Flash-Baits "Omenia si Prostia se plateste"

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Flash-Baits "Omenia si Prostia se plateste"

Mesaj de carprom » 04 Feb 2009 18:00

Incepind cu data de 04.02.2009 firma Flash-Baits nu mai garantaeaza ptr marfa vinduta de Fa. Carp-One (mosharu) sub denumirea de produse si ingrediente Flash-Baits, asta cum ar fi Betaina, Faini de peste, Faina de singe etc, nu stim daca ingredientele se vind la calitatea pe care am livrat-o noi.
Totodata Firma Flash-Baits a anulat contractul cu Firma Crap-One(mosharu) ptr neseriozitatea acestei firme, si platile neachitate pina in prezent.
Cu toate ca am fost advertizati de mai multi clienti de neseriozitatea patronului Fa. Crap-One, Cristian Surdu am avut incredere si am colaborat in continuare.
Acuma imi dau si eu seama de ce clientii au preferat sa cumpere ingredientele si mixurile direct de la mine si nu de la Firma Carp-One.

Poate sunt singurul Fraier care a pus botul la vreajeala lui mosharu...asta este, omenia si prostia se plateste

Atentie ce si cu cine faceti afaceri

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 04 Feb 2009 23:06

Hallo Mosharu,
asta nu e clona, cum mi-ai scris mai inainte intr.un mesaj privat pe carpnews, sunt eu fostul tau partener caruia i-ai dat tapa de 330€ sa ai ce bea, si mai implici si pe altii in asta, dar principalul e ca omul si-a primit marfa, pe care a vrut sa o mi-o plateasca personal si cinstit prin Western Union, dar a pus botul la vrajeala ta, si ti-a dat tie banii...penibil,penibil.
Poate aceea persoana are atita stima si tupeu sa confirme aceste lucruri, eu nu ii fac numele public

radu.baciu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 04 Feb 2009 21:32

Mesaj de radu.baciu » 04 Feb 2009 23:24

....

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 04 Feb 2009 23:26

Aha...acuma stiu eu de ce ma intrebat ca daca am clone :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Feb 2009 10:07


danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Feb 2009 10:21

moshare asteptam punctul tau de vedere aici dupa care discutia se va inchide
fiind o disputa comerciala, e fair sa-si poata prezenta fiecare pozitia si apoi sa o rezolvati pe privat.....

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Feb 2009 10:33

danr scrie:moshare asteptam punctul tau de vedere aici dupa care discutia se va inchide
fiind o disputa comerciala, e fair sa-si poata prezenta fiecare pozitia si apoi sa o rezolvati pe privat.....
Stati linistiti oameni buni, citit pe carpnews, ca aici nu cred ca va mai posta. E de ajuns ce a postat acolo, ba chiar a pus si contractul intre noi public la vajul oricui.
Ar fi bine de stiut daca sunt intre noi si ceva advocati sa ne explice fiecare unde a gresit :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Feb 2009 10:35

danr scrie:moshare asteptam punctul tau de vedere aici dupa care discutia se va inchide
fiind o disputa comerciala, e fair sa-si poata prezenta fiecare pozitia si apoi sa o rezolvati pe privat.....
@DanR.
Ca sa nu mai dau copy-paste la toata discutia de pe Crapnews, am postat doar link-ul.

Ca parti semnatare a unui contract, era NORMAL ca aceste discutii sa fie doar intre noi.
Sincer chiar NU ma deranjeaza ca Bruno Lissy a deschis acest subiect!
Printre useri sunt mai multe persoane juridice care isi ppot da cu parerea asupra contractului pe care il am cu Bruno.
Multumesc pt intelegere....

ps- asa intelege Bruno sa isi respect cuvantul si contractul.....

http://pescuitul.ro/ps/page.php/id/view ... orum/null/


http://pescuitul.ro/ps/page.php/id/view ... orum/null/
Ultima oară modificat 05 Feb 2009 10:39 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Feb 2009 10:37

ok, daca voi vreti sa dezbateti public aceasta problema e treaba voastra

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Re: .

Mesaj de carprom » 05 Feb 2009 10:41

mosharu' scrie:
danr scrie:moshare asteptam punctul tau de vedere aici dupa care discutia se va inchide
fiind o disputa comerciala, e fair sa-si poata prezenta fiecare pozitia si apoi sa o rezolvati pe privat.....
@DanR.
Ca sa nu mai dau copy-paste la toata discutia de pe Crapnews, am postat doar link-ul.

Ca parti semnatare a unui contract, era NORMAL ca aceste discutii sa fie doar intre noi.
Sincer chiar NU ma deranjeaza ca Bruno Lissy a deschis acest subiect!
Printre useri sunt mai multe persoane juridice care isi ppot da cu parerea asupra contractului pe care il am cu Bruno.
Multumesc pt intelegere....

ps- asa intelege Bruno sa isi respect cuvantul si contractul.....

http://pescuitul.ro/ps/page.php/id/view ... orum/null/


http://pescuitul.ro/ps/page.php/id/view ... orum/null/
Ma kk pe mine de ris :mrgreen: Ce nu bagi si e-mailurile ?

Închis