Cupa Peris 2009

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 13 Ian 2009 13:50

gherazvan scrie:Si daca ne uitam mai bine cam la toate concursuri importante anul acesta...taxa variaza intre 1500 ron si 1200 euro....iar premiile sunt pe masura taxei de participare.
Eu vad cu totul altceva.
Succes in organizare.
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 14:11

Eu vad cu totul altceva.


Salut Adi.Altceva??????Adica....din ce punct de vedere...al banilor???
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 13 Ian 2009 14:29

La concursul organizat tot de clubul Carpzone din taxe se strang minim 40000lei iar premiile sunt in valoare de 35000lei adica 87,5% din taxe si nu 54%.
Cam asta am vrut sa demonstrez iar daca un organizator nu e in stare sa atraga si cativa sponsori sau macar sa negocieze niste reduceri mai bine sta in banca lui. Cand voi reusi sa finalizez discutiile cu sponsorii veti vedea cum arata un concurs de crap in viziunea mea!

Mult succes in continuare

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 14:40

matei1971 scrie:La concursul organizat tot de clubul Carpzone din taxe se strang minim 40000lei iar premiile sunt in valoare de 35000lei adica 87,5% din taxe si nu 54%.
Cam asta am vrut sa demonstrez iar daca un organizator nu e in stare sa atraga si cativa sponsori sau macar sa negocieze niste reduceri mai bine sta in banca lui. Cand voi reusi sa finalizez discutiile cu sponsorii veti vedea cum arata un concurs de crap in viziunea mea!

Mult succes in continuare


Cam despre ce concurs este vorba organizat de CARPZONE cu sumele mai sus vehiculateca eu habar nu am.Sti care este treaba:uite te las pe tine sa organizezi cupa Peris si ca sposorizare dai si tu cateva saltele de primire de prin europa...am auzit ca ai pile pe acolo si le iei mai ieftine. :lol: :lol:

P.S.Astept raspunsul legat de concursul mentionat de tine.
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 14:46

In alta ordine de idei:mai sunt 10 locuri libere.
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 13 Ian 2009 15:00

Dpmdv jignesti cu acea postare cativa organizatori, cateva concursuri si destul de multi pescari atunci cand spui ca nu prezinta importanta (sau prea multa importanta).
Nu ma refer absolut la nici un leu din acest concurs, e treaba voastra nu a mea.
Succes in organizare!
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 13 Ian 2009 15:28

Despre Cupa Chiroiu era vorba unde locurile s-au ocupat in 2 saptamani de la anuntarea lui. Succes in continuare!

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 15:34

matei1971 scrie:Despre Cupa Chiroiu era vorba unde locurile s-au ocupat in 2 saptamani de la anuntarea lui. Succes in continuare!

Esti inscris acolo????Daca nu sti cum este cu chiroiu...mai bine nu mai comenta....ca nu are rost.Se pare ca tu esti bun doar la calcule...cat e taxa...cati bani raman.....intai participa si tu la un concurs...vezi depre ce este vorba...si dupa aceea comenteaza pro sau contra.....pana atunci....FIR INTINS
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 13 Ian 2009 15:55

gherazvan scrie:
matei1971 scrie:Despre Cupa Chiroiu era vorba unde locurile s-au ocupat in 2 saptamani de la anuntarea lui. Succes in continuare!

Esti inscris acolo????Daca nu sti cum este cu chiroiu...mai bine nu mai comenta....ca nu are rost.Se pare ca tu esti bun doar la calcule...cat e taxa...cati bani raman.....intai participa si tu la un concurs...vezi depre ce este vorba...si dupa aceea comenteaza pro sau contra.....pana atunci....FIR INTINS
Vad ca esti cam nervos!
Daca eram inscris crezi ca stiam?
Orice om isi face calcule nu inteleg ce te deranjeaza,iar pe banii mei imi aleg ce concurs doresc.
Si o sa particip acolo unde sunt taxe rezonabile dpmdv!
Premiile ma intereseaza mai putin sau chiar deloc, frumusetea e competitia si nu valoarea premiului, mai ai pana sa intelegi lucrul asta!
Cat despe Europa nu cred ca tu nu ai trecut pe acolo asa ca .... si nu vad care e problema daca am dat 15 lei in loc de 60 la magazin pt acelasi produs

gherazvan
member
Mesaje: 124
Membru din: 06 Ian 2006 18:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de gherazvan » 13 Ian 2009 16:06

Vad ca esti cam nervos!
Daca eram inscris crezi ca stiam?
Orice om isi face calcule nu inteleg ce te deranjeaza,iar pe banii mei imi aleg ce concurs doresc.
Si o sa particip acolo unde sunt taxe rezonabile dpmdv!
Premiile ma intereseaza mai putin sau chiar deloc, frumusetea e competitia si nu valoarea premiului, mai ai pana sa intelegi lucrul asta!
Cat despe Europa nu cred ca tu nu ai trecut pe acolo asa ca .... si nu vad care e problema daca am dat 15 lei in loc de 60 la magazin pt acelasi produs

Corect...pe bani tai poti sa mergi unde vrei....dar nu inteleg de ce faci tu calcule la concursul pe care il fac eu avand in vedere ca nu participi.In legatura cu competitiile la crap....eu am cam 15-16 concursuri la activ si cam stiu depre ce este vorba.......in schimb pe tine nu prea te-am vazut pe nicaieri...asa ca nu poti sa imi dau tu mie sfaturi ce si cum inseamna un concurs.
Razvan Gheorghe

CARPHATIC FISHING CLUB

Scrie răspuns