Cupa Lates 2010

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

Mesaj de nita gigi » 05 Dec 2009 23:19

Domnilor nu are rost sa va certati stim cu toti ca in general cei care fac concursuri o fac sa si castige.P.S.GHITI chiar mi-a facaut placere la concursurile care le-ai organizat tu cu LUCI in afara de plata balti toti bani intra in premii,mancarea si bautura o dau sponsorii cam asa se procedeaza deocamdata in Ardeal d-le GABI.

Avatar utilizator
GabiSandu
member
Mesaje: 117
Membru din: 20 Sep 2006 13:33
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de GabiSandu » 05 Dec 2009 23:21

nita gigi scrie:Domnilor nu are rost sa va certati stim cu toti ca in general cei care fac concursuri o fac sa si castige.P.S.GHITI chiar mi-a facaut placere la concursurile care le-ai organizat tu cu LUCI in afara de plata balti toti bani intra in premii,mancarea si bautura o dau sponsorii cam asa se procedeaza deocamdata in Ardeal d-le GABI.
Exact asta se intampla si la noi. Poate la voi balta este ieftina, la noi nu. Lates-ul costa 20.000 euro/an + populari si lucrari. ;-) Sponsori in Moldova mai putini, in Ardeal or fi mai multi.

Nu am vazut in lista trecut arbitrii. La un concurs de 96 ore 45 de milioane costa, la noi.
Clubul Sportiv PLANET CARP - Piatra Neamt
www.planetcarp.ro

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 05 Dec 2009 23:30

GabiSandu scrie:
nita gigi scrie: Nu am vazut in lista trecut arbitrii. La un concurs de 96 ore 45 de milioane costa, la noi.
de multe ori arbitrii sunt gratis, unora chiar le face placere sa participe ca arbitri ...pe bune :)
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
GabiSandu
member
Mesaje: 117
Membru din: 20 Sep 2006 13:33
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de GabiSandu » 06 Dec 2009 00:18

Te cred si sunt convins ca asa este. In schimb la concursuri mari trebuie arbitrii cu experienta, care stiu cu ce se mananca o competitie si aici ma refer la trucuri ce sunt nevoiti sa le cunoasca pentru a nu fi pacaliti in stand, trebuie sa munceasca serios atat ziua cat si noaptea. Trebuie sa ai macar 2 arbitri pe fiecare stand si asta costa. Din aceasta cauza concursurile consacrate costa pentru ca in principiu ofera garantie pentru corectitudine si profesionalism.
Clubul Sportiv PLANET CARP - Piatra Neamt
www.planetcarp.ro

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 06 Dec 2009 10:55

@ Gabi Sandu

1.Considera-te deja invitat. ;-) Nu trebuie sa garantezi nimic,insa sunteti bineveniti oricand. :D
Intre noi fie vorba,nu exista concursuri mari sau mici,ci doar competitii intre pescari,unde trebuie sa domine doar respectul reciproc,bunul simt si ambianta amicala.Pana acum ne-a reusit.Tocmai din acest motiv ne permitem arbitrii voluntari, nu am suferit si nu vom suferi niciodata de scenarita.Cand nu va mai exista acest spirit si ne vom uita chioras unul la altul,banuitori sau dusmanosi,dispare si motivatia catre genul acesta de actvitati.Personal,asta cred si asa o sa fac.
2.E ditamai sigla la semnatura,precum si echipa localitatii din care fac parte,asa ca nu e niciun secret. ;-)
3.Departe de mine sa-i numar pestii sau sa-i monotorizez activitatea,a fost doar un raspuns in linia postarilor sale acide.Sunt convins ca e un pescar mai bun ca mine,mai ales ca nu am scris niciunde ca as fi un pescar mai bun ca altii.
4.Am spus si mai sus ca aveti tot respectul meu pentru ce ati facut in privinta pescuitului din zona voastra,cele cateva comentarii facute pe tema concursului ca idee de suport, au fost intelese gresit si astfel s-a ajuns aici. ;-)
Inchei aici cu speranta ca acum m-am facut inteles. ;-)


@ Liviu Mihai
Tie nu-ti raspund,esti prea subtil pentru mine. :D

Liviu Mihai
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 04 Ian 2006 12:40
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Liviu Mihai » 06 Dec 2009 12:06

Avand in vedere ca nu ti-am pus nici o intrebare, nu astept nici un raspuns. Singura problema era de respect...

Liviu Mihai
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 04 Ian 2006 12:40
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Liviu Mihai » 11 Ian 2010 12:11

Au mai fost stransi inca 9000 ron pentru premii, din partea a patru sponsori. Premiile vor fi urmatoarele:

Locul 1 sector 7000 lei
Locul 2 sector 3000 lei
C.M.M.C 2000 lei
Locul 1 general 4000 lei

Liviu Mihai
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 04 Ian 2006 12:40
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Liviu Mihai » 11 Ian 2010 19:24

7. Radulescu Lucian + partener

Liviu Mihai
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 04 Ian 2006 12:40
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Liviu Mihai » 11 Ian 2010 21:51

8. WorkOnline Team

Liviu Mihai
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 04 Ian 2006 12:40
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Liviu Mihai » 11 Ian 2010 21:54

9. Razvan Catuna+Dan Pop(Carp Cluj Society)

Scrie răspuns