Orice aveti nevoie!

Lucruri utile pentru forum, site, calculator, internet, fotografie digitala etc.
Spuneti aici cu ce nu va descurcati si vom incerca sa va ajutam.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

neT_craWler
new member
Mesaje: 3
Membru din: 15 Ian 2005 18:32

Orice aveti nevoie!

Mesaj de neT_craWler » 18 Oct 2005 22:12

Aici este de mine!
Orice aveti nevoie sa stiti despre un program, ce merita downloadat de pe net, resurse free, probleme de calculatoare ... asta-i domeniul meu ... deci shoot!
Voi ma invatati sa pescuiesc si eu va ajut cu orice aveti nevoie pe net! :D

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 27 Oct 2005 05:59

observ ca DC++ precum si derivatiile acestuia incep sa piarda teren in fata altor softuri. crezi ca poti sa-mi dai numele unui alt soft cu care sa pot face acelasi lucru ca si DC ?

stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 27 Oct 2005 11:22

moose

incearca cu torentzi. sunt o gramada de clientzi, cum ar fi bit torent sau azureus. le instalezi, apoi cauti site-uri care folosesc acesti torentzi, cum ar fi www.torrentspy.com , www.mininova.org shi ii dai bataie. ai grija, cand alegi torentzii (adica filme, jocuri), sa aiba cat mai multe surse, pentru ca o sa itzi mearga mai repede. spor la munci
Ultima oară modificat 27 Oct 2005 17:11 de către XquiZZiT, modificat de 3 ori în total.
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 27 Oct 2005 17:05

Mi-am instalat Azureus, insa habar nu am cum lucreaza. Nu inteleg ce kkt tre sa fac pentru a putea downloada. DC++ era parca mai simplu, insa nu prea il mai agreez pt ca cei care intretin hub-urile respective sunt niste cacanari ce se inchipuie Bill Gates si care iti dau kick , ban si alte kkt-uri pentru nici un motiv. Io nu-s nici haker si nici nu umblu cu facaturi in computer. Si ei sarmani viermi, care lucreaza pe te miri ce gioarse de computere imi dau raspunsuri la misto cum ca compu meu este depasit si sa-mi iau alt computer etc. Pai daca imi vad computerul se kk pe ei. Io nu am platit 5000 $ pe un computer sa-mi spuna mie ca sunt depasit, etc. Cand o sa aiba ei 4 giga de ram sa ma strige ca poate le dau cate o tigara.

Asa ca poate ma scoti din bezna si imi spui cum pot face sa dau jos una alta. Iti multumesc anticipat.

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 27 Oct 2005 17:19

e un pic mai complicat, dar nu atat pe cat pare, prima oara e mai greu. prin urmare, urmezi unul din linkurile care tzi le-am dat, ex www.torrentspy.com ,
click pe directory, alegi o categorie, ex filme, apoi alegi o subcategorie, ex comedii, iar acolo itzi vor aparea torrentzii aranjati in functzie de "sanatate". dai click unul dintre ei, dar sa ai grija la raportul seeders/downloaders (cu cat mai multzi seederi cu atat mai rapid vei lua filmul). in prima faza itzi va downloada torrentu, pe care il vei deschide cu azureus, iar numai apoi itzi va incepe downloadu efectiv. daca nu reusheshti, PM me! bafta
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 27 Oct 2005 17:22

am uitat sa itzi spun ca potzi folosi si motorul de cautare de pe site, asta daca ai vreun film tzinta, sau ceva, si nu ai rabdare sa cautzi prin miile de torentzi.
daca nu gaseshti pe site-ul ala foloseshte motorul de cautare www.torrentz.nu , itzi va cauta pe inca vreo 3 site-uri cu torentzi.
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 27 Oct 2005 18:04

mda, am incercat insa cred ca mi-am prins o ureche si am sa incerc sa chem vreun cunoscut care e mai ghidus cu aceste torente.

multumesc pentru ajutor.

stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 10 Noi 2005 00:56

:!: :!: antivirus de net free,calculatorul pe moarte :lol:
o adresa de downlod+cheie de upgrade,mersi :D

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 10 Noi 2005 10:27

vlasin florin scrie::!: :!: antivirus de net free,calculatorul pe moarte :lol:
o adresa de downlod+cheie de upgrade,mersi :D
http://www.serials.ws/index.php

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 10 Noi 2005 16:03

http://www.free-av.com/antivirus/allinonen.html

este eficient si nu consuma resurse.
in plus este free pentru scopuri necomerciale.
Salutari din Miami

Scrie răspuns