copyright

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 05 Ian 2008 19:09

@Razvan,
Problema e ca ai inteles prost :!: Si mai grav e ca , fiind si un formator de opinie, ca moderator ce te afli (si nu esti singurul !) , tu/voi adincesti aceasta prapastie intre asa-zise doua tabere . Adica eu, X de pe crapmania.ro care ma duc si la concursuri (mai putin full, ca nu ma dau banii afara din casa !) sint adversar cu tine , Y de pe crap.ro , care nu-ntelegi ideea de concurs ! Singurul adversar pentru mine ( si cred ca asa ar trebui s-o gindim toti ) este crapul ! Imi devine prieten doar cind ajunge pe saltea !
Au revoir .

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 19:16

Cezar Bibu scrie: Singurul adversar pentru mine ( si cred ca asa ar trebui s-o gindim toti ) este crapul ! Imi devine prieten doar cind ajunge pe saltea !
Au revoir .
Au fost cele mai intelepte cuvinte ce le-am auzit anul acesta.. Imagine

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Ian 2008 19:39

in orice caz, aceasta prapastei nu se va adanci si nici nu vor exista tabere, aici versus dincolo etc, dintr-un motiv foarte simplu
asa cum am scris la discutii generale, moderatorii crap.ro, fara a le fi incalcat dreptul de-asi exprima opiniile, vor incerca sa fie impartiali si sa nu intre in polemici, cu atat mai putin in derapaje de limbaj
cine nu poate se retrage

trebuie sa ne respectam cu totii si sa ne respectam opiniile, in mod special cei care sunt mai adanc implicati in acest fenomen
Ultima oară modificat 06 Ian 2008 01:51 de către danr, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 05 Ian 2008 20:00

Pe mine ma distreaza tambalaul asta..Pe de o parte noi astia de-am ramas in tara pe de-o parte cei ce-au plecat peste mari si tari.Eu ma bucur mai mult de-un ciortan prins pe una din baltile astea braconate barbar decat m-as bucura de-un crap de peste 10kg prins in nush ce balta din belgia, germania,spania sau australia la nush ce momeli fenomenale.Ce ma enerveaza e atitudinea asta...superioara, a celor ce desconsidera tot ce inseamna Romania si romani doar pt. ca ei sunt inEuropa(lol). Relaxati-va baieti...pescuiti direct din portbagajul masinii, faceti filme, poze si cu ele excitati profanii...e ok, alegerea voastra dar asta nu inseamna ca ciortanul prins de mine la Cuca-Macaii din Romanica, nepozat, nefilmat ci doar eliberat e mai prejos de crapii vostrii dresati:)Putin respect n-ar strica.
P.S. Asta cu copyright-ul..LOL.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 20:12

Si de ce vorbesti in termen plural :lol:

Te rog sa nu mai bagi si tu bete´n roata

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 05 Ian 2008 21:26

carprom scrie:Si de ce vorbesti in termen plural :lol:

Te rog sa nu mai bagi si tu bete´n roata

Plural...pt. ca sunteti mai multi care va regasiti in postarea mea...cat despre paie..e doar parerea mea, nu vreau sa va aprind..doar sa va temperez:)

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 06 Ian 2008 01:48

Albert scrie:
carprom scrie:

Plural...pt. ca sunteti mai multi care va regasiti in postarea mea...cat despre paie..e doar parerea mea, nu vreau sa va aprind..doar sa va temperez:)
de exemplu??
care dintre noi ti-a zis tie ca ciortanul tau nu e in ordine??

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 06 Ian 2008 20:06

Mai citeste o data post-ul meu si vei vedea ca m-am referit la parerea unora ce trag de crapalai peste hotare vis-a-vis de noi astia..ciortanarii din Romania.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 06 Ian 2008 20:52

Albert scrie:Mai citeste o data post-ul meu si vei vedea ca m-am referit la parerea unora ce trag de crapalai peste hotare vis-a-vis de noi astia..ciortanarii din Romania.
si eu caut sa trag de crapalai!!!
ca deaia intreb!!
multam

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 06 Ian 2008 21:00

Albert scrie:Pe mine ma distreaza tambalaul asta..Pe de o parte noi astia de-am ramas in tara pe de-o parte cei ce-au plecat peste mari si tari.Eu ma bucur mai mult de-un ciortan prins pe una din baltile astea braconate barbar decat m-as bucura de-un crap de peste 10kg prins in nush ce balta din belgia, germania,spania sau australia la nush ce momeli fenomenale.Ce ma enerveaza e atitudinea asta...superioara, a celor ce desconsidera tot ce inseamna Romania si romani doar pt. ca ei sunt inEuropa(lol). Relaxati-va baieti...pescuiti direct din portbagajul masinii, faceti filme, poze si cu ele excitati profanii...e ok, alegerea voastra dar asta nu inseamna ca ciortanul prins de mine la Cuca-Macaii din Romanica, nepozat, nefilmat ci doar eliberat e mai prejos de crapii vostrii dresati:)Putin respect n-ar strica.
P.S. Asta cu copyright-ul..LOL.
Ai perfecta dreptate se uita repede ......... locul de plecare, de parca toti sau nascut printre scule performante si boilesuri, ati uitat fratilor de malurile garlelor si baltilor din Romania de mamaligile si porumbul autohton. Ce nu se intelege (asta am mai spus-o) e ca se pierde spiritul de libertate si aventura a pescuitului in sine.
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Scrie răspuns