valpangica vs razvan

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 18 Ian 2008 00:27

Vlasin Florin scrie:...conflictul bucuresti-vest,cred se tine pe tastatura ,nu pe balta...
Si ESTUL unde-l lasati? Ori suntem mai aproape de Istanbul... :lol: :lol:
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 18 Ian 2008 00:29

pe tine te-am trecut la bucuresteni ca o tai pe autostrada soarelui si blana la subaru,in 2 ore esti montat pe dirvari :mrgreen: asa ca nu se pune.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 18 Ian 2008 01:47

Aleluia brother, u are right!!! :mrgreen:
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 18 Ian 2008 09:46

cred ca trebuie sa fac niste precizari.nici prin cap nu imi trecea sa ma gandesc la vreun conflict bucuresti-rest. :lol: dar mi s-a parut ciudata afirmatia lui val cu "un concurs nevinovat si de interes local" si apoi a mai zis ca oricum peste 50% din pescarii de crap(de competitie) sunt din bucuresti si de aceea e doar local.daca se tinea pe o balta langa bucuresti, ma intreb eu,nu mai era un concurs de interes local oare? eu sincer cred ca aceasta cupa intre cluburi desi e la inceput va creste.si posibil in urmatorii ani sa nu se mai poata tine la livada din conditii de spatiu....

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 18 Ian 2008 17:54

flycarp scrie: eu sincer cred ca aceasta cupa intre cluburi desi e la inceput va creste.si posibil in urmatorii ani sa nu se mai poata tine la livada din conditii de spatiu....

Da Doamne sa creasca , ca le inghesuim cumva :lol:
Powered by two rods

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 18 Ian 2008 19:02

Am fost cateva zile plecat ,am citit astazi 12 pagini ,nu am inteles'' cine cu cine'' si nici de ce .
Cred ca nu ar trebui sters nimic ,niciodata ,decat injuraturile si eventual atacurile dure si ''epitetele nefiresti''si fara legatura cu subiectul [acestea ar trebui mutate ].
Incercati sa recititi cele 12 pagini si dupa aceea sa faceti un rezumat la ce a ramas scris .
:!: :idea:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 19 Ian 2008 00:48

Cezar Bibu scrie:Si daca-i bal, bal sa fie...
@Razvan D,
Zau ca nu te inteleg, o tii lunga pe-asta cu ciortaniadele...Ti se pare ca ai ajuns si tu vreun guru al crapilor si nu mai are loc lumea de tine. Chiar am vorbit azi cu Val, si i-am reprosat ca nu se facea sa inceapa cu duelul asta unu la unu, pe nu stiu citi bani , in nu stiu ce loc din lumea asta, si recunostea ca l-a cam luat valul...In schimb, pe tine te maninca gura , si mai si miroase...
nu ma simt deloc un guru al crapilor(nici pe departe),iar daca gura imi miroase ,imi miroase cu folos pt unii pescari din romania ;-)

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 19 Ian 2008 01:06

atat de curios ma facut acest pescar ...oops scz ...domnul ,maestrul ValPangica......incat azi am gasit niste poze cu super capturi si laudate pana in ceruri :mrgreen: :mrgreen: si chiar imi si permit sa le postez si sa comentez unele poze pt ca din cate observ maestrul ValPangica are viteza la scris dar la postat poze cu capturi e ceva mai lenes ,sursa pozelor? chiar din barlogul maestrului :mrgreen: www.vin...l.ro :mrgreen:

poza 1.... 7 lansete pe mal sau mai multe pt a prinde un crapcior 8)
Imagine

poza2.....se pare ca doar coechipierul stie cum se fac poze (cezar neuitanduse in aparat) maestrul haleste aparatul cu ochii in fiecare poza :mrgreen:
Imagine

poza3......sa aiba mai mult de 10 kg oare? un crap mare oricat de mari ai avea degetele nu-ti ies asa de mult in evidenta ca la un crap mic ca in aceasta poza sau aceste poze 8)
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine




crapul din poza asta e superb ca design ;-)
Imagine

in incheiere felicitari pt capturi si mai asteptam poze 8)
numai bine Razvan

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 19 Ian 2008 01:20

intradevar, scaled-ul din ultima poza e superb!!
felicitari!

Avatar utilizator
Fox
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Dec 2007 18:27
Localitate: Torino Italia(Maramures)
Contact:

Mesaj de Fox » 19 Ian 2008 02:20

Felicitari mestere.
Frumoase capturi si cativa pesti intr-adevar frumosi.
Cuvintele nu cred ca isi mai au rostul.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Mult noroc si fire intinse.
Practicati C&R fratilor si a voastra va fi imparatia cerurilor....................

Închis