Portbagaj exterior

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adi Vasile
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 15 Iun 2008 11:45
Localitate: Baia Mare

Portbagaj exterior

Mesaj de Adi Vasile » 10 Iul 2008 16:30

Am deschis acest topic deoarece as dori sa aflu parerea celor care au asemenea accesoriu pt masina lor care ajuta foarte mult la transportul betelor, eu am bete de 13' din doua bucati si mi-e destul de greu sa le inghesui in interiorul masinii(golf IV scurt)+alte bagaje.
Am inteles ca Thule sunt lideri pe piata la aceste modele de portbagaje dar cam atat este tot ce stiu va rog sa va spuneti parerea.
Multumesc anticipat.
Cu respect Adi V.

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Re: Portbagaj exterior

Mesaj de Andrei I. » 10 Iul 2008 16:43

Adi Vasile scrie:Am deschis acest topic deoarece as dori sa aflu parerea celor care au asemenea accesoriu pt masina lor care ajuta foarte mult la transportul betelor, eu am bete de 13' din doua bucati si mi-e destul de greu sa le inghesui in interiorul masinii(golf IV scurt)+alte bagaje.
Am inteles ca Thule sunt lideri pe piata la aceste modele de portbagaje dar cam atat este tot ce stiu va rog sa va spuneti parerea.
Multumesc anticipat.
Salut. Eu am un portbagaj exterior de 2,10metri. Este deosebit de util si are un volum de 500 litri. Nu vei mai duce grija betelor sau a bagajelor niciodata.

Eu am luat din Cora ...no name...500ron. Este f bun..nu la fel de rezistent ca THULE dar de 3 ori mai ieftin.

Totusi...la 2.10 pe un golf 4 scurt...o sa arate de poveste :))

Succes!

Andrei
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
Adi Vasile
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 15 Iun 2008 11:45
Localitate: Baia Mare

Mesaj de Adi Vasile » 11 Iul 2008 20:25

Salut Andrei
Treaba cu aspectu nu prea ma intereseaza atata timp cat se poate pune pe masina(mam uitat pe site la thule si se poate pune si pe golf IV scurt chiar dak nu e prea estetic), dar modelul care l-am vazut eu este undeva la 300 de euro(cam scump) pacific 500.
Am auzit si eu de cele din cora sau metro dar am citit pe un forum de masini, cred, si cineva zicea k i s-a desfacut pe drum in timp ce mergea si i-au cazut skiurile pe drum si i-a zgariat si masina.
M-ai astept si alte pareri si sper cu ajutorul vostru sa ma pot hotari la unul
Cu respect Adi V.

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 14 Iul 2008 08:59

http://www.portbagaje.info

Incearca aici.
Thule sunt de xxx dar poti sa-ti faci treaba si cu bani mai putini.
Second BEST is FIRST loser

Scrie răspuns