PROGRAM COMPLET COMPETITII 2008

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 11 Mar 2008 17:02

marian_oprea scrie:Tonysecara, ti-as putea spune pe numele tau adevarat, dar ma intreb de ce nu ai tupeul sa postezi tu cu el. :oops: Ti-e frica ca te compromiti?

Oricum, sa stii ca vorbele pe care mi le spui tu le-am auzit din gura presedintelui APCR acum o saptamana si parerea mea este ca incercati sa oferiti oamenilor paine si circ sub unor rezultate obtinute in concursuri. Se pare ca noi una spunem si voi alta vreti sa intelegeti si sa se inteleaga. Ce legatura au medaliile, podiumurile, participarile la concursuri cu drepturile pescarilor din Romania? Chiar daca ar fi vorba de un singur pescar care si-ar cere dreptul, principiul ar ramane acelasi.

In toamna sau in iarna, rezultatul dorintei noastre de a fi coorganizatori ar fi fost acelasi cu cel din primavara. Nu cumva in protocolul semnat de APCR cu AGVPS scrie ca APCR-ul trebuie sa contacteze restul cluburilor de pescuit la crap in vederea colaborarii la organizarea CN? Trecand peste aceasta relatie de bun simt stipulata in protocol, o parte a cluburilor a luat legatura cu APCR-ul. Rezultatul este expus in mod detaliat in manifestul celor 6 cluburi.

Pentru cei care nu sunt la curent cu miza acestui conflict si care cred ca ceea ce se discuta aici nu ii priveste, ca simpli pescari romani, le spun ca toate aceste masinatiuni urmaresc infiintarea Federatiei Romane de Pescuit Sportiv si, in primul rand, posturile de conducere din cadrul ei. Incercati sa faceti un simplu exercitiu mental despre cum va arata viitorul pescuitului la crap din Romania, in cazul in care cele 6 cluburi au dreptate.
D-le Marian Oprea, in acest an 2008 CN le organizeaza APCR si AJVPS. In viitor trebuie luptat si poate G6 sa-si spuna cuvantul, dar ma indoiesc ca in 2008 G6 vor avea rezultate bune la crap,astfel incat sa poata avea un cuvant de spus. Participati la minim 6-7 concursuri in 2008 indiferent cine le organizeaza si la anul o sa vedem ce se va intampla. Cred ca tu esti constient ca in fruntea federatiei romane de pescuit sportiv, un singur om poate fi presedinte, asta deranjeaza pe o parte din pescarii de crap din romania sa nu fie acela. :mrgreen:

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 11 Mar 2008 17:04

cornelserbu scrie:@ tonysecara

Scumpule, traim in anul de gratie 2008, cind si pe un copil daca-l intrebi iti va spune ca nimeni si nimic nu e de neinlocuit...au reusit unii sa-l inlocuiasca pe ceausescu, dapai pe voi :lol:... in rest... tot ce observi, este numai si numai in interesul celor pe care-i reprezinti fara niciun pic de obiectivitate si total lipsit de impartialitatea pe care tot incerci s-o afisezi.
Iti garantez ca devi ridicol.
D-le Serbu repet si-ti aduc aminte, Ceaucescu nu a fost schimbat ci OMORAT. :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 11 Mar 2008 19:16

...schimbat, omorit...tot aia... :lol: :lol: :lol: important a fost ca am scapat de el.

Avatar utilizator
marian_oprea
member
Mesaje: 126
Membru din: 15 Sep 2007 21:55

Mesaj de marian_oprea » 12 Mar 2008 01:55

Ok, eu am inteles. Din pacate, tu nu.

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 12 Mar 2008 11:26

marian_oprea scrie:Ok, eu am inteles. Din pacate, tu nu.
Chiar daca am inteles, care este solutia pentru CN.2008.????

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 12 Mar 2008 11:28

cornelserbu scrie:...schimbat, omorit...tot aia... :lol: :lol: :lol: important a fost ca am scapat de el.
Parerea ta, nu am ce comenta.!!!

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

tonysecara

Mesaj de cipica » 13 Mar 2008 15:10

Citind postarile de aici si discutand cu prietenul meu Sorin Rudeanu (Piticu`), am ajuns amandoi la aceeasi concluzie. Tonysecara are dreptate. Un singur om poate fi presedintele Federatiei romane de pescuit sportiv: BOGDAN GUGUIANU.

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 14 Mar 2008 10:02

GOGU PRESEDINTE!!! GOGU PRESEDINTE!!! VOTATI GOGU!!! :D :D

Bine, daca nu-mi face rost de tricou si sapca de la echipa Africii de Sud ... il schimbam ...

Semnat: yusuf.
EFM
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 14 Mar 2008 15:48

de ce il nominalizati pe Gogu?
nu cumva pentru ca este singurul roman cu 6 (sase) medalii la CM de pescuit?
nu e bun argumentul, le-a castigat din "bulan". pe toate!
am citat o persoana care, dupa parerea mea, este, la randul ei, singura care NU are ce cauta in functia respectiva!

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 14 Mar 2008 17:47

andrei vladeanu scrie:de ce il nominalizati pe Gogu?
nu cumva pentru ca este singurul roman cu 6 (sase) medalii la CM de pescuit?
nu e bun argumentul, le-a castigat din "bulan". pe toate!
am citat o persoana care, dupa parerea mea, este, la randul ei, singura care NU are ce cauta in functia respectiva!
Foarte adevarat ce afirmi tu Vladeanu, numai ca miine acel NU se va sesiza din oficiu. Hai sa zicem ca ar candida GOGU, ce-ar zice sindicalistii.!!!!!

Scrie răspuns