Manele pe balta

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Manele pe balta

Mesaj de Quickiller » 08 Ian 2009 21:12

Cati pescari nu sunt deranjati de cei care pun manele pe balta? :evil: Liniste, frumos, si deodata se aude un idiot de pe malu celalalt.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 08 Ian 2009 21:17

Incearca alte balti....Eu cred ca principalii vinovati sunt patronii de balti care permit asta. La tancabesti, Moara Vlasiei, Peris nu o sa auzi manele...si nici opera ! :D

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Ian 2009 21:23

Cand iesi in natura, fie la pescuit, fie la gratar, intr-o plimbare...oriunde e natura, n-ar trebui sa se auda nimic! Vrei muzica, galagie, du-te acasa! Nimeni nu e obligat sa-ti suporte mojiciile !
Din pacate mai e mult pana sa se ajunga la niste standarde...macar de bun simtz....sperantza moare ultima.

Va doresc linishte! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 08 Ian 2009 21:26

la moara vlasiei 2 miam facut si eu debutul la crap si e grozav. Scrie pe bon sunt interzise manelele :D :D :D

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 08 Ian 2009 21:31

Pe Moara Vlasiei 2 e un adevarat fenomen. Pescarii se impart in 2 categorii: Cei care sunt oameni seriosi, foarte de treaba care vin sa prinda peste si sa se simta bine si ceilalti vin cu 6-8 lansete, 5 forfacuri pe fiecare si se mai si cearta cu paznicu cand acesta incearca sa le explice civilizat ca se da doar cu 1 :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2009 21:33

vladut mateianu scrie:Incearca alte balti....Eu cred ca principalii vinovati sunt patronii de balti care permit asta. La tancabesti, Moara Vlasiei, Peris nu o sa auzi manele...si nici opera ! :D
auzi doar senzorii...da' nu aia din Crangasi :mrgreen:

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 08 Ian 2009 21:37

Pe moara vlasiei nui lasa sa puna manele da eu ma refer ca sunt acelasi tip de oameni. Vin cu 6-8 lansete cu bomba si le pun in evantai dau peste tine s.a.m.d. Ultima oara facea unu misto de regula cu manelele interzise si cativa iam zis ca cine pune manele o sa ne planteze monturile :-) :D :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2009 21:40

PlopEugen scrie:Pe Moara Vlasiei 2 e un adevarat fenomen. Pescarii se impart in 2 categorii: Cei care sunt oameni seriosi, foarte de treaba care vin sa prinda peste si sa se simta bine si ceilalti vin cu 6-8 lansete, 5 forfacuri pe fiecare si se mai si cearta cu paznicu cand acesta incearca sa le explice civilizat ca se da doar cu 1 :lol: :lol: :lol:
Aici greseste DOAR Petcu....in "disperarea" de a castiga cat mai multi bani, accepta orice fel de pescar..... :roll:

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 08 Ian 2009 22:02

Domnul Petcu este un om prea cumsecade. Pai avea niste saltele de primire si niste juvelnice de inchiriat si yo miam uitat juvelnicul. Am citit p bon ca se pot inchiria, si lam intrebat p paznic daca se pot inchiria si ghiciti ce mia raspuns..."Am avut da le-am imprumutat si au plecat cu ele acasa( adica le-au FURAT!!!!). :x :x :x Doar in romania se poate intampla asa cewa...

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 08 Ian 2009 22:25

bine ca nu si-a imprumutat nevasta !!! :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns