Cupa under 21 Livada

Anunturi, detalii desfasurare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Cupa under 21 Livada

Mesaj de dinu profesoru » 01 Feb 2009 20:22

Am stat eu si am cugetat ca s-au facut tot felul de competitii,concursuri,cupe etc,dar nu am vazut deocamdata nimic concret ca sa incurajam juniorii in a practica acest sport.
De fapt am vazut juniorii de la Senzor(cu aceasta ocazie vreau sa-i felicit si pe ei si pe taticii lor),care m-au impresionat si nu neaparat prin stiinta cat prin dorinta de a persevera,tenacitate,perseverenta si nu in ultimul rand modestie.
Deci m-am gandit sa organizez la Livada(in principiu luna iulie cand nu mai e bac, examene) un concurs de juniori 72 ore,fara taxa de participare din partea lor,eu pun lacul la dispozitie si 1000 eur sponsorizare,ideal ar fi sa mai gasesc 1 sau 2 sponsori principali pt. suma de 1000 eur.
Premiul 1- 800 Eur
Premiul 2-500 Eur
Premiul 3-300 Eur
Captura 100 Eur iar pt organizare si arbitrii 300 Eur(bineinteles acceptam ca arbitrajul sa fie condus benevol de un club caz in care suma ar ajunge tot in premii).
Pareri,opinii etc...

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 01 Feb 2009 22:12

@ dinu profesoru

Pentru ceea ce vreti sa faceti , eu nu pot decat sa-mi scot palaria , sa va felicit si sa va dea Dumnezeu sanatate sa puteti realiza acest concurs. :D
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 01 Feb 2009 22:58

Impresionant gest ! Felicitari ! :P
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 01 Feb 2009 23:25

super ideea ,daca se concretizeaza ceva eu vin,o singura parere ar fi,nu stiu daca premiile mai sunt necesare,cei ce vin la concurs nu cred ca vor veni pentru premiu,cum nici eu nu as face-o,vor veni pentru satisfactia lor personala in primul rand,sa sti ca ai batut 10-15-20 de echipe e o chestie de mandrie.parerea mea.
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 02 Feb 2009 11:57

Bravo Dinu,

Dupa ce ne surprinzi cu balta, ospitalitate, TAXA, vi acum si cu acest concept... Felicitari.
Si ca sa nu fie doar vorbe, sustin initiativa ta: ma poti considera sponsor cu 500 euro in cazul in care conceptul va prinde viata.

Banuiesc ca te-ai gandit la echipe de 2? Ca individual 72 de ore... greu pentru juniori... Antrenor, sau ma rog, consilier pot avea? Sa-i indrume, sa-i ajute la monturi, etc dar fara sa puna mana pe lansete/mincioc.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

under 21

Mesaj de cipica » 02 Feb 2009 13:07

Foarte interesanta ideea! Felicitari pentru initiativa! Daca este nevoie de ajutor, va stau la dispozitie in limita timpului disponibil!

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 02 Feb 2009 13:34

Felicitari pentru initiativa........ :-) ...si mai ales felicitari pentru modul in care administrati aceasta balta.
Pentru un singur lucru imi pare extrem de rau........Livada e prea departe de Bucuresti :-(

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 02 Feb 2009 14:21

@Vali,
mersi Vali,normal ca ma gandeam la echipe de 2 iar conditiile si regulamentul vor fi identice ca la seniori,mi-ai citit gandurile ieri fiindca m-am gandit si eu la chestia cu acceptarea unui antrenor in standuri.Deja oricum ideea prinde contur serios,singura problema ar fi sa mai gasim si competitori sau poate ne taiem cativa buletinele in doua si asa mai avem ceva sanse...cel putin eu inca ma incadrez.
Iara daca or fi competitori sa vezi ce meserie o sa fie pt. antrenori,chiar cred ca o sa placa ideea...stii tu de ce.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 02 Feb 2009 14:32

dinu profesoru scrie: ...sa vezi ce meserie o sa fie pt. antrenori,chiar cred ca o sa placa ideea...stii tu de ce.
:lol: :lol: :lol:
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 02 Feb 2009 15:05

@Vali
ia inscrie repede o echipa ca avem nevoie de minim 10,se pare ca asta va fi cea mai mare problema,lipsa de juniori,poate daca le-am face un concurs virtual pe calculator am gasi mai multi...ha,ha ...da nu-i de ras.

Scrie răspuns