România trimite ajutoare în Japonia

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde maiden » 07 Apr 2011 09:34

România trimite un detaşament de ţigani în Japonia

Surpriză de proporţii pentru ţiganii care au fost surprinşi în ultimele zile la furat de fier vechi: în loc să se aleagă cu dosar penal, aceştia au fost înregimentaţi de autorităţi într-un detaşament special, care va fi trimis în Japonia ca să dezmembreze şi să vândă la fier vechi centralele nucleare în care există riscul unor explozii.

Ion Feraru, un ţigan cu peste 20 de ani de experienţă în dezmembrări şi furt de fier vechi, a fost ales să conducă operaţiunile din Japonia. „Împreună cu fi-miu, Flexu, am furat fier vechi de la combinatul Sidex, de la Cernavodă, de la Atelierele Griviţa, de peste tot. Şi nu am luat pur şi simplu fierul, ca amatorii, mai întâi l-am dezmebrat, ca să-l putem pune în căruţe. În două zile punem centrala la pământ şi o ducem la centrele de colectare a fierului vechi”, s-a lăudat Ion Feraru.

Nicolae Rugină, oficialul de la Ministerul Apărării care se va ocupa de trimiterea ţiganilor în Japonia, spune că toate detaliile sunt puse la punct şi că de mâine ţiganii vor intra în acţiune. „Ţiganii sunt deja la aeroport, azi vor decola spre Japonia, în timp ce căruţele lor sunt deja pe mare, pe un portavion de mare capacitate. Estimez că în două zile vor deveni eroii Japoniei. Hai, patru zile, în caz că japonezii nu vor fi de acord cu dezmembrarea centralelor şi ţiganii vor fi nevoiţi să lucreze neoficial, la adăpostul întunericului”, ne-a declarat acesta.

Sursa: http://www.timesnewroman.ro

Imagine
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI
maiden
Moderator

Mesajde boris21 » 09 Apr 2011 06:52

am eu un vecin ,vechi in aceasta meserie ,numele lui e DANCIU TABLA ,le face asta la scocuri de nici un strop de apa nu mai ajunge pe mal :mrgreen:
il prinzi dar scapa
boris21
member

Mesajde clau » 09 Apr 2011 12:51

e o gluma?
clau
new member

Mesajde cipkill » 09 Apr 2011 13:14

tu ce crezi ? :lol:
cipkill
junior member

Mesajde clau » 09 Apr 2011 20:09

daca ar aduna mai multi ar fi foarte bine :roll:.pacat ca e o gluma....
ar face si ei niste bani :lol:
clau
new member

Mesajde Carina26 » 28 Iun 2011 12:28

=)))) Foarte tare duma! Cine a spus toate astea a fost foarte inspirat :)))... Initial cand citeam mi se parea foarte interesant, si serios, este scris foarte formal..... Felicitari!
Carina26
new member

Mesajde sendra25 » 26 Feb 2013 22:42

maiden scrie: în timp ce căruţele lor sunt deja pe mare, pe un portavion de mare capacitate.

Aici m-am prins ca este o gluma, carute pe portavion, ha ha ha.... :lol:
sendra25
new member

Mesajde nicuBi7014 » 27 Feb 2013 11:12

gluma "se vede" din titlu. sa fim seriosi, ce sa le dam noi japonezilor.
nicuBi7014
junior member

Înapoi la Cafenea - orice in afara de pescuit