copyright

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 08 Ian 2008 18:39

freecarp scrie:
Albert scrie:Mai citeste o data post-ul meu si vei vedea ca m-am referit la parerea unora ce trag de crapalai peste hotare vis-a-vis de noi astia..ciortanarii din Romania.
si eu caut sa trag de crapalai!!!
ca deaia intreb!!
multam
Apai meshtere nush cum nu gasesti tu crapalai in Germania..io nu cunosc apele de-acolo da' nu ar trebuie sa fie mai greu decat sa gasesti niste ciortanei aici, la noi in tarisoara:)Fire intinse si spor la cautari.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 08 Ian 2008 18:52

okay meshtere!!
mersi la fel

Avatar utilizator
PIRVU RICHARD
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 04 Iun 2005 15:52
Localitate: la calamine (belgia)

lotul national de carpfishing

Mesaj de PIRVU RICHARD » 24 Ian 2008 03:31

Daca tot am pierdut timpul sa citesc toate postarile de aici cat si de pe celalalt site, atunci imi voi permite sa ma exprim in calitate de pescar si de roman, chiar daca stabilit peste hotare. Aveti dreptate cand spuneti ca multi compatrioti se mandresc cu voi in lume insa cat de naivi trebuie sa fim ca sa mai continuam a fi fanii vostrii? Discursurile postate de domnii Rosioru, Mateianu, Cristi Y. pe siteul crapmania aveau inclinatia politica a domnuli Vadim Tudor si inteligenta domnuli Gheorghe Becali. Pai daca erati asa de mari vedete cum ne facuserati sa credem nu merita sa raspundeti nici la cea mai mica provocare fie ea si venita din partea unui mare crapist consacrat. Dupa cele observate, scuze, dar nu sunteti cu nimic mai presus de domnul Razvan D. Rusine mie pt ca am putut crede in voi, dar mai ales rusine voua! Este pacat totusi ca trebuie sa generalizez(echipa este mult mai mare ) dar la romani este un proverb:"Spune-mi cu cine te-mprietenesti ca sa-ti spun cine esti!"
Ultima oară modificat 24 Ian 2008 12:27 de către PIRVU RICHARD, modificat 1 dată în total.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 24 Ian 2008 09:05

va rog frumos nu faceti atacuri la persoana gratuite
indiferent de ce se scrie pe alte site-uri, nu ne intereseaza pe site-ul asta, si nu cred ca astfel de polemici trebuie continuate inutil

Avatar utilizator
PIRVU RICHARD
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 04 Iun 2005 15:52
Localitate: la calamine (belgia)

lotul de argint

Mesaj de PIRVU RICHARD » 24 Ian 2008 12:44

Domnule Radulescu, eu fac referire strict la echipa reprezentativa a romaniei din care fac parte cele trei ilustre personalitati. Insa, nimeni nu-i perfect! Amin.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 24 Ian 2008 16:59

ok, dar cu ce ocazie totusi ?
sau trebuie neaparat sa ne luam de unii sau de altii cu care nu avem nici o legatura ?
hai totusi sa incercam sa nu cream discutii

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 24 Ian 2008 17:14

danr scrie:ok, dar cu ce ocazie totusi ?
sau trebuie neaparat sa ne luam de unii sau de altii cu care nu avem nici o legatura ?
hai totusi sa incercam sa nu cream discutii
Nu intelegi,
Ricardo a fost la Standul echipei Nationale in Belgia, si acuma cind a citit ce se petrece pe aici, isi spune parerea

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 24 Ian 2008 17:25

ok, eu nu vedeam legatura
poate exista ceva ce nu cunosc
eu am inteles de la Mihai Florescu ca Richard este un pescar bun de crap, cu multi ani experienta, samd care pescuieste in belgia, un om inteligent si cu bun simt
si brusc fara sa existe vreo provocare pe aici, polemica cu senzorii si cu ce au scris ei pe site-ul lor
chiar n-as vrea ca acest conflict intre anumite persoane sa se exitinda si la altii, sa se generalizeze, sa se creeze tabere etc
pentru ce ?
cu totii stim ca in mare parte polemicile din pescuitul crapului sunt legate de interese comerciale si interese legate de concursuri, restul ce avem de impartit unii cu altii ?

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lotul national de carpfishing

Mesaj de mirceaef » 25 Ian 2008 11:28

PIRVU RICHARD scrie: ... atunci imi voi permite sa ma exprim in calitate de pescar si de roman...
... cat de naivi trebuie sa fim ca sa mai continuam a fi fanii vostrii?
eu zic ca ti-ai exprimat o opinie personala, care n-are de a face nici cu faptul ca esti pescar nici ca esti roman.

un tip mai destept oleaca decat multi dintre noi, Ernesto Sabato e numele "de scena", se referea intr-una din cartile lui la o situatie identica cu cea descrisa de tine: spunea el ca, daca stai la masa cu un om care a escaldat everestul, relevant nu e faptul ca nu stie sa manuiasca cutitul si furculita, ci faptul ca a escaladat everestul! dar aproape invariabil semenii nostri au tendinta sa-i numere firimiturile care-i cad din gura in loc sa admita ca ceea ce este important despre omul acesta e faptul ca a fost acolo unde numai cativa pamanteni au fost vreodata!


nu stiu de unde ai ramas cu impresia ca membrii echipei nationale ar fi un fel de "elfi", fiinte angelice ce plutesc cu gratie deasupra muritorului de rand. iti spun eu ca si ei ragaie dupa ce beau bere si sparg corturile daca mananca fasole!

daca tu judeci echipa nationala dupa comportamentul de moment al unui membru sau altul, e optiunea ta.
pot sa-ti spun, comparativ, ca englezii sau croatii au dat mana cu membrii astia ai echipei nationale, asa cum sunt ei, cu cel mai mare respect! pt ca ei au uitat sa bage de seama amanuntele astea care pe tine te oripileaza, au observat doar ca baietii astia poarta cu mandrie culorile romaniei si urca de cativa ani mereu pe podium. atat.
EFM
Carping Club

Scrie răspuns