Polemica - concursul over 10 organizat de Crap One

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2008 16:03

am sa-i dau ascultare lui Andrei Vladeanu si nu am sa va mai raspund , cred ca este mai bine asa......

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Re: .

Mesaj de Val Pangica » 02 Mar 2008 16:10

CristianSurdu scrie:am sa-i dau ascultare lui Andrei Vladeanu si nu am sa va mai raspund , cred ca este mai bine asa......
Daca nu poti sustine o discutie obiectiva este OK . Pacat ca de numele tau se leaga balta Peris ! Asta ma doare de fapt !

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 02 Mar 2008 19:22

scz pt off-topic Cristi

@Cezar Bibu
va rog sa-mi scuzati greselile gramaticale+scriere ,asta e ,ce sa-i faci? nu sa nascut nimeni perfect ,cand eram mic nu mi-a placut din pacate ACADEMIA limbii natale, in schimb am ales ACADEMIA pescuitului si am constatat ca merge foarte bine una fara alta ,crezi ca daca agat un boilies pe firul de par trebuie sa cunosc ceva gramatica pt ca altfel nu sta bila la locul ei? :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2008 20:31

vladut mateianu scrie:Bine sanatos Cristi ! :D

Spor la treaba si sa dea Dumnezeu sa iasa un concurs reusit ! daca o sa ai nevoie de ajutor(cupe, diplome, arbitrii) iti stau la dispozitie cu placere....


PS Cuvintele care vruiam sa le citez de la domnul Albastroiu nu erau despre tine, ci despre relatia de prietenie care este intre noi.... :lol:
@ Vladut, multumesc pentru intentie. De cupe, medalii si arbitru ma descurc. NU vreau sa cer ajutorul nimanui in organizarea lui "OVER 10".
De aceea mi-am sters din semnatura contului "Clubul-Pescarilor" ca in caz ca nu iese asa cum imi doresc....sa mi-o iau NUMAI eu... ;-)
Apropos...."SOLARUL" cand ajunge ? :D

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 02 Mar 2008 21:30

Ai pm, sa nu plictisim pescarii... ;-)

PS Vezi ca nu iti ajunge un arbitru, este prea multa munca.......iar ptr cupe suna la telefonul 0721.262596 ( Ana Maria) si o sa vezi preturi ....(cu 800 ron faci 8 super cupe ptr podium si captura ). ;-)

Numai bine si spor la treaba.

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 03 Mar 2008 10:44

Din cate vad, ati sarit "toti" pe Mosaru si mai faceti si afirmatii gratuite (aia cu obraznicia), iar pe urma, incet, incet ati inceput sa dati inapoi cand ati vazut ca nu vrea sa supere pe nimeni...lasati-l sa-si faca omul concursul si pe urma luati-l in tarboaca, daca iese prost, daca nu ies banii, cu toate ca asta nu-i treaba nimanui...(Cezar, daca-ti baga Mosaru mana-n buzunar, eu ii dau peste mana :lol: ). Ma faceti sa cred ca apcr are ceva cu concursul asta, care-i totusi un concurs mic si nu deranjaza, sau a lezat ceva orgolii...in rest, nu ma intrebati de ce intervin, fiindca am sa va raspund inainte...l-am vazut pe Mosaru prea singur in fata unor lupi (de mare) batrani :lol:

@ Andrei

diplomatia ta primeaza iar, dar cine stie sa citeasca printre randuri isi da seama unde-i "buba", insa gandeste-te ca echipele eliminate de la calificari in prima manse, au o alternativa, chiar daca ai sa-mi spui ca nu vor avea nevoie de ea, aceasta exista...

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 03 Mar 2008 15:55

@Cornele, imi pare rau, dar nu te mai recunosc :cry:
Tot vorbim pe forumuri de mentalitati, de cum ar trebui sa fie si la noi mai bine, de calitatea unui pescuit ca lumea, de hotii sau de ciupeli si cum sa le reducem , in pescuit ,sau de-aiurea . Te rog sa recitesti inca o data tot ce-am scris eu la topicul asta .Ti se pare ca are ceva de-a face cu APCR sau cu Clubul Pescarilor ? Pe Mosharu' asta eu nici nu-l cunosc , si nici nu tin s-o fac cu tot dinadinsul (daca m-oi intrilni cu el vreodata pe vreo balta, sa fie primit ! :-) ), dar anuntul acestui concurs ,cu taxa si premiile anuntate , mie mi s-au parut putin ...dubioase. Si am spus-o. Atit .

tonysecara
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 09 Feb 2008 14:45

Mesaj de tonysecara » 03 Mar 2008 16:32

Val pangica, daca tot esti atat de plin de tine incearca si tu sa organizezi cu Bibu un concurs la Peris si-o sa vezi daca poti,cum cineva incearca, tu si cezar bibu ii umpleti capul cu prostii, lasati sa -si faca omul concursul si pe urma ..........Andrei si Vladut se deosebesc mult de voi.

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 03 Mar 2008 17:07

Se zice ca noi ardelenii suntem ceva mai calmi si cumpatati la vorba iar daca stau stramb sa judec drept iasa o intrebare : cu ce se termina o cearta ?
Cu o impacare nu ? Si atunci ce rost mai au toate astea ca doar sunteti colegi de breasla si pana la urma tot va impacati ? Eu cand ma supar pe soacra-mea ii vad numai defectele , iar dupa ce-mi trece o vad si cu bune si cu rele . Faceti si voi la fel si hai sa ne auzim numai de bine pt. ca nimeni nu e perfect.

Val Pangica
member
Mesaje: 170
Membru din: 05 Ian 2008 21:40

Mesaj de Val Pangica » 03 Mar 2008 17:30

tonysecara scrie:Val pangica, daca tot esti atat de plin de tine incearca si tu sa organizezi cu Bibu un concurs la Peris si-o sa vezi daca poti,cum cineva incearca, tu si cezar bibu ii umpleti capul cu prostii, lasati sa -si faca omul concursul si pe urma ..........Andrei si Vladut se deosebesc mult de voi.
Poate nu stiai ( de fapt sunt sigur la cele 20 postari ale tale ) dar Cezar a organizat odata un concurs pe Peris din partea Crap 4 Ever si eu l-am asistat .
Asta ca sa nu mai descoperim America la 600 ani dupa ce a facut-o altul .
Eu zic ca unde nu sti nu te mai baga sau macar nu face afirmatii simpliste si populiste . E treaba ta ca iei la pret de matineu niste costuri nejustificate , propuse de Mosharu si nu iti pasa de niste criterii morale , care tin de bunul mers al oricarei activitati .
Si imi este nu stiu cum sa zic , dar in ciuda unor tentative de apropiere intre colectivitatile noastre ( vechea poveste - concurs - placere , ai bani nu ai bani , etc , bla , bla ) , facute de multi dintre uni oameni chibzuiti din cele 2 "tabere" , pentru concordie si respect intre pescari , vad ca nu se pot trece anumite obstacole , fapt dovedit in postari . E straniu si de neinteles . Pesemne ca inca suntem vazuti ca intrusi pe aici si daca nu avem un sprijin popular din partea unora cu care ati coabitat niste ani - ne lovim ca de un zid . Dialogul era o cale mai buna de rezolvat frustarile unuia ca tine ! Altfel exista Diazepam .

PS - dovada este modul cum iti concepi tu postatea anterioara .

PPS - postarea care urmeaza va rog sa nu o comentati , pentru ca nu stiti mai nimic despre concursuri si poate trebuia sa o scriu in alta parte .

PPPS - Particular pentru Cornel Serbu - eu nu stiu cum poti sa sustii un membru al clubului tau care propune un concurs la care premiile sunt cca 35 % din totalul taxelor de inscriere !( macar il intrebai ce dracu face cu restul de banii - un meniu la Hilton e 70 EUR la 1 nunta :lol: ) E o nebunie si tu stii treaba asta , dar se pare ca anumite divergente legate de competitie (calificari CM) , au capatat devieri absurde , de acest gen .

Pe scurt din punctul meu de vedere , esti de partea unui pescar , membru al clubului tau , sustinut pina acum de "seful" sau de club , care propune o "braila" pe Peris , din care sa isi schimbe si el betzele sau firele de la mulinete sau sa i se faca troitza linga calea ferata , ca salvator al Perisului . Nu te recunosc , nu cred ca esti genul , de aceea te rog reanalizeaza situatia , fara sa tii cont de asociatii , echipe , samd ( cred ca ma cunosti destul ca sa nu faci aceste confuzii ) Si eu si Cezar am sarit , pentru ca respectam Perisul si nu dorim sa se fac aceste "braile" pe aceasta balta . Sau incercam macar sa le impiedicam .

Scrie răspuns