Cupa Overten Editia II -Sulimanu 18-20 Octombrie 2013

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Mary2005 » 24 Sep 2013 22:21

Cupa Overten Editia II -Sulimanu 18-20 Octombrie 2013

Organizator : Clubul Sportiv Overten

Locul de desfasurare- Sulimanu

Perioada : 18-20 Octombrie (48 ore -vineri ora 12 - duminica ora 12)

Taxa : 750 lei / echipa 3 pescari cu drepturi depline

Locuri : 22


BALTA VA FI IMPARTITA IN 2 SECTOARE VALORICE
PE FIECARE SECTOR VOR FI INTOCMITE 2 CLASAMENTE SEPARATE, UNUL BAZAT PE CANTITATE SI UNUL BAZAT PE CALITATE (UNDE PUNCTEAZA CEI MAI MARI 5 CRAPI)

Castigatoare concursului –echipa cu cel mai mic nr de puncte de pe cele doua sectoare in urma adunarii punctelor din cele doua clasamente.In caz de egaliate de puncte va castiga echipa clasata mai bine in clasmentul de cantitate.

Premii la GENERAL

LOCUL I -4500 ron +cupe ,diplome
LOCUL II-2500 ron + cupe ,diplome
LOCUL III-1500 ron + cupe ,diplome
CAPTURA -1000 + cupe ,diplome

Toti participantii vor primii diplome .

CONCURSUL ESTE NON PROFIT


Regulament :

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare ( eliminare )
2. Este interzisa nada sau momeala vie ( eliminare )
3. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti( depuntare 15 kg - la a doua abatere eliminare )
4. Pestii trebuie manevrati cu grija pe mal ( depunctare 15 kg - la a doua abatere eliminare )
5. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 15. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac ( maxim 2 pesti nu mai mari de 2 kg ) ( Avertisment )
6. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea rapida a plumbului in caz de ruptura ( Avertisment )
7. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la
stand pana la ora 18 ( Avertisment )
8. Concurentii au voie sa circule cu masina doar pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa-i
deranjeze pe ceilalti participanti ( Avertisment )
9. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte
manifestari huliganice ( Avertisment - a doua abatere eliminare )
10. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit ( eliminare )
11. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap si lampa de masa cu leaduri ( Avertisment )
12. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji
de seminte sau gunoaie imprastiate ( depunctare 15 kg )
13. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara din stand ( Avertisment )
14. Se poate intra cu minciocul sau lanseta in apa numai pana la nivelul cizmelor sau al genunchilor ( Avertisment )
15. Pe durata concursului echipele pot face o singura schimbare dar nu cu un membru al altei echipe. Schimbarea trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
16.Nadirea grea este permisa doar pe timpul zilei, intre orele 8 si 18 ( Avertisment - a doua abatere eliminare )
17.Se poate folosi arc naditor sau feeder.


Arbitraj

-Se fac 2 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 8.00, si seara incepand cu ora 17.
-La aceste cantariri un vecin de stand este OBLIGAT sa participe
-Exceptie face cazul cand un concurent a prins mai mult de 15 crapi, amur sau o captura mai mare de 10 kg. Atunci se pot face si cantariri suplimentare.
-Cu acceptul arbitrilor si al vecinilor de stand, se pot face cantariri si intre cantarele oficiale.
-Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in
defavoarea cantaririi crapilor.
-Arbitrii sunt obligati sa aplice regulamentul, sa SE AUTOSESIZEZE cand este cazul si sa noteze avertismentele in foaia de arbitraj.
-In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit) cel care ia decizia
finala este arbitrul sef, care va hotari locul amplasarii markerului .
-Se puncteaza crapul romanesc si amurul de peste 1 kg .
-Contestatiile pot fi aduse la cunostiinta arbitrului principal DOAR in scris si in cel mult o ora de la consumarea
faptei, asta in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza. Orice contestatie ulterioara nu va mai fi luata in
considerare. La o contestatie scrisa se depune o garantie de 100 ron. In cazul in care contestatia se dovedeste
indreptatita, echipa primeste garantia inapoi.
-Inainte de inceperea concursului, arbitrii vor verifica prezenta saltelei de receptie, a minciocului ecologic, a
celor 15 saci mari obligatorii, a sprayului dezifectant precum si a monturilor care sa permita eliberarea rapida a crapului in caz de ruptura. Echipele care nu detin echipamentul corespunzator vor incepe concursul mai tarziu, cand vor remedia situatia.
-La incheierea concursului, arbitrii verifica starea de curatenie a standurilor precum si controlul asupra masinilor.

Concursul incepe Vineri la ora 12.00 si se termina Duminica la ora 12,00. Daca o echipa inteapa un crap in ultimele minute are la dispozitie 15 minute dupa ora 12,00 sa-l scoata.
Adunarea pe balta Vineri la ora 8,30, tragerea la sorti la ora 9.00 Pana la ora 12 se fac doar pregatirile si camparea dar nu se poate executa nimic legat de pescuit. La ora 12 incepe sondarea, nadirea si pescuitul efectiv.

Festivitatea de premiere duminica la ora 13,00 unde se va organiza o masa festiva
-Contul unde puteti platii avansul sau integral este

IBAN : RO22 RZBR 0000 0600 1344 6040
Titular: clubul sportiv Overten

BANCA:Raiffeisen BANK (cu mentiunea taxa concurs , nume ,prenume si confirmare prin mail la adresa admin@overten.ro)

-inscrierile se asigura doar prin achitarea avansului de minim 300 ron
-premiile sunt valabile doar pentru 22 locuri ocupate. In alta situatie se vor diminua procentual in
functie de cate echipe participa

data limita de achitarea taxei este 10 Octombrie 2013

Telefon contact
Marian Constantin-0730510005/0744384135
Ultima oară modificat de Mary2005 pe 24 Sep 2013 22:40, modificat 1 dată în total.
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde Mary2005 » 24 Sep 2013 22:22

1. Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2. Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut
3.Bax + parteneri
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde florianserban » 25 Sep 2013 15:03

1. Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu BV
2. Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3. Bax + parteneri
4. Ciprian Grigore+parteneri
5. Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6. Borcan Catalin , Vioril +partener
7. Florin Maciuca + partener BV
Avatar utilizator
florianserban
member
 
Mesaje: 281
Membru din: 13 Ian 2009 20:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde florianserban » 26 Sep 2013 14:06

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3.Bax + parteneri
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
Avatar utilizator
florianserban
member
 
Mesaje: 281
Membru din: 13 Ian 2009 20:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mary2005 » 26 Sep 2013 19:01

Cupa Overten Editia II- 18-20.10.2013

Organizator : Clubul Sportiv Overten

Locul de desfasurare- Sulimanu

Perioada : 18-20 Octombrie (48 ore -vineri ora 12 - duminica ora 12)

Taxa : 750 lei / echipa 3 pescari cu drepturi depline

Locuri : 22


BALTA VA FI IMPARTITA IN 2 SECTOARE VALORICE
PE FIECARE SECTOR VOR FI INTOCMITE 2 CLASAMENTE SEPARATE, UNUL BAZAT PE CANTITATE SI UNUL BAZAT PE CALITATE (UNDE PUNCTEAZA CEI MAI MARI 5 CRAPI)

Castigatoare concursului –echipa cu cel mai mic nr de puncte de pe cele doua sectoare in urma adunarii punctelor din cele doua clasamente.In caz de egaliate de puncte va castiga echipa clasata mai bine in clasmentul de cantitate.

Premii la GENERAL

LOCUL I -4500 ron +cupe ,diplome
LOCUL II-2500 ron + cupe ,diplome
LOCUL III-1500 ron + cupe ,diplome
CAPTURA -1000 + cupe ,diplome

Toti participantii vor primii diplome .

CONCURSUL ESTE NON PROFIT

10 locuri libere

Concursul va fi filmat si difuzat pe F & Hunting Romania

La festivitatea de deschidere se va servi un mic dejun traditional + o palincuta

La festivitatea de premiere , traditionalul berbecut la protap

Participanti

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3.Bax + parteneri
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
13.Celmare Robert +parteneri

9 locuri libere
Ultima oară modificat de Mary2005 pe 26 Sep 2013 19:03, modificat de 2 ori în total.
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde Mary2005 » 26 Sep 2013 19:01

Participanti

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3.Bax + parteneri
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
13.Celmare Robert +parteneri
14. Laurentiu Crangasu + Adrian Dobre


8 locuri libere
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde Mary2005 » 28 Sep 2013 10:21

Participanti

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3.Bax + parteneri
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
13.Celmare Robert +parteneri
14. Laurentiu Crangasu + Adrian Dobre
15.Marius Alexe + Toni Comsa + Cristian Mitu
16. Razvan Gheorghe + parteneri
17.Glory of Carp - Duduman Florin si Stancu Nicusor

5 locuri libere

pentru achitarea avansului tel 0730510005
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde Mary2005 » 28 Sep 2013 19:12

Participanti

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
3.Bax + parteneri
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
13.Celmare Robert +parteneri
14. Laurentiu Crangasu + Adrian Dobre
15.Marius Alexe + Toni Comsa + Cristian Mitu
16. Razvan Gheorghe + parteneri
17.Glory of Carp - Duduman Florin si Stancu Nicusor
18.MG SPECIAL-CARP - Cristian Badislav+Daniel Badislav+Darvarianu Florin (Daca nu se mai tine boilies cup de la Green Paradise

4 locuri libere
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesajde florianserban » 03 Oct 2013 12:52

1.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
2.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut
3.Bax + Razvan Gheorghe + partener
4.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
5.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
6.Borcan Catalin , Vioril +partener
7.Florin Maciuca + partener BV
8.Tnt Baits
9.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
10.Lukacs Claudiu + parteneri
11.Fan Courier 1 -Florin+Veron
12.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
13.Celmare Robert +parteneri
14. Laurentiu Crangasu + Adrian Dobre
15.Marius Alexe + Toni Comsa + Cristian Mitu
16.Glory of Carp - Duduman Florin si Stancu Nicusor
17.MG SPECIAL-CARP - Cristian Badislav+Daniel Badislav+Darvarianu Florin
18.Maty
19.Overten 1

3 LOCURI LIBERE
Avatar utilizator
florianserban
member
 
Mesaje: 281
Membru din: 13 Ian 2009 20:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mary2005 » 04 Oct 2013 10:25

Participanti

Achitat avans

1.Glory of Carp - Duduman Florin si Stancu Nicusor
2.Magic Bait - Marius Alexe + Toni Comsa + Cristian Mitu
3.Tnt Baits- Florian Serban + Brebeanu Florin
4.Energy BV - Rascanu Radu - Mustatea Lucian - Bragau Laurentiu
5.Borcan Catalin , Vioril +partener
6.Overten 1 - Marian Constantin + Adrian Culea
7. Valy Gheorghe + Pop Florin

.........................................................

8.Carp Zone - Madalin Dirla-Mari Piticu-Urdarea Ionut ( daca nu se tine concursul de la Corbu )
9. Razvan Gheorghe + BAX + partener
10.Fair Play - Ciprian Grigore+parteneri
11.Marian Nedelcu + Branzea Ovidiu + Vitus Levente BV
12.Florin Maciuca + partener BV
13.Senzor 1 - Neacsu Dorin -Vasile Cornel
14.Fan Courier 1 -Florin+Veron
15.Fan Courier 2-Stelica+Georgian
16.Celmare Robert +parteneri
17. Laurentiu Crangasu + Adrian Dobre
18.MG SPECIAL-CARP - Cristian Badislav+Daniel Badislav+Darvarianu Florin
19.Maty

3 locuri libere

numai achitarea avansului garanteaza participarea la concurs
pentru achitarea avansului tel 0730510005
Mary2005
senior member
 
Mesaje: 348
Membru din: 13 Mar 2006 23:41


Următorul

Înapoi la Competitii, concursuri de pescuit la crap

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron