Militieni care se cred mult prea inteligenti

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
tibi micu
member
Mesaje: 269
Membru din: 14 Noi 2007 19:42
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de tibi micu » 09 Ian 2009 09:40

[quote="sebas"]Inca se mai gaseste in lege támpenia cu ''reducerea vitezei pana la evitarea oricarui pericol?'' ca de acolo vine buba

[quote="ochirosii"]sa nu-mi spui ca esti politai :!:[/quote]
Acu te-ai prins?!? :lol:[/quote]

Sebas, dupa ultima legislatie aparuta s-a scos formularea "reducerea vitezei pina la evitarea oricarui pericol" si apare obligativitatea reducerii la cel mult 30 km in localitati si 50 km in afara lor :roll:
"TAURUS CARP TEAM"

1kTN
new member
Mesaje: 19
Membru din: 16 Iul 2008 08:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de 1kTN » 15 Ian 2009 14:27

si io am patit deastea cu militia zic io ii mai good sa nu le dai atentile :bere: sin masina bag aia cu vine militia

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 15 Ian 2009 15:16

Eu sincer i-as da in judecata... fir-ar a draq de militieni ca nu mi-s simpatici deloc. Eu i-am dat in judecata cand mi-au luat carnetu de am trecut pe rosu` si am castigat procesu... in cazul tau nu cred ca s-ar pune problema sa il pierzi si cere doar sa suporte toate taxele de judecata ;) ca daca ceri si despagubiri s-ar putea sa il pierzi :D
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 16 Ian 2009 08:48

categoric ca nu le cer alte despagubiri, nici nu as avea de ce.
am primit ieri si citatia pentru luna martie. :mrgreen:
><)))°>-------- Dani

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

Mesaj de bala » 19 Ian 2009 22:50

tibi micu scrie:
sebas scrie:Inca se mai gaseste in lege támpenia cu ''reducerea vitezei pana la evitarea oricarui pericol?'' ca de acolo vine buba
ochirosii scrie:sa nu-mi spui ca esti politai :!:
Acu te-ai prins?!? :lol:
Sebas, dupa ultima legislatie aparuta s-a scos formularea "reducerea vitezei pina la evitarea oricarui pericol" si apare obligativitatea reducerii la cel mult 30 km in localitati si 50 km in afara lor :roll:
ce spui tu e un nou paragraf de lege care face referire la VITEZA MINIMA OBLIGATORIE,dar asta nu inseamna ca au disparut vechile formulari" neadaptarea vitezei la conditiile de drum","reducerea vitezei pana la evitarea oricarui pericol" si chestia aia cu "respectarea distantei...bla,bla,bla..." astea sant "portitele" lor ,nu au cum sa renunte la ele,altfel ar ramane visteria goala :mrgreen:

povesti cu politisti sant o gramada...dar cea mai tare i s-a intamplat unui prieten...va zic pe scurt sa nu va plictisesc:
conducea omul singur in masina pe drum spre constanta...pierde controlul in viraj,loveste un pom si din impact se rastoarna...sta vreo 2 ore atarnat in centura de siguranta care se blocase, dupa care lesina si se trezeste pe un pat de spital...nu trece mult timp ca se pomeneste cu o armata de militieni care ii baga niste procese verbale sub nas la semnat...cand citeste omul sa intre in coma si alta nu :lol: ...era acuzat de vatamare deosebit de grav din culpa...omul ,stiind ca si-a pierdut cunostiinta,intreaba timid: stati fratilor asa ca eram singur in masina,iar cand am iesit de pe sosea nu era nimeni cat vedeai cu ochii...pe cine am ranit? la care militeanul sef raspunde: TU esti singura persoana ranita ,dar e datoria politiei sa se autosesizeze... :lol: :lol: :lol: initial am crezut ca e banc,dar chiar asa s-a intamplat...si-a luat si penal cu suspendare...
alta tampenie: nevasta-mea cu un matiz vrea sa vireze la stanga...incadrarea corespunzatoare pe banda din stanga,in fata ei un logan...semafor de stanga pe rosu...opreste loganu',opreste si ea ...la vreo...30secunde sau chiar mai mult vine unu' fratica fara nici urma de frana si direct in spatele ei...bineinteles o proiecteza in loganul din fata si face masina muci si pe fata si pe spate...in fine ...ocarile de rigoare :lol: ,ajung oamenii la "reprezentatii legii" povestesc cele intamplate si auzi concluzii:"nevasta-mea amenda si puncte de penalizare ca nu a respectat distanta fata de masina din fata si NU A STAT CU PICIORUL PE FRANA!!! " si unde mai pui ca nenea militianul nu a binevoit sa iasa afara sa constate paguble PTR CA PLOUA...si uite asa au stat oamenii vreo 2 ore sa...stea ploaia...cand m-a sunat si mi-a povestit eu ma pisham pe mine de ras...pana la urma...chiar de ras "santem" fratilor...

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 19 Ian 2009 23:15

Vine Militia... Imagine
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Scrie răspuns