Furt,fals si uz de fals la lotul national !!!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 07 Dec 2009 15:54

Am citit asa pe sarite pt ca nu am avut rabdare, insa daca ce a concluzionat Sergiu e adevarat e cam tare aiurea.

Oricum din afara si din nestiute cum vor spune multi cam tot ce tine de partea de competitie la noi sunt multe "cusute cu ata alba". Ba se cearta ca au fost avantajati unii, ba ca ala fura, ba ca ala se antreneaza gratuit pe balta sau ca nu a platit taxa de concurs , ba ca aia au castigat locul 1 prin furt de peste si cumul cu echipa cealalta etc. Sunt zvonuri vorbe etc care se aud aici si nu numai (si cand auzi odata zici este zvon, cand auzi de 2 ori: e intamplare, dar cand vezi cat mai des zici "bai tata .....da totusi"). Aproape ca ajung sa cred ca la fel ca in politica si sunt fapte "romanesti" de care ne-am saturat multi cum spunea cineva. Iar carpfishingul ar fi evoluat oricum, numai prin prisma comertului simplu. Si ar fi fost suficient doar atat.

Ce e mai fun ca exista cateva asocieri de persoane si cuvinte la care asa intr-un fel nu ma mira ca ajung sau sunt in anumite "cluburi" (pescar + bautura + gasca + teapa + furt +poker +drinkuiala etc). Cateodata ca sa fii bun pescar trebuie sa ai si alte calitati care nu tin direct de pescuit si mai mult nu trebuie sa participi la concursuri. Ca la concurusuri e de castigat ceva ce vor multi si fiecare va incerca sa il obtina cum stie mai bine unii cu fair play altii cu "japca". Cand e vorba de bani de faima intervin micile "calitati" omenesti. E doar o parere personala.

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 19 Dec 2009 22:51

Ceva noutati despre maestrul Ciorditorul? :roll: ,sau e la fel ca-n politica,furam si ne simtim bine :!: :mrgreen:

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 20 Dec 2009 00:59

Ei hai..am vas't ca esti inscris pe liga...si si pe mania te dai..deci ai o imagine despre ce se intampla :)
Daca ai curiozitati sunt sigur ca te risti sa pui intrebarea asta pe oricare dintre cele doua site-uri :lol:

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 20 Dec 2009 16:08

Albert scrie:Ei hai..am vas't ca esti inscris pe liga...si si pe mania te dai..deci ai o imagine despre ce se intampla :)
Daca ai curiozitati sunt sigur ca te risti sa pui intrebarea asta pe oricare dintre cele doua site-uri :lol:
Tot vezi domnul FBI :mrgreen:,in liga am doar o singura postare si atat ! de ajuns, parerea mea ;-) ,iar pe mania??? cel mai urat site posibil de pe tot globul pamantesc :mrgreen:

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 20 Dec 2009 17:33

Pai ce..numa' tu sa te distrezi? ;-)
Pe mania mi-am luat si eu ban iar pe liga nu merita sa-mi fac cont.
Ideea e: daca vrei sa te (dez)informezi in legatura cu pescuitul de competitie acolo tre' sa citesti. :lol:

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 22 Dec 2009 12:51

http://www.cancan.ro/actualitate/report ... 81067.html

Cred ca urmeaza episodul doi,cea cu ciorditu si de pe plaiurile mioritice.

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 22 Dec 2009 14:42

Hai bai fratilor dati-o dreq, nu v-ati saturat de atata kkt in lumea asta? Nu s-au scris atatea pagini de forum pe o gramada de site-uri, fara sa se ajunga la o concluzie? dam material la toti "scriitorii" din fituici.
eu unul m-am saturat sa citesc ce a facut X sau Y, ca a furat sau a facut nu stiu ce combinatie pe la vre-un concurs.
Si nu ma luati cu "daca nu-ti convine nu citi", ca nu ma inmoi.
Topicurile despre nade, tehnici sau monturi nu au mai vazut zile bune de cand a inceput scandalul asta.
Hai sa ne vedem de ce stim mai bine, si anume pescuitul, iar cand nu stim ceva intrebam ca de aceea suntem pe forumuri.
Cu respect, Mihai.
Carpfishing... A way of life!

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 22 Dec 2009 18:56

Topicurile despre nade, tehnici sau monturi nu au mai vazut zile bune de cand a inceput scandalul asta.
Hai sa ne vedem de ce stim mai bine, si anume pescuitul, iar cand nu stim ceva intrebam ca de aceea suntem pe forumuri.
Cu respect, Mihai.[/quote]

pai ai cam nimerito. birfa este ce stim mai bine,si sapatul prin toate mijloacele.si cind nu ne mai ajung forumurile,trecem la ziare.urmeaza procesul televizat a maestrului ciorditoru si executzia transmisa in direct in ziua de craciun.

traiasca democratzia, furaciunea si turnatoria.

sarbatori fericite
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

MariusBarbu
member
Mesaje: 109
Membru din: 16 Oct 2008 20:43

Mesaj de MariusBarbu » 23 Dec 2009 21:59

@mikecarp, florinw

Bine spus.

SARBATORI FERICITE TUTUROR.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Re: scandal

Mesaj de vladut mateianu » 28 Dec 2009 17:41

ghitighiusan scrie:
1.Natura faptelor e foarte clara.PENALA!!! Asa ca,in conformitate cu ceea ce a declarat public,mesterul Rosioru nu e decat un ..HOT ordinar. ;-)
2.Nu este urat deloc sa stai si sa scrii,urat si ILEGAL e ceea ce a COMIS Rosioru. ;-)
3.Si cam ce ai vrea sa-i facem? Statuie, ca a ciordit din banii unor oameni care au avut incredere in el?Sau sa ascundem mizeria sub covor si sa ne facem ca ploua?
4.Daca tu stii mai multe,lumineaza-ne si pe noi,ca din ceea ce s-a prezentat pana acum,reiese exact ceea ce am scris mai sus. ;-)
Am sa-ti raspund eu, cel ptr care Rosioru a fost ca un tata timp de 7 ani de zile.
In primul rand, nu stiu cum iti permiti sa jignesti asa un om care putea lejer sa-ti fie tata, doar afland niste zvonuri publicate pe cateva siteuri. Apoi nu inteleg in ce calitate il judeci tu, care nu ai avut niciodata tangente cu competitia crapista la nivel national. :oops:
Mai bine te-ai documenta inainte sa jignesti, mai ales ca stiu ca esti POLITIST, adica "prietenul" pescarilor.La fel, rusine si celor care s-au aruncat sa judece fara sa stie exact ce s-a intamplat.
Poate ar fi fost mai indicat intai sa se intereseze, sau sa intrebe .......Dar asa este la noi, la romani. Intai ii dai in cap omului, si apoi vezi daca are bani asupra lui....
Rusine, Rosioru a facut ptr carpfishing cat nu au facut toti cei de varsta lui la un loc, ca sa nu uitam ca el a fost cel care a introdus acest termen in Romania, precum si cel care a condus echipa Romaniei timp de 5 ani cu rezultate mai mult decat spectaculoase : 2 titluri de vicecampioni MONDIALI !!!!!!!!
Pacat. :cry:

Scrie răspuns