Cupa Debutantului - Peris 2009

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 17:07

florynel scrie:
O captura de 8 kg nu te face "pescar avansat" dar sincer mi se pare un criteriu de departajare acceptabil.
Mie mi se pare destul de aiurea regula asta.Cum demonstrezi tu ca un pescar nu a prins crap peste 8 kilograme?Parerea mea ca nu conteaza foarte mult lucrul asta.te poti lua dupa criterii de genul: nu a mai participat pana acum inc concursuri.Asta inseamna debut.Adica participa pentru prima data la o astfel de compentitie.
5. Nadirea se va efectua numai de pe mal, cu KOBRA, RACHETA sau CATAPULTA.
6. Nadirea grea se va efectua numai in intervalul orar: 08.00-17.00.
Ce intelegi prin nadirea grea?
Intreb nu dau cu parul.Bravo pentru initiativa.Intreb ca ma bate gandul sa ma inscriu si eu.
Fire intinse.
Cand faci (refaci) un pat de nada cu racheta sau catapulta, nadesti cu mai multa nada. Aceea este o nadire grea. Dupa aceea urmeaza nadirea de intretinere... cu kobra de exemplu, care este permisa in orice interval orar.

Imi mentin deocamdata criteriul cu captura peste 8Kg. Urmeaza sa ma consult cu arbitrii si cu domnul inginer Albastroiu, care de altfel a si propus acest criteriu, apoi, sa revin asupra ei in cazul in care va fi nevoie.

Ca sa aveti dreptul de a propune schimbari in regulament, va rog sa va inscrieti in competitie, dupa cum , de altfel scrie si in regulament. Va multumesc. ;)
Imagine

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Iul 2008 17:37

pescarusu_nebun scrie: Ca sa aveti dreptul de a propune schimbari in regulament, va rog sa va inscrieti in competitie, dupa cum , de altfel scrie si in regulament. Va multumesc. ;)
"Aprob pozitiv" si subscriu ! :bere:

Pescarii ce se considera debutanti, sa se inscrie intai ca participanti la acest concurs, si apoi sa faca propuneri si sa dea sugestii pentru regulament. Succes la organizare !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 08 Iul 2008 17:50

Daca scoti regula cu 8kg...poti sa concurezi si tu :D

Eu tot imi dau cu parerea chiar daca nu particip...scoate treaba cu 8kg..nu isi are rostul. Este suficient sa nu fi participat niciodata la un concurs.

Eu zic ca nu de cei experimentati in concursuri ar trebui sa te temi ca vor veni la concurs...pt ca nu reprezinta o atractie pt cei rodati in circuitul competitional.

Ar trebui sa te temi sa nu te trezesti "cu o ceata" de debutanti fara saltea de primire, bome cu 6 ace, si "minune" la maxim pe balta.

Eu aici zic sa fii atent cum faci selectia! ;-) in rest poti sta linistit!


Numai bine,
Andrei I
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 18:04

zakunin scrie: Eu tot imi dau cu parerea chiar daca nu particip...scoate treaba cu 8kg..nu isi are rostul. Este suficient sa nu fi participat niciodata la un concurs.
Daca citesti regulamentul, vei vedea ca tu ai voie sa propui schimbari in regulament, deoarece la cererea ta, esti arbitru. :-)

Promit ca o sa ma consult cu cei implicati si vedem ce facem. :)
Imagine

DANEZU
member
Mesaje: 224
Membru din: 14 Iun 2006 18:21
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de DANEZU » 08 Iul 2008 18:07

Salut Vlad,
daca nu ai definitivat lista de arbitrii ma ofer si eu voluntar pentru acest concurs.
Astept o confimare.
Cu multumiri anticipate!!!
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!
www.clubul-pescarilor.ro

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 08 Iul 2008 18:10

pescarusu_nebun scrie:
zakunin scrie: Eu tot imi dau cu parerea chiar daca nu particip...scoate treaba cu 8kg..nu isi are rostul. Este suficient sa nu fi participat niciodata la un concurs.
Daca citesti regulamentul, vei vedea ca tu ai voie sa propui schimbari in regulament, deoarece la cererea ta, esti arbitru. :-)

Promit ca o sa ma consult cu cei implicati si vedem ce facem. :)
Ok... :)
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 18:11

Danezule inca nu este definitivata lista. Esti binevenit si te-am notat.

Multumesc inca odata ca te-ai gandit sa ne onorezi! :D
Imagine

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 08 Iul 2008 18:39

mai sant locuri? m-ar interesa concursul ,e un pret acceptabil mai pt buzunarul omului ,dar eu dupa cum ma stiu vin doar ca sa ma simt bine ,oricum e interesant pt ca este in luna aprilie si totusi nu-i asa de cald ;-)

PS
atentie caut partener debutant :mrgreen: si pescuiesc doar la 3 lansete ,4 ma enervez :mrgreen:

am postat fara caterinca pescarus ;-) ,la anu vreau sa vin in tara

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 18:44

Te asteptam ca invitat de onoare, arbitru, de ce nu? :D Concurent mai putin dat fiind palmaresul tau. Chiar m-as simti magulit sa fac si pentru matale o diploma de excelenta in arbitraj la acest concurs. :D:D
Imagine

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 08 Iul 2008 18:47

pescarusu_nebun scrie:Te asteptam ca invitat de onoare, arbitru, de ce nu? :D Concurent mai putin dat fiind palmaresul tau. Chiar m-as simti magulit sa fac si pentru matale o diploma de excelenta in arbitraj la acest concurs. :D:D

ioooi :mrgreen: :mrgreen: ,ar fi primul meu concurs la care as participa cu foarte mare placere ,nu ma intereseaza banii ,in caz de castig,spun caz de castig ,premiul meu va fi donat ;-)

PS

te rog sa-mi spui Razvan si nu nene,matale etc etc :mrgreen:

Închis