ;-)

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 28 Ian 2009 17:31

asa e :D
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 28 Ian 2009 17:47

Salut, bine-ai venit !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Tosa
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 29 Aug 2008 17:02
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Tosa » 28 Ian 2009 17:55

Salut...bine ai venit!...de ras nu are sa rada nimeni de echipamentul tau....nu are de ce.Nu totzi au mercedes dar tozti ajung pe lac si cu trabantul!Fire intinse.....

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 28 Ian 2009 17:58

salut Kuti
daca vrei santem cativa in Mures care te ajutam cu placere din bruma noastra de cunoastere
Bine ai venit intre noi
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Kuti
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Ian 2009 01:43
Localitate: TG_MURES

Mesaj de Kuti » 28 Ian 2009 23:39

multam de urari bine vam gasit cu toate ca cred ca de 1 un an rasfoiesc forumu asta...nu ma referam neaparat ca ar rade de mine din cauza echipamentului ci din cauza .......ca nu arunc 100 de m etc.
ALEX esti din tg-mures nu????tu in judet pe unde meri la pescuit??am auzit ca pe ienut mai sun crapi dar am fost de vreo 2 ori si am dat la bila da tot degeaba..cateva sfaturi daca mai trebuie sa achizitionez ceva ma gandesc la saltea de primire etc lucruri care sunt nelipsite la crapisti.....macar sa am un echipament complet daca tot nu prind nimica :D

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 29 Ian 2009 16:16

salutare si fir intins in viitoarele partide de pescuit :!: :D

Avatar utilizator
alexalba
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 24 Sep 2007 10:31
Localitate: Alba

a

Mesaj de alexalba » 01 Feb 2009 05:07

bine ai venit printre impatimiti
referitor la Iernut,nu are rost sa incerci la bile,porumbul e sfint acolo
E o mare primejdie sa ajungi a fi multumit de tine insuti!!!

Scrie răspuns