valpangica vs razvan

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 16 Ian 2008 19:53

Noi nu o sa facem misto in continuare de membrii vostrii , poate nejustificat , pentru ca se pare ca unii dintre ei vor mai mult , si cu asta basta . Eu am vrut sa spun ca sunt anumiti baietii care sunt frinti ca moderatori si care sunt chiar razbunatori si sterg de dragul de a se da mari pescari , alt aluat decit asta competitional , cu rezultate de el stiute !
Acest forum este pentru pescarii de crap, nu are nimeni "privilegii" daca are x medalii sau are galeria plina cu crapi sau a participat la z nr de concursuri,
va rog sa pastrati o atitudine civilizata fata de moderatorii acestui site, nu generalizati.Problema dvs cu un anumit moderator se poate rezolva de admin printr-un simplu mesaj privat fara taraboi .

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 16 Ian 2008 19:53

@sebas

Ok iarta-ma ! Imi cer scuze ca m-am bagat la grupa voastra si ca aici sunt "educatoare" foarte drastice , care nu lasa userii sa isi dezvolte precocuparile lor , daca ies din sfera limitelor acestei cocoane! Eu prost pentru ca am crezut ca s-a schimbat ceva ! Pescuiti fratilor cum stiti voi si lasati-o dracu de competitie , ca doar nu toata lumea se califica pentru Olimpiada . Si ala schiop de un picior crede ca alearga , asa ca ce atita discutie . Daca omul e fericit ca poate alerga intr-un picior , m-am gasit eu sa-l contrzic ? Cind omul e obtuz , uite ca s-a gasit val sa le deschida ochii , vizavi de frintii astia astia care ii modereaza ? Ne vedem pe balta , dar ma indoiesc ca frecventam aceleasi parcele ! Unde pescuiesc eu nu se ia peste acasa . :mrgreen:

PS - Dane sterge-mi contul ca te-ai inconjurat de oameni slabi si prosti ! Dixit !!

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 16 Ian 2008 19:58

@Val

ai experienta mare in concursuri , de ce nu ajuti oameni care chiar vor sa afle lucruri utile(chiar si pt pescuitul de placere) si te "consumi" in astfel de discutii?

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 16 Ian 2008 20:02

.............
Ultima oară modificat 18 Ian 2008 03:39 de către sebas, modificat 1 dată în total.

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 16 Ian 2008 20:03

mihai florescu scrie:@Val

ai experienta mare in concursuri , de ce nu ajuti oameni care chiar vor sa afle lucruri utile(chiar si pt pescuitul de placere) si te "consumi" in astfel de discutii?
Sa ajut la ce concursuri ? In conditiile in care un concurs din Bihor
( nevinovat si cu importanta locala ) este criticat de al vostru moderator Razvan , din primele 3 postari legate de acest lucru , vezi Doamne ca nu e afacere ! , de parca pe noi toti ne intereseaza banii la un concurs , ce sa mai scriu eu Mihai ? ( cei care au anuntat concursul erau membrii vostrii vechi si meritau si ei un pic de respect fata de munca lor ! Vine un nene moderator care sta in Belgia si care e apriori adversar al tuturor competitiilor din Romania si care se apuca sa ii critice pe oameni astia ca dau , vezi Doamne , premii mici la locul 3 . Nu e nesimtire ? E munca lor si ei au postat sincer pe site ! Nici pe ei nu ii respectati ? )

Este clara o politica agresiva vizavi de noi si nu stiu daca asta vine de la Dan sau de la niste moderatori pe care i-a ales nefericit !?
Daca vine de la Dan pot face si eu misto de niste concursuri pe care le fac ei la rapitori si la care stau 3 zile in barca si prind 3 bibani si iau locul 2 , plus 1 motor de barca .
Dar nu asta e joaca - important este respectul pe care il impui ca proprietar de site vizavi de toti membrii tai in alegerea unor moderatori care sa modereze si sa nu aiba opinii pre concepute !
Ultima oară modificat 16 Ian 2008 20:11 de către Val Pangica, modificat de 4 ori în total.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 16 Ian 2008 20:04

Razvan.D scrie:...Vali Vesa a postat .....ca topicul devenise off topic prin acele postari ...
Daca tin bine minte, am zis sa mutati postarile off topic altundeva, nu sa le stergeti.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 16 Ian 2008 20:11

Val, nu trebe sa ajuti la concursuri, ci cu raspunsuri in cunostinta de cauza la topicuri tehnice .
Eu am fost ajutat de tine, chiar foarte mult, acum...iti multumesc, poate recunosti:
20 % soia prajita si rasnita fin
- 20 % gris
- 20 % pulbere proteica ( 8 linguritze din cutie / kg )
- 10 % seminte pasarele combinate rasnite fin
- 5% robin red
- 10 % faina de orez Nestle
- 10 % hrana pentru pisici ( somon ) - rasnite fin

Adaugam la acest kilogram - 2 linguritze GLM ( SBS ) , 2 linguritze Salt &
Pepper ( Solar ) si 1 linguritza Official Secret ( Solar )
Cu mixul asta plus 2 atract SBS - Franckfurt si 1 sticlutza aroma
Franckfurt la 20 oua - am pescuit in mansa 2 de la Hobaia ( 2004 ) .
Rezultat - peste 100 kg - locul 4 pe sector ( la 12 kg de locul 2 !

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 16 Ian 2008 20:15

Vali Vesa scrie:
Razvan.D scrie:...Vali Vesa a postat .....ca topicul devenise off topic prin acele postari ...
Daca tin bine minte, am zis sa mutati postarile off topic altundeva, nu sa le stergeti.
am zis sa le sterg pt ca era mai bine pt toata lumea dar deh......a gasit ocazia sa atace
@Valpangica
degeaba esti plin de bani daca cei 7 ani de acasa nu-i ai ;-) ,apropo vezi ca te-am si botezat ti-am gasit un nick nou exact pe masura DMV ;-)
numai bine Razvan

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 16 Ian 2008 20:17

mihai florescu scrie:Val, nu trebe sa ajuti la concursuri, ci cu raspunsuri in cunostinta de cauza la topicuri tehnice .
Eu am fost ajutat de tine, chiar foarte mult, acum...iti multumesc, poate recunosti:
20 % soia prajita si rasnita fin
- 20 % gris
- 20 % pulbere proteica ( 8 linguritze din cutie / kg )
- 10 % seminte pasarele combinate rasnite fin
- 5% robin red
- 10 % faina de orez Nestle
- 10 % hrana pentru pisici ( somon ) - rasnite fin

Adaugam la acest kilogram - 2 linguritze GLM ( SBS ) , 2 linguritze Salt &
Pepper ( Solar ) si 1 linguritza Official Secret ( Solar )
Cu mixul asta plus 2 atract SBS - Franckfurt si 1 sticlutza aroma
Franckfurt la 20 oua - am pescuit in mansa 2 de la Hobaia ( 2004 ) .
Rezultat - peste 100 kg - locul 4 pe sector ( la 12 kg de locul 2 !
Imi face reala placere ca ti-ai amintit aceasta reteta . Daca mai adaugi si 4 linguritze de GLM / kg de mix e si mai buna ! :lol: :lol:

Nu faci decit sa-mi trezesti amintiri frumoase , din vremuri in care puteam discuta aici liber , mai aspru sau mai relaxat , dar din aceste discutii rezultau lucruri folositoare pentru comunitatea pescarilor .
Nu am refuzat pe nimeni care sa-mi fii cerut un sfat nici pe acest Forum ( atit timp cit nu oi fii banat ca am gura mare , vizavi de niste frinti ) si nici pe celalalt forum ( care nu mai este proprietatea mea de 2 ani ) . Asta ca sa spunem lucrurilor pe nume .

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 16 Ian 2008 20:24

Val, despre ce ban este vorba? :shock:
Parerea mea este ca postarile tale sint si or sa fie pe acest site citite cu interes.Greseli....au fost, sint si or sa fie, depinde cum privesti lucrurile, asta este valabil pt orice site, nimeni nu o sa fie 100% multumit .

Închis