"Cupa Pupaciosii Carasau 2013"

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde markel » 29 Iun 2013 19:38

"Cupa Pupaciosii Carasau 2013"

Locatia :Acumularea Carasau Bihor
Perioada de desfasurare : 24-28 Iulie
Locuri disponibile : 20
Taxa participare : 500 lei echipa de 2 pescari + partener
Organizatori : Carpile & Acumularea Carasau
Persoane de contact : Ile Marcel 0745-107666
Man Adrian 0745-156638

PREMII:
Cu 20 de echipe :
- Locul 1 -2000 lei
- Locul 2 -1500 lei
- Locul 3 -1000 lei
- Cmmc - 500 lei

Cu 15 echipe:
-Locul 1-1500 lei
-Locul 2-1000 lei
-Locul 3- 500 lei
-Cmmc - 500 lei

Cu 10 echipe
-Locul 1-1000 lei
-Locul 2- 700 lei
-Locul 3- 500 lei
-Cmmc - 300 lei

- Pe langa premiile date se vor acorda cupe si medalii.In data de 27 Iulie mega bograci!!!!!!!!!!!!
- Sponsor al competitiei Magazinul de pescuit FIR Intins str. Sovata nr. 52.

PLATA TAXEI:
Plata se va face pesoanelor de contact. Data limita de achitare integrala a taxei este 16 iulie 2013.
Tragerea la sorti a ordinei de extragere a standurilor se face in ordinea achitarii taxei de participare. Concursul se va tine doar cu prezenta a minim 10 echipe!

PROGRAMUL CONCURSULUI
– miercuri 24 Iulie - ora 16.00 adunarea participantilor;
- ora 16.30 sedinta tehnica
- ora 17.00 tragerea la sorti
- ora 17.30 deplasarea concurentilor la standuri si campare! ; deplasarea concurentilor la standurile cu nr. 15 pana la 20 se va face cu barca organizatorului; si la restul standurilor masinile concurentilor nu vor fi langa standuri.
-ora 20.30 - 21.30 sondarea apei,marcarea,nadirea locului de pescuit

- Joi 25 Iulie - ora 05.00 START CONCURS!!!

- Duminica 28 iulie - ora 10.00 SFARSIT CONCURS!!!
- ora 12.00 FESTIVITATEA DE PREMIERE!!!

REGULAMENTUL COMPETITIEI/SANCTIUNI
1.Se puncteaza crap si cteno egal sau mai greu de 1.0 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
2.Se pescuieste cu 4 lansete de echipa intre benzile de marcaj fara toleranta mai mare de ora 10.00 respectiv 14.00(avertisment)
3.Zilnic se fac 2 cantariri oficiale la orele : 8. 00 – 18.00(in stand se pot tine pregatite un numar nelimitat de lansete) . In cazul unui peste mai mare de 10 kg, arbitrul va fi sunat pentru cantarire in momentul capturarii, iar pestele se va elibera imediat dupa cantarire.
4.La cantarire participa OBLIGATORIU un vecin de stand.
5.Este obligatorie folosirea solutiei antiseptic.
6.Participantii au voie sa intre in apa pana la genunchi pentru a lega sacii de pastrare la pichet sau pentru folosirea minciogului. (AVERTISMENT)
7.Se vor folosi OBLIGATORIU: un singur carlig pe montura,pe care se va folosi doar boiles si seminte, montura trebuie sa elibereze usor plumbul in caz de rupere(montura plumb pierdut)..........(DEPUNCTARE 10 KG)
8.Momeala vie este interzisa la pescuit sau nadit. Cerealele vor fi fierte in prealabil (ELIMINARE)
9.Nadirea grea se poate efectua intre orele 8.00-9.00 si 17.00-18.00 pe toata durata concursului,in rest find permisa doar nadirea din cobra sau saculeti solubili montati pe montura.(DEPUNCTARE 10 KG)
10.Este permisa folosirea momitorului de orice fel ( feeder, arc,etc ),cat si folosirea pastei pe plumb
11.Sunt obligatorii: salteaua de receptie, spray antiseptic, minciog cu deschidere mare si plasa fina, minim 6 saci pentru pastrare de echipa.
12.Pestii peste 5 kg se tin cate unul in sac. Concurentii sunt obligati sa-si ia toate masurile pentru a asigura siguranta si integritatea pestilor capturati.La primul peste mort sau ranit(din vina concurentilor) echipa in cauza va fi DEPUNCTATA cu 10 kg,iar daca situatia se va repeta,echipa va fi ELIMINATA din competitie.
13.Este interzisa folosirea oricarui tip de sonar sau barca pentru nadire. (ELIMINARE)
14.Este permisa circulatia participantilor intre standuri intre orele 8.00 - 20.00, iar tot in aceasta perioada sunt acceptati si posibilii vizitatori, dar fara masini pe pista de concurs. (DEPUNCTARE 10 KG)
15. Intre orele 20.00 – 8.00 este permisa vizitarea standurilor doar de catre arbitrii/organizatori. Orice vizita in acest interval de timp – AVERTISMENT
16.Camparea se face in functie de configuratia malului. Distanta intre standuri este de MINIM 40 metri.
17.In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap. (DEPUNCTARE 10 KG)
18.Concurentii vor lasa standul curat dupa terminarea competitiei. Gunoiul menajer va fi depozitat in sacii menajeri ,acestia urmand a fi lasati in locurile indicate la finalul concursului. (DEPUNCTARE 20 KG)
19.Sunt interzise manifestarile huliganice si muzica data tare,sau consumarea bauturilor alcoolice in exces! (DEPUNCTARE 10 KG)
20. Daca se constata ca o echipa ajuta cu peste o alta echipa pentru avantajare la premii – ELIMINAREA din concurs a echipelor vinovate.
21.Orice diferente legate de locuri,directii de pescuit sau alte probleme care pot aparea pe timpul concursului se vor rezolva de catre arbitrii,echipele fiind obligate sa accepte hotararile acestora.
22.La doua avertismente acumulate,echipa in cauza va fi sanctionata cu depunctarea cu 10 de kg,iar la trei va fi eliminata din concurs.
23.Clasamentul se va face pe fise de pontaj in doua exemplare unul ramane la echipa si unul la albitrii.
24.Captura cea mai mare nu se va cumula la totalul cantitati prinse.
25.In fiecare zi la orele 22.00 se va prezenta concurentiilor clasamentul pana la ultima cantarire.
ARBITRAJUL:
Se asigura un minim de 2 arbitrii.
Arbitrii/organizatorii pot controla la orice ora, fara acceptul participantilor, folosirea monturilor, a nadelor sau a standului.
PREMIEREA:
Se va face la ora 12.00

CONTESTATIILE ASUPRA ABATERILOR DE LA REGULAMENT SE POT FACE DOAR IN SCRIS, LA CEL MULT O ORA DE LA DESFASURAREA EVENIMENTULUI, VOR FI ANALIZATE SI SOLUTIONATE DE CATRE ARBITRII .
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 29 Iun 2013 19:39

Lista intentie:
1. Dacian Brinduse + Marius Baluta+partener - Arad
2. Ovidiu Dragan + Branco - Arad
3. Florian Boscu + partener - Arad
4. Marius Gurban + partener - Arad
5. Ioan Jurjac + Calin Podila - Bihor
6. Andrei Banciu + Marius Mascovits - Arad
7. Pop Petru + partener - Bihor
Ultima oară modificat de markel pe 05 Iul 2013 20:52, modificat 1 dată în total.
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 01 Iul 2013 09:01

8. Gabi Lelek + Tiberiu Lelek + partener - Arad
9. Paul Căbulea + Scrob Tudor - Arad
10. Roman Remus + Iambor Ivan + Hosu Sorin - Sălaj
Ultima oară modificat de markel pe 05 Iul 2013 20:53, modificat 1 dată în total.
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 02 Iul 2013 14:22

11. Onaca Razvan + partener - Bihor
12. Corbuţ Romeo + partener - Bihor
Ultima oară modificat de markel pe 05 Iul 2013 20:53, modificat 1 dată în total.
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 05 Iul 2013 20:51

13. Leuca Laurentiu + Kovacs Attila + partener - Arad
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 10 Iul 2013 17:30

14. Doruletz Tm. + partener - Timisoara
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 11 Iul 2013 06:35

Listă participanţi:
1. Boşcu Florian + partener - Arad - achitat avans
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 11 Iul 2013 17:14

Lista intentie:
1. Dacian Brinduse + Marius Baluta+partener - Arad
2. Ovidiu Dragan + Branco - Arad
3. Florian Boscu + partener - Arad
4. Marius Gurban + partener - Arad
5. Ioan Jurjac + Calin Podila - Bihor
6. Andrei Banciu + Marius Mascovits - Arad
7. Pop Petru + partener - Bihor
8. Gabi Lelek + Tiberiu Lelek + partener - Arad
9. Paul Căbulea + Scrob Tudor - Arad
10. Roman Remus + Iambor Ivan + Hosu Sorin - Sălaj
11. Onaca Razvan + partener - Bihor
12. Corbuţ Romeo + partener - Bihor
13. Leuca Laurentiu + Kovacs Attila + partener - Arad
14. Doruletz Tm. + partener - Timisoara
15. Captain Carp Baia Mare - Mihai Rusu+ Marius Robotin - Baia Mare
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 14 Iul 2013 19:48

Lista participanti:
1. Boscu Florian+partener - achitat avans - Arad
2. Gabi Lelek + Tiberiu Lelek + partener - achitat avans - Arad
3. Paul Căbulea + Scrob Tudor - achitat avans - Arad
4. Dacian Brinduse + Marius Baluta+partener - achitat avans- Arad
5. Ovidiu Dragan + Branco -achitat avans- Arad
6. Ioan Jurjac + Calin Podila achitat avans- Bihor
7. Corbuţ Romeo + partener - achitat avans - Bihor
8. Roman Remus + Iambor Ivan + Hosu Sorin - achitat avans- Sălaj
9. Captain Carp Baia Mare - Mihai Rusu+ Marius Robotin - achitat avans - Baia Mare
10. Leuca Laurentiu + Kovacs Attila + partener -achiatat avans - Arad
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesajde markel » 28 Iul 2013 19:15

Clasament final:
1. Captain Carp Baia Mare - Mihai Rusu+ Marius Robotin - Baia Mare - 239,3 Kg.
2. Dacian Brinduse + Marius Baluta - Arad - 124,7 Kg.
3. Roman Remus + Iambor Ivan + Hosu Sorin - Sălaj - 120,0 Kg.
4. Ioan Jurjac + Calin Podila - Bihor - 87,2 Kg.
5. Ovidiu Dragan + Neamţ Branco - Arad - 56,0 Kg.
6. Boscu Florian + Borza Cristian - Arad - 54,1 Kg.
7. Leuca Laurentiu + Kovacs Attila + Kerekes Erno - Arad - 47,2 Kg.
8. Paul Căbulea + Scrob Tudor - Arad - 45,8 Kg.
9. Gabi Lelek + Tiberiu Lelek + Mladin Cristian - Arad - 34,4 Kg.

Captura: Paul Căbulea + Scrob Tudor - Arad - 9,0 Kg.

Total : 817,7 Kg.
markel
junior member
 
Mesaje: 77
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea


Următorul

Înapoi la Competitii, concursuri de pescuit la crap

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron