Esti pescar? 3 - saptamana 05.09 - 12.09.2005

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Esti pescar? 3 - saptamana 05.09 - 12.09.2005

Mesaj de Iliuta Goean » 05 Sep 2005 20:24

Intrebarile pentru saptamana aceasta sunt:

1. Cati crapi aveti voie sa retineti pe balta Darvari?
2. In ce data incepe concursul Crap4Ever din acest an?
3. Care este denumirea generica a monturilor legate cu fir monofilament?

Sponsorul concursului este tot Clubul Pelicanul, premiul un bon de pescuit de o zi pe balta Darvari.

Regulamentul ramane acelasi. Inca nu ne-am hotarat sa schimbam modalitate de trimitere a raspunsurilor, asteptam si alte sugestii deci daca aveti o idee buna spuneti-o aici.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 06 Sep 2005 17:22

Castigatorul editiei a 2-a este Nelu Balaj.
Extragerea a avut loc astazi la magazinul Clubul Pescarilor. Maine va fi disponibila si inregistrarea video a extragerii.

Multumesc tuturor pentru participare.
Ultima oară modificat 07 Sep 2005 16:44 de către Iliuta Goean, modificat de 3 ori în total.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Dan Coman
new member
Mesaje: 14
Membru din: 31 Mar 2005 08:02
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Coman » 07 Sep 2005 16:03

1. Eu stiu ca nu se poate retine crapul la Dravari.
2. 29 Septembrie 2005.
3. Cred ca STIFF RIG (sper sa nu gresesc).
Dan Coman

Avatar utilizator
Macsu
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 23 Mai 2005 17:29
Localitate: Targu Mures
Contact:

Mesaj de Macsu » 07 Sep 2005 18:46

Analizand ultimele doua etape complete ale acestui concurs , am observat ca in ambele cazuri au fost un numar de 13 raspunsuri (corecte+gresite). Extrapoland, putem considera ca nici in etapele urmatoare numarul de raspunsuri nu va fi cu mult mai mare.
Deasemenea cred ca un concurs cu raspunsurile la vedere este mai interesant si mai instructiv decat unul cu raspunsurile trimise prin e-mail sau MP.

Propun urmatorul mod de desfasurare a concursului:

A.Se formuleaza un set de 15 intrebari (eventual 10, 20 sau 25)

B.Regulament:

1.Fiecare concurent are dreptul sa raspunda doar la o singura intrebare , o singura data. Daca raspunde la mai multe intrebari sau da mai multe raspunsuri la aceeasi intrebare va fi descalificat
2.Daca la o intrebare a fost dat deja un raspuns , alt concurent poate raspunde si el la aceea intrebare doar daca da un raspuns diferit (in esenta,nu doar formal). Daca , totusi mai multi concurenti raspund (din neatentie) la aceeasi intrebare in mod corect, va fi validat cel care a dat primul raspunsul corect
3.Se poate raspunde la oricare din intrebari, indiferent de ordinea intrebarilor , cu respectarea punctelor 1 si 2 din Regulament
4.Vor intra la tragerea la sorti toti ce au dat raspunsul corect la intrebarea aleasa.


Observatii:
a.Durata concursului este cea prestabilita ( o saptamana), indiferent de numarul intrebarilor la care s-a raspuns
b.In cazul in care raman intrebari fara raspuns, acestea vor aparea din nou in etapa urmatoare
c.In cazul in care s-a raspuns corect la toate intrebarile, un nou concurent dornic sa raspunda isi va pastra fortele pentru etapa urmatoare. Aceasta va trebui sa contina un numar mai mare de intrebari.
d.Exista posibilitatea ca doi concurenti sa raspunda(corect) aproape concomitent la aceeasi intrebare. In acest caz conteaza ordinea in care apar post-urile in topic.Va fi validat cel al carui post a aparut primul (cel ce apare al doilea se poate considera ghinionist.
d.Pentru a usura desfasurarea concursului e recomandat ca fiecare concurent sa posteze la inceput numarul de ordine al intrebarii la care raspunde.
e.Punctul 1 al Regulamentului e strict necesar pentru a da posibilitatea unui numar cat mai mare de doritori sa poata participa la concurs. :!:
Orice momeli am folosi, pana la urma tot la viermisori ajungem !

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 08 Sep 2005 08:39

Multumesc Macsu, ne gandim si la aceasta varianta.

Filmuletul extragerii poate fi vazut aici:

http://www.crap.ro/download/tragere.wmv
Nu face ce nu-ti place!

grig
new member
Mesaje: 8
Membru din: 23 Aug 2005 08:52
Localitate: Bucuresti

Mesaj de grig » 08 Sep 2005 09:14

1. nici unul
2. 29 sept
3. forfac legat cu mono=stiff rig

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

Mesaj de monicapop » 09 Sep 2005 10:27

2.29 Septembrie -2 octombrie la Darvari editia a treia a concursului Crap 4Ever.
1.balta DarvariNU SE RETINE CRAP! sau cteno, numai caras
3.stiff rig
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 09 Sep 2005 10:34

1.balta DarvariNU SE RETINE CRAP! sau cteno numai caras
2.29 Septembrie -2 octombrie la Darvari editia a treia a concursului Crap 4Ever.
3.stiff rig
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Verdete Daniel
member
Mesaje: 277
Membru din: 13 Apr 2004 09:58
Localitate: Mioveni, Arges

Mesaj de Verdete Daniel » 09 Sep 2005 11:02

1. pe balta Darvari nu se retine crap sau cteno;

2. 29 septembrie - 02 octombrie 2005;

3. stiff rig.
Daniel Verdete

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

((

Mesaj de monicapop » 09 Sep 2005 11:09

Deasemenea cred ca un concurs cu raspunsurile la vedere este mai interesant si mai instructiv decat unul cu raspunsurile trimise prin e-mail sau MP.
hmm daca eu de exemplu as fii scris 3 prosti . si cei care au folosit copy paste .. ar fii scris aceleas chesti .. ce e de invatzat asa .. de ce nu isi cauta ficare raspunsul in capusorul lui.. zic eu ..sau macar daca copiaza rasp .. sa fie mai original . la naiba . iar incep cu polemica dar .. dao .. naibi .. fratilor ((
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

Închis