Cel mai secret concurs de crap din anul 2008

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 11 Iul 2008 10:05

Dl. Bibu nu ziceam de asta.Ziceam ca nu se mai posteaza cum se posta odata.Iar lipsa de informatii nu se datoreaza dumneavoastra , ca moderator,pur si simplu lumea nu mai posteaza.

Stima.

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 11 Iul 2008 11:25

Val Pangica scrie:
SF scrie:
Val Pangica scrie:Mesaj sters - subiectul nu ma mai intereseaza !
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

gaina

Fir Intins!!!
Asa gaina sa fii tu toata viata ! Nu am lasat mesajul pentru ca am vazut ca nu exista interes din partea voastra cu privire la problema ridicata de mine . .
Nu vreau sa ma intind prea mult , insa daca te apuci sa acuzi un forum ca lipsiti de coloana vertebrala si fripuristi , dupa aia stergi , si mai o bagi pe aia ca nu mai scrii never pe aici , si dupa aia te-ai intors unde ai scuipat , si pe care ai bagat-o deja de vreo 4 ori , nu esti decit o GAINA .
Nu ma intereseaza ca taie careva mesaju sau avertisment , insa consider ca nu te poti apuca sa jicnesti un forum intreg doar pentru ca te numesti val pangica , daca ai ceva de impartit cu careva o faci cu el , nu-i baga pe toti in aceasi oala dealtfel chiar nu stiu ce cauti pe forumu asta care atita l-ai hulit si te-ai distrat pe seama lui .

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 11 Iul 2008 12:18

Mesajul cu fripturistii l-am ratat , pacat , chiar asa ai scris Val ? :lol: :evil:
Powered by two rods

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 11 Iul 2008 13:31

AU TRECUT 50 ORE .SECRETOMANIA CONTINUA
    NICI O INFORMATIE ,NICI AICI ,NICI IN PARTEA CEALALTA . :roll:
    www.darvari.ro
    Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
    Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

    Avatar utilizator
    al. trentea
    junior member
    Mesaje: 56
    Membru din: 03 Sep 2004 09:42

    Mesaj de al. trentea » 11 Iul 2008 14:05

    Val Pangica scrie:
    SF scrie:
    Val Pangica scrie:Mesaj sters - subiectul nu ma mai intereseaza !
    :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

    gaina

    Fir Intins!!!
    Asa gaina sa fii tu toata viata ! Nu am lasat mesajul pentru ca am vazut ca nu exista interes din partea voastra cu privire la problema ridicata de mine .
    Explicatia lui Cornel e puerila si face parte dintr-un scenariu aberant - de genul daca nu avem pe cine punem - punem pe Cotelici . Mai bine il numeau pe Ionescu Ionescu din clubul "Pritenii scobarului" decit pe acest "pescar" . Nu de alta dar il accepta lumea mai usor . Si pentru mine , este cert faptul , pentru ca am studiat personajul atitia ani , ca acest provizorat va fi un definitivat pe ani multi de acum incolo . Cert este ca i-am nenorocit si pe "stationari" care totusi reprezinta un palmares si o istorie lunga in pescuitul din Romania si de care noi pescarii de crap nu trebuia sa ne batem joc prin asa propunere .

    Nu vreau sa dezvolt aici ideea celebra de a-mi numara oulele - dar te-ai bagat unde nu iti fierbe oala .
    Val,
    Imi permit sa intervin in aceasta polemica
    Pentru ca noi doi ne-am despartit cu o strangere de mana, fara nici un fel de ranchiuna, si pentru ca ma cunosti ca un om corect, iata cum stau lucrurile. Domnul Rosioru are dreptate. Alegerea Lui Dan cat si a lui Ovidiu Ristivan in fruntea celor doua sectiunii a fost una de conjunctura, pentru a putea inainta actele necesare infiintarii federatiei. Cum in clubul P4E exista ramura de stationar (pe care eu o conduc), Dan a fost cel ales. Stiind ca vor fi reactii, am luat legatura personal cu cativa dintre marii pescari de stationar de la noi pe care-i cunosc personal, membri ai echipelor de xxx, precum si cu unul dintre patronii acestor cluburi prezentandu-le situatia de conjunctura prin care s-a ales conducerea federatiei care este una tranzitorie, si facand un apel ca sa-si uneasca fortele si sa se organizeze in cluburi sportive. Am pus la dispozitie modelul de statut, cat si nr. de telefon al Angelicai Popa, avocata ce s-a ocupat de actele necesare. De asemenea am anuntat pe unul dintre redactorii revistei AvLP care se ocupa de stationar. Tuturor le-am spus ca actuala conducere este una de tranzitie, facand un apel la strangerea randurilor stationaristilor.
    Daca vrei, ma poti contacta pe mp, si iti voi da numele celor cu care am intrat in contact.

    Nu iti inteleg insa vehementa, mai ales ca te stiu crapist, nu stationarist.
    De asemenea spui ca nu faci parte din nici un club. Daca-i asa, atunci te rog lasa-i in plata lor pe cei care se tot chinuie sa se organizeze si sub alta forma decat AGVPS, ca deja sunt destule intepaturi intre ei, si nu mai turna si tu gaz pe foc.
    Eu sper ca pana la urma sa ne dam cu totii seama ca din toata discordia, cei care au de suferit suntem tot noi.

    Numai bine,

    al. trentea

    Avatar utilizator
    Andrei I.
    senior member
    Mesaje: 359
    Membru din: 13 Oct 2006 08:22
    Contact:

    Mesaj de Andrei I. » 11 Iul 2008 15:00

    oanavictor scrie:AU TRECUT 50 ORE .SECRETOMANIA CONTINUA
      NICI O INFORMATIE ,NICI AICI ,NICI IN PARTEA CEALALTA . :roll:
      ?????? cum adica?? nu ati citit cu atentie inseamna...sunt informatii si aici si dincolo.

      Aici este postata de Val situatia dupa 20 de ore..cu o pagina inainte...iar dincolo este situatia "la zi".

      Cine vrea sa stie si e cu adevarat interesat afla cu 2 clickuri.

      Andrei
      APCR - SENIOR CRAP

      Val Pangica
      member
      Mesaje: 170
      Membru din: 05 Ian 2008 21:40

      Mesaj de Val Pangica » 11 Iul 2008 18:04

      al. trentea scrie:
      Val Pangica scrie:
      SF scrie: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

      gaina

      Fir Intins!!!
      Asa gaina sa fii tu toata viata ! Nu am lasat mesajul pentru ca am vazut ca nu exista interes din partea voastra cu privire la problema ridicata de mine .
      Explicatia lui Cornel e puerila si face parte dintr-un scenariu aberant - de genul daca nu avem pe cine punem - punem pe Cotelici . Mai bine il numeau pe Ionescu Ionescu din clubul "Pritenii scobarului" decit pe acest "pescar" . Nu de alta dar il accepta lumea mai usor . Si pentru mine , este cert faptul , pentru ca am studiat personajul atitia ani , ca acest provizorat va fi un definitivat pe ani multi de acum incolo . Cert este ca i-am nenorocit si pe "stationari" care totusi reprezinta un palmares si o istorie lunga in pescuitul din Romania si de care noi pescarii de crap nu trebuia sa ne batem joc prin asa propunere .

      Nu vreau sa dezvolt aici ideea celebra de a-mi numara oulele - dar te-ai bagat unde nu iti fierbe oala .
      Val,
      Imi permit sa intervin in aceasta polemica
      Pentru ca noi doi ne-am despartit cu o strangere de mana, fara nici un fel de ranchiuna, si pentru ca ma cunosti ca un om corect, iata cum stau lucrurile. Domnul Rosioru are dreptate. Alegerea Lui Dan cat si a lui Ovidiu Ristivan in fruntea celor doua sectiunii a fost una de conjunctura, pentru a putea inainta actele necesare infiintarii federatiei. Cum in clubul P4E exista ramura de stationar (pe care eu o conduc), Dan a fost cel ales. Stiind ca vor fi reactii, am luat legatura personal cu cativa dintre marii pescari de stationar de la noi pe care-i cunosc personal, membri ai echipelor de xxx, precum si cu unul dintre patronii acestor cluburi prezentandu-le situatia de conjunctura prin care s-a ales conducerea federatiei care este una tranzitorie, si facand un apel ca sa-si uneasca fortele si sa se organizeze in cluburi sportive. Am pus la dispozitie modelul de statut, cat si nr. de telefon al Angelicai Popa, avocata ce s-a ocupat de actele necesare. De asemenea am anuntat pe unul dintre redactorii revistei AvLP care se ocupa de stationar. Tuturor le-am spus ca actuala conducere este una de tranzitie, facand un apel la strangerea randurilor stationaristilor.
      Daca vrei, ma poti contacta pe mp, si iti voi da numele celor cu care am intrat in contact.

      Nu iti inteleg insa vehementa, mai ales ca te stiu crapist, nu stationarist.
      De asemenea spui ca nu faci parte din nici un club. Daca-i asa, atunci te rog lasa-i in plata lor pe cei care se tot chinuie sa se organizeze si sub alta forma decat AGVPS, ca deja sunt destule intepaturi intre ei, si nu mai turna si tu gaz pe foc.
      Eu sper ca pana la urma sa ne dam cu totii seama ca din toata discordia, cei care au de suferit suntem tot noi.

      Numai bine,

      al. trentea
      Buna Alexandru
      nu comentez cele scrise de tine - un singur lucru vroiam sa scot in evidenta - faptul ca Dan nu poate conduce stationarul decit cel mult in virtutea unor obligatii majore sau iminente , o sectiune de pescuit care are maestrii ei si o organizare specifica , cu rezultate . Nu ii putem lua la pret de matineu pe acest pescari - puteai foarte simplu sa propui pe altcineva din A4Ever - un om care nu starneste atitea senzatii universale de greata precum actualul tau coleg si fost de-al eu . Explicind pescarilor din prima comunicare ce v-a condus la aceasta optiune , cu scuzele de rigoare , samd . Postarea seaca vazuta de mine este un semn de batjocura fata de multi pescari . Vorbiti intre voi - pesemne vreo 10 cluburi cu 50-70 pescari si stabiliti destinele intregului pescuit de competitie din Romania , fara ca macar sa dati impresia ca sunteti transparenti si aveti o idee despre PR . Tzigania de la crap o stiu cit de cit , dar nu mi-am imaginat ca lucrurile astea se vor propaga si la celelate ramuri ale pescuitului , deocamdata nepatate de orgolii si compromisuri.
      In rest sa dea D-zeu sa iasa si federatia asta cu toate ca mi-e teama ca se infiinteaza , doar asa la indicatile CUIVA ..... . Eu nu am vazut impedimente de nici un fel in reprezentarea noastra internationala , la nici o ramura de pescuit , chiar si in sistemul actual ( s-au descurcat toti ! ) Nu vreau sa blufez , dar am sa va vad cum veti reusi sa scoateti AGVPS-ul din CIPS sau FIPS , atit timp cit aceasta institutie este , de bine de rau , MEMBRU FONDATOR al acestor organizatii internationale . Mai mult decit atit aceste organizatii intrenationale discuta cu Guvernul Romaniei pentru a schimba niste aspecte de reprezentare internationala si eu nu va cred atit hde masonei , ca sa schimbati cheia de bolta . Dar , viitorul va decide ! Eu va urez succes la modul sincer ! ( fara legatura cu pescuitul )
      Sa dea Domnul sa fie ceva de bine si sa isi rupa capul de acum incolo cei care care carcoteau ! Problema lor va fi ca exista deja rezultate bune si foarte bune pe la majoritatea sectiunilor si asta presupune un standard . Dar ma rog , asta e alta discutie si e off topic !

      bodyghost
      junior member
      Mesaje: 34
      Membru din: 02 Sep 2004 22:46
      Localitate: bucuresti

      Radu Badica

      Mesaj de bodyghost » 11 Iul 2008 20:06

      Val Pangica nu e un nume la crap pe unde o data pe an e vazut pe baltzi ucigand locuri bune!!!!
      Pacat ca saracu domnu' Bibu il mai taraie pe la marginea performantzei pe acest mare scriitor.
      Pai ce destine ai dori matale sa cunosti Valpii ale sticlei de Burbon lasa oamenii sa se organizeze ca trebuie cine sa faca si asta.


      Va Iubesc Dragilor
      Radu Badica !!!190KG!!!!
      Radu Badica

      radu ratusca
      new member
      Mesaje: 21
      Membru din: 09 Feb 2008 22:27

      Mesaj de radu ratusca » 11 Iul 2008 21:53

      andrei senzor scrie:
      Dan Cotelici scrie:Inca ceva.
      Calificarile se vor incheia dupa etapa de la Tancabesti. :lol:
      Cele doua loturi care au sperat sa se scoata in etapa de la Doripesco nu mai au nici o sansa. :cry:
      Daca Doripesco nu era introdus in circuit SENZORII concurau singuri. ;-)
      Daca prima etapa era la Doripesco altfel stateau lucrurile dar bag de seama ca cele doua loturi nu s-au prins de smecherie. :lol:
      Sper ca si AGVPS e mandru ca va atribui titlul de Campion Nationali dupa un concurs cu participarea a 9 ECHIPE.
      :?: :?: :?:
      1. calificarile NU se vor incheia dupa etapa de la Tancabesti. cine o sa aiba 3 puncte dupa etapa a II a se mai poate califica. asa e gandit regulamentul si sistemul de punctaj.

      2. prima etapa nu avea cum sa fie Doripesco, pentru ca lacul nu avea capacitatea necesara sa gazduiasca mai mult de 3 loturi. nu s-a asteptat nimeni la o participare atat de mica. nu e nici o smecherie.

      In conditiile in care sunt doar TREI echipe trebuia tras la sorti ordinea baltilor; timp exista pt ca inscrierile s-au terminat in aprilie;deci e o smecherie;
      FIR INTINS in AFRICA pt ca DORIPESCO e doar de palmares (asta daca se mai tine dar mai bine echipele inscrise economisesc nada ca oricum TOTUL se termina la Tancabesti).

      cornel rosioru
      veteran
      Mesaje: 678
      Membru din: 10 Aug 2004 13:32
      Localitate: Bucuresti
      Contact:

      Mesaj de cornel rosioru » 12 Iul 2008 00:06

      @Radule las-o mai moale cu burbonul, cind l-ai aruncat in girla pe Cotelici, actualul tau aliat, bausesi palinca de bihor. Trag comcluzia ca palinca bate burbonul.

      Victore, n-o mai da cu secretomania.
      Concurentii si organizatorii sunt pe balta. Cezar incearca sa informeze cum poate mai bine.
      Tu ai putea da imformatii la cald. Stii f. bine fiecare Kg. prins, cind a fost Nitu la WC s-au ce a mincat Cristi Rudeanu la prinz.

      @Al. Trentea, corect, Cotelici a fost propus la stationar de catre mine si Andrei pt. ca asociatia voastra are sectiunea pescuit stationar. "Vinovati" suntem noi.

      @Val, stiu ca esti sufletist si-ti pui lumea in cap aparind un principiu.
      Acum insa e vorba de FEDERATIE si ca ne place sau nu TREBUIE sa fie recunoscuta de ANS.

      @Cezar, nu e nici un secret, deocamdata s-a semnat procesul verbal de constituire. E inca un pas si atit.

      @SF, Val e unul ditre initiatorii acestui forum. Numai pt. acest lucru si are dreptul sa faca unele aprecieri, chiar daca iti place sau nu.

      @Radu Ratusca, daca nu cunosti regulamentul si cum se atribuie punctele te rog nu comenta.
      Daca intrebai ce sanse mai sunt la Doripesco te luminam.

      Domnilor, APCR si mai nou G6 sunt 2 grupari "rivale"
      Aceasta federatie, nu putea lua nastere decit impreuna.
      Cine asigura interimatul, pe cine reprezinta si carei grupari apartine cred ca e mai putin important.
      Cornel Rosioru
      ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA.
      www.crapmania.ro

      Scrie răspuns