pt danr

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 17 Ian 2008 22:22

@Adriano Musaro

omule eu zic ca erai baut cind ai scris asta - sau s-a logat cineva pe numele tau ! :?: :?: Daca chiar tu ai scris nici nu meriti un raspuns . Probabil te-ai schimbat mult de cind nu ne-am mai vazut pe vreo balta sau poate ai alte probleme personale. Imi para rau daca treci printr-o perioada proasta , dar asta nu justifica postarea ta fata de om la care ai fost in casa , cu familia si ai stat la el la masa , fiind omenit cum se cuvine . Eu sper sa fie inca o greseala de logare ... pentru ca altfel revenim la problema caracterului fiecaruia .

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 18 Ian 2008 09:08

Val Pangica scrie:@Adriano Musaro

dar asta nu justifica postarea ta fata de om la care ai fost in casa , cu familia si ai stat la el la masa , fiind omenit cum se cuvine . Eu sper sa fie inca o greseala de logare ... pentru ca altfel revenim la problema caracterului fiecaruia .
Daca ar fi sa revenim la problema caracterului cuiva...
hai sa ne aducem aminte ca pe omu asta care a fost la tine acasa si "l-ai omenit cum se cuvine" , cu care ai fost si coleg intr-o asociatie, te-ai apucat sa-l acuzi/suspectezi de tentative de fraudare a unui concurs cu o saptamana inainte de inceperea acestuia.
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 18 Ian 2008 11:44

[quote="Val Pangica"]@Adriano Musaro

omule eu zic ca erai baut cind ai scris asta - dar asta nu justifica postarea ta fata de om la care ai fost in casa , cu familia si ai stat la el la masa , fiind omenit cum se cuvine .

acum 2 seri cine era baut si a facut scandal aici? iar daca poftesti pe cineva la tine in casa o faci din bunul simt pe care il ai (care din pacate la tine lipseste) se pare ca tu poftesti lumea la tine in casa numai in cazuri de interese iar daca nu iti merge incepi sa scoti ochii la lume cu ce ai facut sau dres tu

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 18 Ian 2008 15:18

Mai baieti stiti ce este deranjant - nu m-am certat cu nimeni pe teme de pescuit , am facut doar niste observatii despre moderare si mi-am dat cu parerea fata de Razvan , avind si experienta unor postari de ale lui de pe celalalt forum . Eu am renuntat odata sa scriu aici tot din cauza asta , pentru ca ce scriam era sters si moderat dupa cum vroia Ilie sau cine mai facea moderare pe vremea aia . Am zis ca daca tot scriu sa ma asigur ca s-a schimbat ceva .
Dovada ca ce am remarcat eu nu sunt chiar inchipuiri este chiar reactia lui Dan , propunerea moderatorilor ( a fost bun exemplul ala dat de mine ! - fapt real ) de a-si imparti threadurile si a-si asuma raspunderea pe cite o categorie , postarile unora dintre voi , pe care va dati seama ca nu ii cunosc , care au capatat curaj sa ii scrie cite ceva despre nemultumirile lor personale fata de acest baiat . Nu am inebunit eu asa odata , daca ceva nu era putred .
Problema este ca la voi nici nu lasati omul sa spuna ceva , si sa-l atacati daca greseste vizavi de pescuitul crapului , cu argumentele lui . Sariti buluc aproape toti , considerind apriori ca a venit la voi cu intentii rele si vrea sa strice jucaria . Vad ca intre voi va mai jigniti , va mai amenintati , dar daca scrie unul din afara cercului vostru ceva mai aspru - e clar ca vrea scandal si e arogant ! Ce sa-i scriu eu lui Adriano , vizavi de ultima lui postare , care e jalnica si cu mult mai golaneasca decit cea mai timpita postare de-a mea facuta aici !? Eu nu stiu sa-i fii dat cuiva bot pe vreun forum public ! El poate , eu nu . Pot sa-i raspund asa cum merita ? Va spun eu ca nu - pentru ca tot eu sunt de vina . Dar ma rog - asta cu Adriano o rezolv eu , asa cum stiu .

Acum ca sa incheiam si aceste lamuriri , va spun ca inchei orice fel de discutie legata de moderatori , politica sitului , samd . Nu e treaba magarului de ce nu beau oile apa si fiecare isi face in casa lui regulile pe care le stie ca ii folosesc . Ma uit si la acest Razvan - el face afirmatii ca ma provoaca , ca imi pierd mintile la vreun concurs serios , ca sunt frint , deja devine obraznic , samd . Daca scriam eu asa despre el eram arogant si vroiam scandal pe Forum , daca scrie el despre mine e un soi de Che Guevara sau Zappata si striga "Viva la revolucion !" .
Aici e diferenta mare , de nuanta , la acest moment intre mine si voi .
Dar daca voi gasi la alte sectiuni ceva interesant de comentat , am sa scriu , daca nu , nu .
Hai fir intins si fiti mai relaxati ca nu a murit nimeni ! Iar cearta genereaza traffic iar Dan isi freaca mainile de multumire ! ;-)

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 18 Ian 2008 15:30

mai val, noi ne cunoastem de ani de zile si stim bine ca e ceva normal sa existe polemici aprinse pe teme colaterale, lumea se mai si aprinde, si se mai injura, dar ideea de baza e ca din punctul meu de vedere eu vreau sa discutam cat mai liber si mai civilizat si oricand oricine e binevenit in conditiile astea
daca iti amintesti odata pe o tema si eu am fost luat la p--a la tine pe site desi am incercat sa discut civilizat, si nu cred ca s-a suparat nimeni, asa ca fii tare :lol:

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 18 Ian 2008 16:10

danr scrie:mai val, noi ne cunoastem de ani de zile si stim bine ca e ceva normal sa existe polemici aprinse pe teme colaterale, lumea se mai si aprinde, si se mai injura, dar ideea de baza e ca din punctul meu de vedere eu vreau sa discutam cat mai liber si mai civilizat si oricand oricine e binevenit in conditiile astea
daca iti amintesti odata pe o tema si eu am fost luat la p--a la tine pe site desi am incercat sa discut civilizat, si nu cred ca s-a suparat nimeni, asa ca fii tare :lol:
Tocmai pentru ca te cunosc Dane si esti fara discutie , stofa de pescar , postez aici . Nu am nimic cu Ilie , dar era atacabil , ceea ce nu este cazul la tine . Ma bucur ca macar tu nu crezi ca vreau apriori cearta . Dar ti-am zis si mai sus - nici nu mai stiu cum sa scriu . Nu vreau sa ma "stric" cu tine , daca sunt aspru si sa crezi ca am venit aici sa iti fac rau , dar nici nu ii pot lasa pe unii si alti sa ma ia la misto de asta ieftin , de cind aveam eu 18 ani . Ma rog , vedem ce o fii ! Bine ca ne putem saluta cind ne vedem . Nu e cazul lui Adriano - pe el in salut eu asa cum stiu . M-am programat la un tratament de marire a "c...lor" ca sa ii fac fata . ;-)

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 18 Ian 2008 16:22

val au trecut anii cand ne certam pe chestii minore
daca e sa fie macar sa fie chestii serioase care sa merite :)

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 18 Ian 2008 18:06

. Ma uit si la acest Razvan - el face afirmatii ca ma provoaca , ca imi pierd mintile la vreun concurs serios , ca sunt frint , deja devine obraznic , samd . Daca scriam eu asa despre el eram arogant si vroiam scandal pe Forum ,

val,poate am pierdut eu ceva postari,dar din cite am citit eu TU erai cel care l-a provocat pe razvan la un concurs,cum tot tu l-ai provocat si pe bruno acu citziva ani cind nu ai mai suportat ideea ca exista cineva care da si informatzii pe forum.tot tu l-ai facut pe razvan frint si faptul ca incerci sa intorci lucrurile la 180 grade ...

de ce tot insisti ca daca vine cineva pe acest forum ii sare lumea in cap? totzi sint binevenitzi aici atit timp cit respecta sint respectazi,cit posteaza la subiect sint apreciatzi si cind umbla numai cu intriga sint ignoratzi sau tratatzi ca atare

ai deja o suma de postari pe acest forum dar vis a vi de pescuitul la crap din pacate nici una.observ ca itzi doresti foarte muilt sa scrii aici ,si daca tot o faci,fao cu folos si scrie si tu despre subiecte interesante ca de exemplu,monturi ,tehnici,...eventual chiar trairile pe care le are o echipa intrun concurs,..subiecte in care sint convins ca ai avea ceva de zis,si pt care ai fi respectat

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 18 Ian 2008 18:16

Florine - eu am facut-o deja , dar judecata ta fata de mine se pare ca este facuta pe aceste topicuri de cafenea ;-) Hai Fir intins !

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 18 Ian 2008 18:25

Val Pangica scrie:Florine - eu am facut-o deja , dar judecata ta fata de mine se pare ca este facuta pe aceste topicuri de cafenea ;-) Hai Fir intins !
aici gresesti.cu toate ca impresiile despre tine se fac usor din "cafenea" dat fiind faptul ca acolo sint majoritatea postarilor tale.problema este ca eu stiu ca ai potentzial si astept ceva pertinent de la tine.pescari de valoarea ta (si aici nu este gidileala ca sti ca stiu si sa injur cind ma freaca cineva) sint putzini pe orice forum si de la ei se asteapta ceva concret si la subiect.reinventatori ai pescuitului la crap (sau a crapului in general) apar in fiecare an .pe unii nui tzine pina anul urmator altzii evolueaza si devin chiar buni,uni sint doar amuzantzi iar altzii nici macar atit.

Scrie răspuns