Despre un "moderator" de pe alt site

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 22 Mai 2008 20:32

la accesarea site-lui crapmania imi apare urmatorul mesaj,cine stie ceva,poate imi explica si mie.


Kaspersky Internet Security 6.0

The requested URL http://www.crapmania.ro/ is infected with Trojan-Downloader.HTML.IFrame.ds virus.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 22 Mai 2008 22:15

Ai dreptate nea Florine! Confirm!

ACCESS DENIED
The requested URL could not be retrieved

While trying to retrieve the URL: http://www.crapmania.ro/

The folowing error was encountered:
The requested object is INFECTED. The following viruses Trojan-Downloader.HTML.IFrame.ds were found

Please contact your service provider if you feel this is incorrect.

Generated Thu May 22 23:18:26 2008 by Kaspersky Internet Security 7.0
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 22 Mai 2008 22:37

Au ei ceva in script , identificat drept virus ! 3 programe de antivirus folosite (Kaspersky ,Nod32 si AVG) nu gasesc aceiasi chestie ! Cel mai bine va duceti direct pe http://www.crapmania.ro/forum/
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 23 Mai 2008 07:09

Se poate...dar sa ne oprim aici...ei cu treaba lor, noi cu-a noastra! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 23 Mai 2008 07:16

Vlasin Florin scrie:la accesarea site-lui crapmania imi apare urmatorul mesaj,cine stie ceva,poate imi explica si mie.


Kaspersky Internet Security 6.0

The requested URL http://www.crapmania.ro/ is infected with Trojan-Downloader.HTML.IFrame.ds virus.
Capro , acolo troianul esti tu bre , de aia iti da Kaspersky mesaj , asa ca uite unde era virusul :lol: :lol:
Powered by two rods

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 23 Mai 2008 17:33

...silence sweet silence....
Chiar nu indrazneste nimeni sa-si dea cu parerea, in special din "greii" forumului?? Ma scoate din sarite indiferenta asta, cum de nu-si spune nimeni punctul de vedere??!! Nu e o situatie ce trebuie trecuta cu vederea ! Probabil sunt mai importanti virusii din respectivul site...
Ciprian

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 23 Mai 2008 18:58

Nu vreau sa iau apararea la nimeni dar...avand in vedere ca site-ul este virusat, se poate sa se fi jucat vre-un hacker cu conturile de pe forum, raspunzand in numele unor persoane.

Este posibila si varianta asta....
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 23 Mai 2008 20:26

@ciprian2008
cei implicati in aceasta disputa sint in masura sa isi rezolve problemele si singuri,nu vad rostul unor interventii ale forumistilor intre 2 pescari de crap cu vechi state in ale pescuitului,asa ca nu mai incerca sa deschizi noi polemici de care toata lumea e satula.
ps-ai ceva impotriva virusilor :?:

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 23 Mai 2008 20:27

@ Matrix

Daca era un "hacker", cu siguranta cel in cauza raspundea la acuzele aduse.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 23 Mai 2008 21:27

@Vlasin Florin
Daca cei doi pescari sunt in stare sa-si rezolve problemele, d-ul Dan Cotelici n-ar fi trebuit sa posteze ce a postat pe forum. Se cautau, se sunau, eventual se intalneau si-si rezolvau problema ca doi oameni maturi. Faptul ca d-ul Cotelici a postat acea fraza -daca este adevarata-, prin care a fost jignit, inseamna ca l-a deranjat destul de mult atitudinea unui om, ca sa nu zic atitudinea unei persoane importante din APCR. Din punctul meu de vedere,au rost aceste interventii, parca este si rolul moderatorilor,nu ??. Nu-mi place sa tratez cu indiferenta astfel de lucruri. Nu-mi place polemica, am citit destule polemici pe forum si unele ma scarbesc. Dar ce-mi displace si mai mult este indiferenta, asa sunt eu, "...nu stiu altii cum sunt..."

@Matrix : exista si aceasta varianta insa inclin sa-i dau dreptate lui Florioro, cel in cauza raspundea la acuze si cred ca imediat...

D-le Vlasin ma acuzati ca deschid polemica, dar daca ati fi fost in locul d-lui Cotelici si ati fi primit acea postare ce ati fi facut ? Tocmai din acest motiv interventiile isi au rostul lor.
In cele din urma, pentru a evita o polemica , poate ar fi mai bine ca acest topic sa fie inchis desigur daca este de acord si d-ul Cotelici, astfel cei doi sa-si rezolve problema in afara forumului, desi ar fi fost corect ca Vladut Mateianu sa dea un raspuns.

Ciprian

Scrie răspuns