pt danr

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 18 Ian 2008 18:48

@florinw,
vrei postari tehnice. Foarte corect .Pai in conditiile in care la un topic de tehnica scrii ceva clar , cu caracter destul de general , de un adevar imbatabil , pe care-l certifica toti marii pescari din lumea asta , si-ti apare unul ca florinw care spune ca el nu crede treaba respectiva, ca el face altfel , si-ti mai da si trimitere la nu stiu ce pagina de net, nu-ti vine sa-ti bagi picioarele si sa-ti blestemi clipa cind te-ai pus pe scris??
Ti-as mai da exemple, vis-a-vis de postari si exprimari care sunt tratate diferit, dar nu ma intereseaza sa inflamez spiritele...

Reflecteaza, si mai rarutz cu postarile...sau mai la obiect ! :lol: Asta zau ca are un caracter general, sper sa intelegi... :-)

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 18 Ian 2008 19:02

Cezar Bibu scrie:@florinw,
vrei postari tehnice. Foarte corect .Pai in conditiile in care la un topic de tehnica scrii ceva clar , cu caracter destul de general , de un adevar imbatabil , pe care-l certifica toti marii pescari din lumea asta , si-ti apare unul ca florinw care spune ca el nu crede treaba respectiva, ca el face altfel , si-ti mai da si trimitere la nu stiu ce pagina de net, nu-ti vine sa-ti bagi picioarele si sa-ti blestemi clipa cind te-ai pus pe scris??
Ti-as mai da exemple, vis-a-vis de postari si exprimari care sunt tratate diferit, dar nu ma intereseaza sa inflamez spiritele...

Reflecteaza, si mai rarutz cu postarile...sau mai la obiect ! :lol: Asta zau ca are un caracter general, sper sa intelegi... :-)
nu pot decit sati dau dreptate.

totusi este o greseala pt mine majora in postarea ta.si anume pe acest forum sint florinw (eu) si florin v (altul) :lol:

de multe ori se fac confuzii...

este normal sa existe pareri si convingeri diferite (si metode) si fiecare sa aiba rezultate (mai bune sau mai slabe).din postarile valorose (informativ) se pot trage concluzii ,se pot prelua integral sau partzial niste tehnici,trikuri...

daca cineva e convins ca doar tehnica lui e buna inseamna ca nu are rost sa isi piarda timpul pe vreun forum ca nu mai este loc sa invetze nimic.

am, mai observat ca exista (pe toate forumurile) tendintza sa se faca trimiteri (probabil este confundat cu studiul bibliei intro sedintza de la martorii lui iehova) sau sa se citeze din reviste si filme cu pescari celebrii (din pacate la ultimul congres nu au fost cuvintari in domeniu ca sa pot fi citate) dar pe mine nu ma convigi nici cu trimiteri nici cu citate.asta tot asa in general ...

practica se face pe balta,dar idei se pot schimba si pe net :lol:

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 18 Ian 2008 19:27

@ florinw,
iarta-ma, nu este absolut nici o confuzie, dar n-are prea mare importanta,zau !

Evident ca exista pareri si metode diferite, numai ca nu stiu cum se face , dar recordurile ,fie la total, fie la bucata, se prind de catre aproape aceeasi oameni, fie la noi, fie de-aiurea, in lume , si cam pe aceeasi linie . Si nu la vreo montura senzationala, care pe siteul asta a strins nu stiu cite postari...

Cit despre asta cu practica pe balta, hai ca incep sa cer drepturi de autor.. :lol: :lol:

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 18 Ian 2008 19:33

Cezar Bibu scrie:@florinw,
vrei postari tehnice. Foarte corect .Pai in conditiile in care la un topic de tehnica scrii ceva clar , cu caracter destul de general , de un adevar imbatabil , pe care-l certifica toti marii pescari din lumea asta ,
Poti fi sigur de ceva atunci cand este vorba de pescuit indiferent de cine i-l certifica ????????????????????????? :lol: :lol:
MIE MI SE PARE CA IN TIMP CE IMBATRANESC STIU TOT MAI PUTIN DECAT STIAM CAND M-AM APUCAT DE PESCUIT SI NU MAI SUNT SIGUR DE NIMIC . :idea: :idea:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 18 Ian 2008 19:43

Cezar Bibu scrie:@ florinw,
iarta-ma, nu este absolut nici o confuzie, dar n-are prea mare importanta,zau !
ok.ma faci sa imi recitesc toate postarile sa vad unde am facut eu trimiteri (poate imi faci tu o trimitere sami fie mai usor :lol: )

sa scriu ca nu cred ceva nu prea imi sta in fire chiar daca nu cred intotdeauna tot.dar se poate si asta,la cite o postare bomba de la care te doare capul sau cind te enervezi dupa cite o intrebare de gen "ce faci cu pestii"


Evident ca exista pareri si metode diferite, numai ca nu stiu cum se face , dar recordurile ,fie la total, fie la bucata, se prind de catre aproape aceeasi oameni, fie la noi, fie de-aiurea, in lume , si cam pe aceeasi linie . Si nu la vreo montura senzationala, care pe siteul asta a strins nu stiu cite postari...

aici ai dreptate,dar eu nu sint adeptul monturilor sf si nici nu cred ca am postat in topicu respectiv

Cit despre asta cu practica pe balta, hai ca incep sa cer drepturi de autor.. :lol: :lol:
aici datorez o bere :oops: :lol:

Scrie răspuns