Promit

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 06 Ian 2008 19:32

Razvan.D scrie:@Vali
pe mine ma distrat doar ceea ce a zis teacher si atat ,daca ai observat m-am potolit si nu am mai deschis nici un atac asupra celorlalti,pe undeva teacher are dreptate in anumite fraze
Razvane , te vad in poze un baiat tinar .
Fa-ma sa inteleg de unde si pina unde ai aceast dispret fata de pescarii de competitie din Romania , pe care cred ca nici macar nu ii cunosti , asta pe linga un limbaj ( pe care recunosc ti l-am vazut dincolo ....) care te scoate un pic mai mult din tabloul persoanelor cu care poti avea un dialog civilizat !
Freud avea o teorie care afirma ca un abuz pe care il suferi in copilarie ( sau o copilarie nefericita ) iti va da in viitor , atunci cind devii matur , o atitudine reticenta , chiar rautacioasa vizavi de orice fenomen pe care nu il cunosti . Sper ca nu este si cazul tau .

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 06 Ian 2008 19:43

@Val
plus,minus tanar ,35 de ani :-)
de caracter sa stii ca nu-s rau ba mai mult imi place sa ajut lumea ,am ajutat multe persoane in romania cu ajutoare din belgia in fine nu mai stau sa dau detalii,ceva mai sus i-am raspuns lui Vali de ce am refulat asa in zilele astea

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 06 Ian 2008 19:44

Val Pangica scrie:
Razvan.D scrie:@Vali
pe mine ma distrat doar ceea ce a zis teacher si atat ,daca ai observat m-am potolit si nu am mai deschis nici un atac asupra celorlalti,pe undeva teacher are dreptate in anumite fraze
Razvane , te vad in poze un baiat tinar .
Fa-ma sa inteleg de unde si pina unde ai aceast dispret fata de pescarii de competitie din Romania , pe care cred ca nici macar nu ii cunosti , asta pe linga un limbaj ( pe care recunosc ti l-am vazut dincolo ....) care te scoate un pic mai mult din tabloul persoanelor cu care poti avea un dialog civilizat !
Freud avea o teorie care afirma ca un abuz pe care il suferi in copilarie ( sau o copilarie nefericita ) iti va da in viitor , atunci cind devii matur , o atitudine reticenta , chiar rautacioasa vizavi de orice fenomen pe care nu il cunosti . Sper ca nu este si cazul tau .
val conflictul a fost inchis si din ultimele postari reiese ca pe acest forum nu se doreste redeschiderea sau continuarea unor discutii provocatoare sau jignitoare.daca ai ceva de clarificat cu un membru al acestui forum,aici exista posibilitatea sa o faci pe privat,fara a mai inchinge spiritele sau a mai trage si pe altii in aceste polemici.mersi pentru intelegere

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 06 Ian 2008 19:46

@florinw
nu e conflict , omu a intrebat ceva si eu i-am raspuns ,ei incearca sa afle dece am rabufnit asa tare in zilele astea

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 06 Ian 2008 19:48

Grea si lunga e iarna :lol: Razvane cred ca si in Belgia s-a inchis sezonul de pescuit :lol:

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 06 Ian 2008 19:50

Dan Pop-Coman scrie:Grea si lunga e iarna :lol: Razvane cred ca si in Belgia s-a inchis sezonul de pescuit :lol:
baietii au inceput sa prinda deja,azi am dat o tura la balta si am fost martorul unui crap de 14.5 kg ,sap viitoare sambata sant calare pe ei daca nu intervine ceva :-)

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 06 Ian 2008 19:55

Zi-mi te rog de curiozitate ce temperaturi au fost zilele la voi ziua si ce temp. noaptea ? ca la noi ... poza de ieri :D
Imagine

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 19:55

dupa atatea zile de tam tam si tot mi/e greu sa inteleg ,motivul :?: :?: :?: :?: :?: :?:

si tare sunt curios daca dupa acest taraboi neconstructiv si/a scimbat cineva viziunea despre aceste concursuri .
adk mai pe scurt care este lucrul bun care a rezultat de aici?exzista?
sa schimbat ceva? sau doar sa stins focul din lipsa de oxigen?
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 06 Ian 2008 19:56

Razvan.D scrie:...nu urasc pe nimeni ,decat anumite comportamente ale unora fata de pescarii mai mici asa ca noi...
Niciodata nu ai pus punctul pe "i", generalizezi in continuare :oops:
Si nu cred ca pescarii de competitie te/va considera pe tine/voi, celor carora nu le plac concursurile, "pescari mai mici". Gresit, n-ai mai fi vazut postari aici de la pescari "de competitie".
Razvan.D scrie:...si va urez bafta multa celor competitivi
Si noi la fel Razvane, multa bafta in anul pe care doar ce l-am inceput sub auspicii nu prea fericite din pacate pentru fenomenul crapist.

Si sa-l citez pe Eminescu

Ce-ti pasa tie, chip de lut,
Dac-oi fi eu sau altul?

Traind în cercul vostru strâmt
Norocul va petrece...


S'auzim de bine,

End of story
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 06 Ian 2008 20:02

@dan
temperaturile variaza intre 2 si 9 grade ,noaptea scad la 0 iar apa mai are doar 2 grade si se pescuieste la o adancime de 6-7 max

Scrie răspuns