PROGRAM COMPLET COMPETITII 2008

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 29 Feb 2008 15:20

Razvan.D scrie:nu ma incanta aurul atata timp cat precalificarile nu se joaca la mod cinstit :mrgreen: ... ;-)
Ce inseamna la mod cinstit si cine decide pana la urma....

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 29 Feb 2008 15:25

tonysecara scrie:
Razvan.D scrie:nu ma incanta aurul atata timp cat precalificarile nu se joaca la mod cinstit :mrgreen: ... ;-)
Ce inseamna la mod cinstit si cine decide pana la urma....
pai din cate citesc pe aici unii cer un anumit program de calificari iar altii refuza (si nu e prima oara),curios faptul ca pana la urma (ca intotdeauna)nu aflam ce sa decis ,iar incet incetishor crap...mania si-au mutat sediul cu scandalurile pe crap ro ,frumoasa reclama a pescarilor recunoscuti din RO ;-)

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 29 Feb 2008 15:47

Sa inteleg Razvan D, ca daca iti expui punctul de vedere atunci poate fi interpretat,gresit zic eu, aici in Romania daca cineva este bun,confirma si este in ascensiune toti pe el sau pe ei sa le dam in cap si alti care n-au nici cele mai mici rezultate in materie de pescuit isi fac sindicate, tie ti se pare corect asa ceva??

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 29 Feb 2008 15:53

tonysecara scrie:Sa inteleg Razvan D, ca daca iti expui punctul de vedere atunci poate fi interpretat,gresit zic eu, aici in Romania daca cineva este bun,confirma si este in ascensiune toti pe el sau pe ei sa le dam in cap si alti care n-au nici cele mai mici rezultate in materie de pescuit isi fac sindicate, tie ti se pare corect asa ceva??
imi spuneam doar punctul meu de vedere,cum eu vad eu lucrurile din afara ;-)

Avatar utilizator
marian_oprea
member
Mesaje: 126
Membru din: 15 Sep 2007 21:55

Mesaj de marian_oprea » 09 Mar 2008 01:00

Tonysecara, in primul rand, iti raspund plecand de la premiza ca nu esti o clona.
Altfel, gandirea ta conform careia cei care contesta organizarea Campionatului National 2008 ar fi o adunatura de incompetenti invidiosi, nu sta in picioare. Uita-te la cei care semneaza sau sustin protestul si vei vedea ca sunt pescari cu experienta, in concursuri si in afara lor.

Este evident ca de fiecare data cand se incearca discutarea organizarii CN, nimeni nu poate avea dreptate, inafara APCR-ului, pentru ca nimeni altcineva nu stie despre ce este vorba. Daca ai citit manifestul nostru cred ca ti-ai dat seama care sunt problemele reale, iar incercarea de a discredita atatia pescari pe baza invidiei si a incompetentei, cred ca este aberanta.
Ce vezi rau in organizarea unui "sindicat"? Crezi ca sindicatele muncitoresti apar atunci cand angajatii sunt invidiosi pe cat castiga patronii sau atunci cand sunt nemultumiti ca nu li se respecta drepturile? Nu crezi ca este dreptul oricarui pescar de crap roman sa ia parte, prin clubul sau, la organizarea acestui CN? Nu crezi ca asa cum banii se strang de la participanti, tot participantii sunt cei care au dreptul sa ceara socoteala lor? Nu crezi ca este mai sumbru scenariul in care un anumit grup instaureaza o dictatura decat acela in care 200 de pescari, invidiosi si incompetenti, cer niste lucruri de bun-simt? De ce crezi ca rezultatele ca pescar de crap trebuie sa te faca in mod automat si un bun organizator sau un tip onest? Este valabila si reciproca, in care poti avea ambele calitati, fara a fi un mare pescar.

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 09 Mar 2008 12:25

Marian Oprea, sunt capabili cei din G6 sa organizeze CN2008?, sau ei sunt decat impotriva celor din APCR. Ce observ eu, vreti sa boicotati CN 2008 pentru ca APCR nu este de acord cu punctele voastre de vedere in legatura cu organizarea.Ei sunt delegati din partea AJVPS sa se ocupe de aceste campionate.Voi ati avea dreptate daca din toamna 2007 ati fi postat peste tot si va spuneati punctele voastre de vedere,atunci da, dar acuma miroase a invidie si de oameni slabi. Chiar ii vezi pe Oana si mai ales pe Podaru sa poata face ceva??? Cate concursuri au castigat,la cate concursuri au participat???? intotdeauna ei sunt primii dupa concursuri care comenteaza(sa furat s-au facut smecherii etc,etc) Arata-mi o postare de la cei din APCR care a facut asa ceva. Cand cei de la P-tra Neamt, Urziceni, Vaslui, Mioveni,Craiova(poate fi comparatia cu BAdica)vor avea rezultatele lui Steaua,Dinamo,Rapid atunci vor putea dicta. Pana cand vor avea si ceilalti rezultate, trebuie sa te multumesti sa stai in spate si sa te minunezi de altii. Parerea mea ca sindicate nu-si au rostul.Sindicatele sunt exponentii celor multi, nu cred ca G6 reprezinta mai mult de 15% din pescari. Organizati sondaje si veti vedea. Nu reprezint APCR si nu fac parte din aceasta grupare.

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 09 Mar 2008 15:14

tonysecara scrie:Sa inteleg Razvan D, ca daca iti expui punctul de vedere atunci poate fi interpretat,gresit zic eu, aici in Romania daca cineva este bun,confirma si este in ascensiune toti pe el sau pe ei sa le dam in cap si alti care n-au nici cele mai mici rezultate in materie de pescuit isi fac sindicate, tie ti se pare corect asa ceva??
tonysecara.atzi expune punctu de vedere,sau a face pe cineva paranoic sint 2 lucruri total diferite.si asta nu isi aveau locul pe crap.ro.

iar faptul ca unii au rezultate bune in pescuit (nimeni nu le contesta valoarea ca pescari) nu inseamna implicit ca ar fi cei mai buni organizatori,si reciproc un bun organizator nu trebuie sa fie neaparat cel mai bun pescar.

faptul ca vii tu cui numele de tonysecara si postezi (mai postezi si cu numele tau "sa fii mai multzi") poate fi ok pe crapmania,pagina adevaratzilor competitori,nu pe umilul crap.ro unde lumea nu e chiar asa interesata de competitzii si unde pt voi nu demult era ceva sub nivelul vostru sa citizi sau doamne fereste sa mai si postatzi ceva.

Avatar utilizator
marian_oprea
member
Mesaje: 126
Membru din: 15 Sep 2007 21:55

Mesaj de marian_oprea » 10 Mar 2008 19:56

Tonysecara, ti-as putea spune pe numele tau adevarat, dar ma intreb de ce nu ai tupeul sa postezi tu cu el. :oops: Ti-e frica ca te compromiti?

Oricum, sa stii ca vorbele pe care mi le spui tu le-am auzit din gura presedintelui APCR acum o saptamana si parerea mea este ca incercati sa oferiti oamenilor paine si circ sub unor rezultate obtinute in concursuri. Se pare ca noi una spunem si voi alta vreti sa intelegeti si sa se inteleaga. Ce legatura au medaliile, podiumurile, participarile la concursuri cu drepturile pescarilor din Romania? Chiar daca ar fi vorba de un singur pescar care si-ar cere dreptul, principiul ar ramane acelasi.

In toamna sau in iarna, rezultatul dorintei noastre de a fi coorganizatori ar fi fost acelasi cu cel din primavara. Nu cumva in protocolul semnat de APCR cu AGVPS scrie ca APCR-ul trebuie sa contacteze restul cluburilor de pescuit la crap in vederea colaborarii la organizarea CN? Trecand peste aceasta relatie de bun simt stipulata in protocol, o parte a cluburilor a luat legatura cu APCR-ul. Rezultatul este expus in mod detaliat in manifestul celor 6 cluburi.

Pentru cei care nu sunt la curent cu miza acestui conflict si care cred ca ceea ce se discuta aici nu ii priveste, ca simpli pescari romani, le spun ca toate aceste masinatiuni urmaresc infiintarea Federatiei Romane de Pescuit Sportiv si, in primul rand, posturile de conducere din cadrul ei. Incercati sa faceti un simplu exercitiu mental despre cum va arata viitorul pescuitului la crap din Romania, in cazul in care cele 6 cluburi au dreptate.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 10 Mar 2008 20:59

Locatie :Stolnici, Arges
Perioada : 18-20 APRILIE.(50 ore)
Organizator : Marius Barbu, Complexul Piscicol Stolnici, cu sprijinul APCR.
Taxa : 500 ron/ echipa 2 persoane.
Locuri : 30 echipe

Premii : Locul I - 2000 ron
Captura : 1000 ron

Restul banilor incasati(balta este pusa gratuit la dispozitia concurentilor de catre patron, domnul Stefan) vor fi donati unui tanar pasionat de pescuit care trebuie operat in luna mai de o tumoare la creier.

Mai multe detalii, contul in care puteti plati si alte informatii vi le va oferi Marius Barbu, initiatorul acestui concurs.

* APCR si Senzor se vor ocupa de restul premiilor, cupe, medalii si arbitraj.
** balta este inchisa pescuitului de 4 ani, nu s-a recoltata crap, iar momentan se estimeaza ca ar fi 200 tone crap romanesc, multe bucati fiind intre 5 si 15 kg, dar si "dulapi" de peste 20 de kg.!!!!!!!

Inscrierile se pot face aici, sau la adresa de mail vladut@senzor-team.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 11 Mar 2008 13:59

@ tonysecara

Scumpule, traim in anul de gratie 2008, cind si pe un copil daca-l intrebi iti va spune ca nimeni si nimic nu e de neinlocuit...au reusit unii sa-l inlocuiasca pe ceausescu, dapai pe voi :lol:... in rest... tot ce observi, este numai si numai in interesul celor pe care-i reprezinti fara niciun pic de obiectivitate si total lipsit de impartialitatea pe care tot incerci s-o afisezi.
Iti garantez ca devi ridicol.

Scrie răspuns