pt danr

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 16 Ian 2008 22:31

:P :P :P :P :P Bv teacher!!!

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 16 Ian 2008 22:36

Val Pangica scrie:
sebas scrie:
Val Pangica scrie:@dan radulescu

nu sterge nimeni decit Dan ! Mesajul este pentru el deci rog decenta !


1. vrei Trafic - dar ai ales moderatori aiurea ( ma refer la Razvan - care din punctul meu de vedere e timpit ! )
te contrazici singur stimabile, ceri decenta si-l numesti tampit pe Razvan.
Chiar trebuie sa fii tampit ca sa numesti pe altul tampit :evil: , scuze, am uitat de decenta
Cind l-am numit timpit - am avut reticenta si respect fata de Forum . Din punctul meu de vedere e imbecil !
Pana la urma ai avut reticenta sau respect ca sincer nu inteleg ce ai vrut sa transmiti cu asta. Ori nu stii ce inseamna cuvantul reticenta........ori nu stii ce inseamna respect. ;-)
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 16 Ian 2008 23:02

fratilor e de belea.ne suim noi astia mici pe aia big(de competitie)?eu zic pe ei si pe m... - lor. :mrgreen:minusul lor este decenta. ;-)prea ne privesc de sus.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 16 Ian 2008 23:04

val
nu stiu cum s-a intamplat dar vad ca ai simtit o dorinta nestavilita in a impartasi si altor pescari din experienta ta si de a face un schimb de informatii utile
simt ca implicarea ta recenta pe acest forum se datoreaza fix si exclusiv acestei dorinte altruiste
iti multumesc pentru grija si interesul fata de acest forum si pentru sfaturi

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 16 Ian 2008 23:05

gusti scrie:prea ne privesc de sus.
Nu stiu de ce lumea are impresia ca ei, competitorii, sunt vinovati de iuresul asta:) Din cate stiu eu aici s-au aruncat niste vorbe grele referitor la ce inseamna competitia, mai ales in Romania..de la taxe pana la capturi.Comeptitorii n-au facut decat sa reactioneze..fiecare cum a stiut sau cum i-a venit.

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 16 Ian 2008 23:39

teacher64 scrie:Stimati "competitori" si amatori de concursuri tari pe bani mari! Asa de bine ne simteam p-aci si fara pretioasele dv lectii de buna-cuviinta, incat nici acum nu-mi revin. Va multumim cu totii pentru deranjul de a va fi coborat din Turnul de Fildes pana la nivelul nostru, al muritorilor de rand, incat v-am fi recunoscatori sa va luati nourul inapoi. E destula umbra si fara sa-i facem tampiti si imbecili pe cei care au tinut cat de cat forumul in functiune. Cand avem nevoie de balacareala, stim unde sa va gasim. Sper sa va gasiti si dv drumul inapoi. Pana atunci, tancabesti ( sa traiesti!), darvaresti ( de-ti doresti) si sarulesti ( idem!) la toti cei certati cu elementarul bun simt. Nu va cunosc pe nicicare din cei implicati, dar zau nu regret! :roll: Vorbesc de unii indivizi nascuti, educati si formati mai la est de mine. Repet, UNII, iar OAMENII(sunt destui, din fericire!!!) sa ma ierte! ;-) Si promit sa nu incerc sa emigrez vreodata incolo. :mrgreen: V-as strica atmosfera miticeasca.
Parca prea frumos scris pentru cei ce sunt convinsi ca si pescuitul reprezinta un mod de etalare a bunastarii si satisfacere a orgoliului masculin, .....de ce nu feroce, cel putin pentru unii? :!: :evil:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 17 Ian 2008 20:24

Nu pot sa ma abtin, este prea mult, BAI, trebuie lamurit 2 lucruri:
Pescar este pescar, indiferent ca pescuieste in conditii de concurs, la pescuit cu prieteni, sau la aventura cautand un peste mare. Unu poate invata de la cealalt si invers...si de ce nu, pot sa fi prieteni fara problema. Aici toata discutie este gresita...nu este vorba de PESCARI, AICI este vorba de EDUCATIE SI PERSOANE, care , cativa, sunt chiar Jeguri needucate, mandri, egocentrici, Tupeisti, alcolisti, orgoliosi si culmea... POSTAZA...POSTAZA...POSTAZA...nu numai nu lasa replici la alti, si nici nu face un pas inapoi sau schimba atitudine pentru o eventuale impacare, NU, baga sabie pana la inima, sa moara prostu, nu ajunge sal raneasca. Eu persoane aceste le as omora, sunt ca canceru, de unde i tai o bucatica, nah, apare pe alta parte. Nu aveti altceva de facut a casa? Faceti monturi daca va plictisiti (nu zic sa faca boilesuri ca acele i le face altcineva....si dau si retete ...culme), Si LIMBAJU???, aberante, sa ajuns la un limbaj de cartier cu jigniri. Mai mult, se critica nivelului forumu, adica foarte RAO?. Dar cine drac SUnt astia care critica insine nivelu pescarului in general de pe aici?
Va do un sfat gratuit...nu mai bagati in seama aceste vedete, mascarici, sau cum vreti sa le numiti. Oricum nu au ce sa faca a casa si postaza si ei...POSTAZA..POSTAZA...POSTAZA...pana cand vede ca nimeni nu pica in capcana si se plictisesc singuri, si se intorc pe alte siteuri unde gasesc fraieri care baga bot la nada... cum la bagat Razvan D, si, CUM LAM BAGAT SI EU ACUM!! ;-)
Sunt asa de prevesibil, ca stiu deja ce o sa mai urmeaza acum...o sa fiu atacat cu vorbe grele genu, ca am furat, ca sunt un prost, ca lam luat in bot nu stiu cand, ca o sa ma prinda personal (acest chiar nu mar desplacea, pacat ca cand te vede personal te zambeste si te strange mana...cum se zice la noi...gura mare cuoie mici)Dar stiti ceva, nu este important, oricum nu o sa mai intro pe topicul acest sa citesc pentru ca nu este un topic interesant la nivel de pescuit, si las sa scrie...ce vrea pana la urma, sa se simta bine si ei.
In Rest cer scuse la pescari de aici dar nu mam putut abtine, cand am vazut ca sa trecut la timpit, imbecil si...alte jgniri....
RAZVAN D pana la urma a esprimat parerea lui despre concursuri, parere corect, parere gresit, nu se stie, putea sa fie discutat, DAR, la facut fara sa faca pe nimeni imbecil. Numai bine si respect.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 17 Ian 2008 20:48

Apropo, uitasem ceva, am vazut reteta lui Pangica, si ma intrebam:
5% care lipseste din parte 'solida' sunt acoperite cumva de 2 linguritze GLM ( SBS ) , 2 linguritze Salt &
Pepper ( Solar ) si 1 linguritza Official Secret ( Solar )? SAU nu sa dorit sa se mentionaza componenta castigatoare secreta?
:lol: :lol: :lol: :shock:

20 % soia prajita si rasnita fin
- 20 % gris
- 20 % pulbere proteica ( 8 linguritze din cutie / kg )
- 10 % seminte pasarele combinate rasnite fin
- 5% robin red
- 10 % faina de orez Nestle
- 10 % hrana pentru pisici ( somon ) - rasnite fin

Adaugam la acest kilogram - 2 linguritze GLM ( SBS ) , 2 linguritze Salt &
Pepper ( Solar ) si 1 linguritza Official Secret ( Solar )
Cu mixul asta plus 2 atract SBS - Franckfurt si 1 sticlutza aroma
Franckfurt la 20 oua - am pescuit in mansa 2 de la Hobaia ( 2004 ) .
Rezultat - peste 100 kg - locul 4 pe sector ( la 12 kg de locul 2 !

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 17 Ian 2008 21:19

...
Ultima oară modificat 18 Ian 2008 03:52 de către sebas, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 17 Ian 2008 21:43

Urat domnule Pangica, foarte urat...am crezut ca toti pescarii sunt oameni deosebiti....

Scrie răspuns