Interesele unora dezamagirea altora...

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 06 Feb 2009 00:14

adi74 scrie:ce ne facem insa cu un nevinovat incepator, ce a pus ban peste ban sa isi cumpere o nada mai buna si vine cu o intrebare nevinovata? el nu poate sa discearna intre useri versati (ca doar e nou in domeniu)! se trezeste intr-o lume plina de interesele lui "georgescu" a lui "ionescu"?
sincer m-am saturat de replici de genul " asa e viata". poate ca din cauza asta am ajuns sa fim urmariti prin telefonul mobil si sa nu avem nici o reactie (dar asta e alta discutie)
cred ca te-ai infierbantat prea tare si te contrazici putin...eu cred ca am ajuns sa fim urmariti prin telefonul mobil tocmai fiindca unii vor sa invete sa pescuiasca de pe net...nu, asta-i ca meseria, trbuie sa ai talent un pic, iar restul se fura acolo pe balta pe langa batranii de care pomeneai...aici, mai mult discutii unde foarte multi vor sa arate cata teorie au invatat si unde toti spun ca ideea, nada, montura lui sunt cele mai bune.

si inca o parere, nu mai astepta sfaturi de la batrani aici...du-te peste ei acolo unde pescuiesc si ai sa vezi multe...

Avatar utilizator
adi74
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 26 Aug 2008 22:20
Localitate: brasov

Mesaj de adi74 » 06 Feb 2009 08:34

maiden scrie:Hai ca ma pandeai la coltz! :mrgreen: :mrgreen:
E adevarat, nu maria ta a zis asta, scuze, marian_popescu23 a spus.... Deh, oameni suntem, porci mancam, mai gresim....si mai scuteshte-ma cu domnule si treburi d-astea, ca nu suna bine. Oricum, cred ca ai inteles ce am zis...

Iar cu partea cu jobu', cand ai sa ma plateshti matale, sau o sa-mi iau salariu din mila mariei tale, atunci poate sa ma acuzi...pana una alta, hai sa ne vedem de treaba fiecare...ce zici ?! ;-)
am inteles foarte bine ce ai spus, Maiden, insa cred ca si "matale" ai citit ghilimelele nescrise din dreptul cuvantului job. cat despre acuzatii.....eu unul nu te-am acuzat decat de neatentie si asta este dovedita din scrierile tale de mai jos. am inteles la fel de bine ca este recomandat sa imi vad "de treaba mea" si sa nu mai deranjez cu intrebari stupide. poate ca sunt prea idealist, asa cum spunea un antevorbitor.
si ca sa nu mai fiu off topic revin cu o intrebare ...cu ce este mai prost, acum, un produs laudat in urma ceva vreme? s-a schimbat calitatea materialelor, nada si-a mai pierdut din propietati, sau doar s-au schimbat interesele comerciale?

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 06 Feb 2009 09:11

Nu deranjezi nene pe nimeni...dar...discutam discutzii. Sunt o groaza de oameni dezinteresati care intra pe forum, as putea spune majoritatea. E adevarat ca pentru un pescar neexperimentat, unele pareri si idei spuse cu un anumit interes, conteaza, si-i schimba clar orientarea catre un produs sau altul. La fel de adevarat e si faptul ca unele produse se degradeaza, adica produsul finit nu mai are aceeashi calitate ca in anii trecutzi. Motive-s multe, poate fi contrafacut, poate fi fabricat in alta locatie decat cea din trecut...etc. La fel de bine poate sa nu mai fie la fel de bun ca altul, mai nou, sau produs de alta firma, care indeplineste mai multe doleantze ale utilizatorului, dar la fel de bine poate sa fie vorba de ideea expusa de tine. Ai si tu dreptatea ta....
Dar ia spune, ce te doare, vrei sa-ti cumperi ceva si nu esti lamurit daca iei ce trebuie ?! ;-)
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 06 Feb 2009 10:18

@ adi74
Exista mult adevar in ceea ce spui tu. Dar asa cum bucuria , tristetea , frica etc. face parte din viata noastra , dezamagirea i-si are si ea locul ei.
Am aproape un an pe forum si am trecut de cateva ori prin aceste stari , de fiecare data am spus ca ma retrag dar am revenit . De ce ? In ordine : eu sunt cel care a hotarat sa ma inscriu deci eu trebuie sa ma acomodez cu sistemul nu el cu mine , eu sunt cel care a avut de invatat nu cei care m-au invatat , eu sunt cel care a intrebat si ei sunt cei care au raspuns si cel mai important e ca mi-am facut prieteni pescari de pe forum de la care am invatat practic pe balta.
Invata sa citesti printre randuri si sa triezi ceea ce te intereseaza , restul considera ca-i aiureala , trateaz-o ca o gluma proasta si raspunde ca atare , iar cand esti dezamagit deschide un topic gen asta , varsa-ti naduful si mergi mai departe. Eu asa fac .
Ma crezi sau nu , te inteleg perfect pt. ca am trecut prin ceea ce treci tu acum .
Sa ne auzim cu bine si fire intinse !

Avatar utilizator
adi74
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 26 Aug 2008 22:20
Localitate: brasov

Mesaj de adi74 » 06 Feb 2009 14:18

maiden scrie: Dar ia spune, ce te doare, vrei sa-ti cumperi ceva si nu esti lamurit daca iei ce trebuie ?! ;-)
nu maiden, nu vreau sa cumpar nimic si chiar daca mi-as dori asta sunt atatea rubrici si atatea pareri incat ar fi imposibil sa nu gasesti ceva. oricum mereu am incercat sa cumpar produse doar dupa ce le-am testat personal. stim foarte bine amandoi ca nu poti cumpara un bat dupa recomandarea unuia sau altuia, trebuie pipait ca sa stii ce poate in mainile tale
florincj scrie:Invata sa citesti printre randuri si sa triezi ceea ce te intereseaza , restul considera ca-i aiureala , trateaz-o ca o gluma proasta si raspunde ca atare , iar cand esti dezamagit deschide un topic gen asta , varsa-ti naduful si mergi mai departe. Eu asa fac .
Florine, citesc de 5 ani printre randuri, de aici si rabufnirea mea. sincer m-am saturat de chibiti cu state de plata pe la nu stiu ce magazin. ai mare dreptate cand spui ca experienta se capata pe balta. sper sa vina odata vara sa uitam de calculatoare, forumuri si sa facem ce stim mai bine SA PESCUIM

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 06 Feb 2009 14:25

BINGO !!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 06 Feb 2009 15:28

Bravo! Ai dreptate ! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 06 Feb 2009 16:52

adi74 scrie: sper sa vina odata vara sa uitam de calculatoare, forumuri si sa facem ce stim mai bine SA PESCUIM
Eu m-as bucura sa vina mai intai primavara, dar cred ca anul asta Germania va intra din iarna in iarna :mrgreen:
Ce sai faci, uite eu am ocupatie, fac zilnic citeva kg de mini boilies, si acuma scriind si citind pe aici, ma uit pe geam cum se aburesc.

@ Adi, nu pune tot la suflet ;-)

Imagine

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Feb 2009 11:29

marian_popescu23 scrie:chiar aseara aparuse un topic nou care blama un personaj destul de popular , dar la fel de controversat, de pe forumurile de pescuit, era vorba tot despre cineva care acuza chiar mai rau...ca a fost inselat cu privire la calitatea unor aditivi(betaina cu nisip)
am vazut inca de azi dimineata ca topicul a disparut
ma asteptam, mesajul nu era redactat tocmai dupa regulile forumului
no comment mai departe
@Marian
stiu ca despre mine este vorba in postarea ta.
topicul sa sters pentru CA nu are nici-o legatura cu Forumul. A fost un litigiu intre 2 persoane JURIDICE care au solutionat pe cale amiabila conflictul si de aceea a fost si sters. ( oricum nu trebuia sa fie postat dar..."a fost si sa dus..." )

In legatura cu betaina cu nisip ( cine a mai "inventat" si asta MARE dobitoc este.... :lol: :lol: ) EU unul NU am vandut niciodata betaina curata sau cu nisip :lol: la nimeni! daca vreunul dintre voi stie ca mint, il rog sa posteze ....

Intradevar, am cateva kg de betaina ( nu COCAINA! :lol: ) acasa dar le tin pt "consum propriu" ;-) :D


Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 07 Feb 2009 17:56

Inca odata va zic, nu s-a sters nimic, desi ar fi trebuit !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Scrie răspuns