ORICE PE TEMA CONCURSULUI : CUPA DEBUTANTULUI !!!!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

ORICE PE TEMA CONCURSULUI : CUPA DEBUTANTULUI !!!!

Mesaj de Vlad_Colceriu » 08 Iul 2008 20:09

Aici, comentariile despre acest concurs.
Pentru ca suntem incepatori si discutii vor fi multe.
Imagine

Avatar utilizator
Adi Vasile
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 15 Iun 2008 11:45
Localitate: Baia Mare

Mesaj de Adi Vasile » 08 Iul 2008 22:05

As avea o nelamurire legata de sacii de crap si anume marimea XXL in cifre cat este, ca pescar incepator sincer nu stiu numai de existenta celor de 120x80 sau 86 cm, pe care i-am vazut la un magazin online aceia sunt marimiea XXL?
Cu respect Adi V.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 09 Iul 2008 06:18

sacii trebuie sa fie cat mai mari, deoarece balta are pesti si peste 20 kg si cine stie...
Imagine

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Iul 2008 11:28

N-am inteles exact ce problema creaza folosirea leedcore-ului ? In cazul monturilor Safety ,imi pare OK ! Parca la In-line ar fii ceva ,dar si aici sunt mai multe variabile !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 09 Iul 2008 11:57

iorga george scrie:N-am inteles exact ce problema creaza folosirea leedcore-ului ? In cazul monturilor Safety ,imi pare OK ! Parca la In-line ar fii ceva ,dar si aici sunt mai multe variabile !
Fiind o cupa a debutantilor probabil ca multi nu stiu care sunt acele monturi Safety...
Parerea mea ...

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Iul 2008 12:19

Vorbim de debutanti intr-un cadru competitional ,nu de debutanti in pescuitul la crap ! M-as mira sa vina unul cu saltea de primire ,solutie antiseptica ,saci de pastrare,minciog ecologic ,spod ,cobra ,scaun ,pat ,cort ,rod pod ,etc. ,etc. si sa nu stie sa faca pe loc o montura Safety !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 09 Iul 2008 17:07

George, punem de-un pariu pe chestia asta??? :lol: :lol: :lol: Am asistat la o discutie intr-un magazin de specialitate, in care doi insi, participanti la un anume concurs de crap, cumparau tot ce le spuneau vanzatorii si puneau niste intrebari de ... am fost nevoit sa ies afara sa rad in voie!!! In ziua de azi totul este sa ai bani, ca stiinta de a prinde crap nu conteaza! :evil:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 09 Iul 2008 19:35

perfecta dreptate Cucu Ionel
omul pana traieste invata , dar totusi cat de cat un pescar de crap(debutant) ar trebui sa stie sa faca pe loc o montura safety

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 09 Iul 2008 23:37

iorga george scrie:Vorbim de debutanti intr-un cadru competitional ,nu de debutanti in pescuitul la crap
..asa credeam si eu da' pare-se ca nu e asa...Din discutia de pe topicul celalalt reiese cat se poate de clar ca tre' sa fii debutant in..pescuit...da' debutant, nu gluma..sa treci de la telescopica din Obor la lanseta din 3 bucati de la Baracuda fix inaintea concursului :-)
Sper ca organizatorul sa nu mi-o ia in nume de rau, da' regula cu 8 kile e hilara.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 10 Iul 2008 08:49

Cucu Ionel scrie:George, punem de-un pariu pe chestia asta??? :lol: :lol: :lol: Am asistat la o discutie intr-un magazin de specialitate, in care doi insi, participanti la un anume concurs de crap, cumparau tot ce le spuneau vanzatorii si puneau niste intrebari de ... am fost nevoit sa ies afara sa rad in voie!!! In ziua de azi totul este sa ai bani, ca stiinta de a prinde crap nu conteaza! :evil:
Da , n-am luat in calcul genul asta de pescari ...ma rog ,am mai vazut si eu cativa dar nu aveau asa ganduri de preamarire (aia doar vroiau sa prinda la prima partida din viata lor peste peste 10-15 kg )! :D
Ma gandesc ca daca tot au acces la net , intra pe un forum dedicat pescuitului la crap si isi manifesta dorinta de a participa la un concurs ,au ceva notiuni de baza in carpfishing si nu sunt interesati sa faca "parada modei" pe malul baltii !
In cazul asta ,privind din pozitia organizatorului ,pentru evitarea oricarei probleme la monturi se cam justifica interzicerea leedcore-ului !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Închis