CRAP-4 EVER REZULTATE

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 25 Sep 2006 11:47

felicitari tuturor
organizatorilor, participantilor si castigatorilor. frumoasa lupta, mai putin pe sectorul C unde toni & victor au dat recital.

a mai luat si ctza un loc 3, bravo iulica !

ma uitam mai ieri la rezultatele din primavara. atunci media a fost de 4,400kg. ori a crescut (peste 6 kg acum), ori cei mici erau la armata :lol: :lol:
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 25 Sep 2006 12:00

AU APARUT SI POZELE CU CAPTURA ,WWW,DARVARI.RO ALBUM
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 25 Sep 2006 12:24

[quote="toni"]@ george41


terzo........

pe victor il cheama " Serbu " ........ " Serb" este dl. Cornel Serb, clubul pescarilor.


@ Asociatia Crap 4ever :

Domnilor, in calitate de concurent, si multumita lui dumnezeu si prin foarte multa munca si castigator al acestui concurs, va rog sa-mi raspundeti public pe acest site si pe * (inaccesibila temporar) la cateva intrebari legate de niste aspecte deosebit de neplacute ale acestui concurs :

1. Ce s-a intamplat cu sponsorii ??? presupun ca acestia s-au retras cu ceva timp inainte, nu in ziua concursului. de ce nu a fost facut public acest lucru inainte de inceperea concursului, sau macar la tragerea la sorti ??? asta pe langa faptul ca cei castigatori au fost lipsiti de un premiu binemeritat, anuntat, si care nu depindea de numarul de echipe.....

PENTRU CA NU AM FOST DE ACORD SA DAM IN CONTRAPARTIDA LOCURI LA CONCURS.

2. Este de la sine inteles, ca la 41 de echipe inscrise, fondurile stranse sunt mai putine, deci fondul de premii mai mic. Dar nici acest lucru, precum si noile premii nu au fost anuntate inainte de inceperea concursului, concurentii crezand ca fondul de premiere este acelasi. De ce nu a fost anuntat acest lucru, domnilor?

Din moment ce s-a anuntat inca de la inceput ca premiile sunt garantate in cazul participarii a 51 de echipe cred ca era stupid sa te anunt ca ele vor fi mai mici daca sunt doar 41.Diferenta de 180 milioane ar fi mers in fondul de premiere.Scade 60 care ti-ar fi revenit tie si Dlui Serbu si ai sa vezi cam ce premii am fi putut da si celorlalti.
Daca ai cumva o banuiala ca P4E a facut o afacere din acest concurs, te rog sa afirmi raspicat acest lucru si am sa public absolut toate incasarile si cheltuielile generate de acest concurs.Te felicit pentru rezultat..... dar atitudinea ta imi lasa un gust amar.
Second BEST is FIRST loser

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 25 Sep 2006 13:00

@ Dan

Dane, si mie atitudinea de mers pe burta imi lasa un gust amar ....

In principiu ceea ce spui tu sunt lucruri de inteles, dar nu chiar de tot...

nu ati vrut sa le dati locuri la concurs, era treaba voastra, dar ati anuntat sponsorizari si trebuia sa va tineti de cuvant...

sau macar sa anuntati situatia la tragerea la sorti ... nici macar la premiere nu a fost facut un anunt, ci pur si simplu s-a tacut din gura....

cat de greu era sa se anunte clar si raspicat : Domnilor, din motive foarte seriose, nu mai putem oferi premiile sponsorilor, ne cerem scuze bla bla bla.... ???????

ok, sa admitem ca trebuia sa ma gandesc eu ca la 41 de echipe premiile vor fi mai mici (m-am gandit, dar ma asteptam la un anunt).

de ce nu au fost anuntate noile premii la tragerea la sorti ???? asa ar fi fost cinstit si corect, si sunt sigur ca toata lumea ar fii inteles...


si chiar te rog sa imi raspunzi la intrebarea 3, cu noua imparteala a banilor rezultati la 41 de echipe....

de ce nu s-au respectat procentajele initiale, pt ca diferenta este strigatoare la cer ...

sunt convins ca nu este vorba de o afacere si nu am sugerat nici un moment acest lucru, si nu doresc sa publici lista cu cheltuieli, chiar nu este treaba sau problema mea...

doresc doar un raspuns coerent la intrebarea 3, si sa publici lista cu premiile date versus premiile anuntate initial ....

sunt deosebit de curios ce rationament a condus la recalcularea premiilor...

multumesc pt raspunsuri si astept completarile...

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 25 Sep 2006 13:49

Toni,
Te mai intreb o data.
Vrei sa insinuezi ca P4E a facut o afacere din acest concurs?
Decizia de imparti premiile astfel a fost a noastra si ne-o asumam integral.
S-au incasat 702 milioane
Voi ati primit 80 milioane
Cei care au castigat locul 1 de sector au primit cate 55 milioane
Cei care au iesit pe locul 2 pe sector au primit cate 40 milioane
Cei care au iesit pe 3 au primit cate 30 milioane
Captura a fost premiata cu 35 milioane

In felul asta cred eu ca spre deosebire de tine toata lumea e multumita.
Arbitrii au costat 33 milioane.
Restul s-au dus pe cheltuieli de organizare si dupa toate astea au ramas sub 30 milioane, bani cu care ASOCIATIA va plati cumparara pentru viitoarele concursuri inca 4 cantare + 4 saltele de cantarire, 4 corturi pentru a fi puse la dispozitia arbitrilor, va plati contabilul, intretinerea site-ului si-si va finanta viitoarele activitati de genul Micul Pescar Sportiv.
(Anul asta am cheltuit cu concursul de copii 20 milioane ca sa le cumparam ceea ce le lipsea, si nu ma refer la scule de pescuit ci la imbracaminte)
Ce ar trebui sa te intrebi de fapt este :CUM S-A INTAMPLAT CA DIN MAI MULT DE 60 de echipe inscrise nu au venit nici macar 45?
Gaseste raspunsul la intrebarea asta si ai sa stii de ce nu ai luat mai multi bani.
Multumeste-i lui Dumnezeu pentru locul care l-ai tras, pentru partenerul care l-ai avut, pentru ca in ultimul moment s-a decis ca standul C15 se scoate chiar daca va fi extras.(A fost tras initial de Mantovani).
Ai castigat!Bravo!Toata stima!Multumeste-i lui Dumnezeu pentru ce ti s-a dat.
Apropo, recordul tau a fost stabilit pe 96 de ore de concurs.
Precedentul record a fost stabilit in 72 de ore.Deci nu pot fi comparate.
Second BEST is FIRST loser

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 25 Sep 2006 14:01

Poze noi de la concurs si de la festivitatea de premiere pe www.darvari .ro album
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 25 Sep 2006 14:54

1. eu habar nu aveam de record. mi s-a spus ca am stabilit un record si am luat afirmatia ca atare ...

2. iti repet ca nu cred ca ati facut o afacere. si nici nu ma intereseaza acest aspect, puteati chiar sa faceti, sa fiti sanatosi.

3. iti atrag atentia cu toata seriozitatea sa lasi la o parte chestiile de propaganda si demagogie, alea cu dumnezeu , copii si etc etc etc etc.

faptul ca s-a scos c15 era un lucru dat pt toti concurentii, iar eu cand am tras la sorti era deja ceva cunoscut de toata lumea.
iar norocul sau ghinionul meu nu au ce cauta in discutia asta. si nici parteneri, multumiri lui dumnezeu etc. sa nu ai impresia ca victor m-a cules de pe cernica, hai bah sa fac pescar din tine sau ceva asemanator ....

raspunsul pe care il asteptam era acesta :

"Decizia de imparti premiile astfel a fost a noastra si ne-o asumam integral " doar ca mai detaliat....

tot nu mi-ai spus de ce nu s-au anutat de la inceput noile premii..

nu stiu daca toata lumea este multumita sau nu de aspectul financiar, dar cu siguranta ar trebui sa fie mai putin nemultumiti decat mine....

este aritmetica de bun simt, nu ?

locul 3 pe sector a luat aceeasi bani, locul 2 cu 20 % mai putin iar locul intai cu 23 % mai putin, in timp ce generalul cu 46 % mai putin....

chiar e atat de greu de vazut ca e ceva destul de inechitabil aici ?

ai impresia ca pe victor sau pe mine "ne fac" cate 30 milioane de caciula?
ca traiesc din banii de la concursul vostru????

este vorba de decizia voastra arbitrara de a modifica impartirea premiilor intrun fel pe care eu il gasesc incorect.

daca nu iti dai seama de ce sunt eu nemultumit acum, chiar ai o problema grava, dane....

cam asa se face in comunism, nivelezi, nivelezi...

nu tai din premiu mic, ca zici ca da prost la imagine .... lasa ca tai din alea mari ca de acolo e loc....

ca sa inchei:

DUPA PAREREA MEA, VARIANTA CORECTA SI CINSTITA ERA IMPARTIREA NOULUI FOND DE PREMII IN EXACT ACELEASI PROPORTII ANUNTATE INITIAL, NU SCADEREA DUPA CRITERII ARBITRARE A FIECARUI PREMIU IN PARTE. ESTE ABSOLUT NORMAL CA NOI SA FIM CEI MAI NEMULTUMITI, PT CA NOI AM FOST CEI MAI AFECTATI !!!!!!!!! NU CRED CA NU INTELEGI PUNCTUL MEU DE VEDERE DANE, SI DE ABIA ASTEPT SA TE VAD INTR-O SITUATIE SIMILARA.

iar acum, ca o ultima remarca, chiar ati reusit sa-mi luati cea mai mare parte din bucuria pe care am avut-o dupa un efort fantastic, incununat de succes.

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 25 Sep 2006 15:11

Draga Toni,
Spre deosebire de alte concursuri noi am considerat, la fel ca intotdeauna, ca cei premiati trebuie sa recupereze macar partial ceea ce au cheltuit!
Nu cred ca cei de pe 2, 3 sau cei care au luat captura si-au recuperat cheltuielile.
Pentru noi e mai important sa fie multumita majoritatea si nu minoritatea.
Cu asta eu am incheiat.Daca nu-ti convine acest mod de gandire te rugam sa nu mai participi la concursurile P4E pentru ca nu ne schimbam opinia.Suntem chiar dezamagiti ca se pune accent atat de mare pe premii asa ca incepand de la anul ne vom repozitiona catre concursuri mai ieftine, care sa acopere cheltuiala cu balta, si de la care nu se pleaca cu bani ci cu glorie.
Chiar daca riscam mult eu sunt convins ca multi pescari privesc si altfel decat comercial aceste competitii.
Second BEST is FIRST loser

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 25 Sep 2006 15:52

Draga Dan,

Eu chiar ti-am inteles punctul de vedere, iar tu din nefericire nu l-ai inteles pe al meu ..... era absolut evident de ce ati impartit premiile asa, vroiam doar sa te vad pe tine spunand-o .....

faptul ca asta fost un lucru bun pt unii castigatori, si ca da bine ca moralitate, nu schimba efectul avut asupra echipei din care eu am facut parte.

tu in calitate de organizator trebuia sa respecti cele anuntate INAINTE de inceperea concursului, si sa ai grija ca toata lumea sa fie multumita. conceptul de majoritate si minoritate chiar nu isi are loc in cazul de fata, nu intelegi ??? nu faci politica si nici nu esti presedinte de partid.

in ceea ce priveste "gloria", ea nu este data de tine, ci de munca depusa si de succesul rezultat in urma efortului. tu in calitate de organizator al unui concurs "neonorific", cu taxa reala, de 18 milioane, trebuie sa asiguri partea "palpabila" a acestei glorii....

nu incerca sa ma pui pe mine in postura unui hraparet, ca nu este cazul ..... nu inteleg de ce mai exista castigatori atunci, daca se pune accent pe majoritate?

oricum nu mai intentionez sa particip la nici o competitie organizata de asociatia voastra....

si cred ca tu ar trebui sa te intrebi dane de ce din 61 de echipe anuntate au venit numai 41, de ce s-au retras sponsorii etc etc etc.....

si ar trebui sa te intrebi cate vor mai veni la anul ....

cu asta chiar am incheiat discutia....

Avatar utilizator
George41
new member
Mesaje: 17
Membru din: 22 Sep 2006 18:36
Localitate: PE BALTA...MAI MEREU

.

Mesaj de George41 » 26 Sep 2006 08:34

@TONI, acum DUPA ce te-ai convins da "gafa" facuta viv-a-vis de numele "SERBU"..poate mai tai din punctele enumerate de tine....


CUM sa nu-i vad castigatori pe Mitzanu si Floreatza, cand eu, stand la ei in stand 2 ore ( Vineri ), prindeau un crap la 15-25 minute? ...si aveau cantarite pana atunci peste 170 de kg??...si prindeau intruna...
Ca ai "dat" tu de "el", si ai reusit sa treci de ei si sa castigi...BRAVO tie si lui Victor SERBU si felicitari pt victorie!

Scrie răspuns