Discutii CONCURS AMICAL GREACA - CERCANI

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 13 Feb 2009 00:00

ghitighiusan scrie::D Atunci, consumati...consumati ,si...iar consumati ! :D :D :D
Ma gandeam eu ca nu ai cohones sa-l contrazici pe Base :lol: :lol:
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 13 Feb 2009 08:51

ghitighiusan scrie:
Paulletta scrie: PS:Detaliile erau in pagina 8 postarea nr.9.
Stai linistit ca am vazut postarea insa am crezut ca glumesti ! :mrgreen:
La minim 200 mil cat se aduna din taxa(nu iau in calcul taxa pt. runneri) vad ca se ofera premii de 70 mil.Chiar ai impresia ca suntem prosti? :evil:
Inteleg tupeul insa vad ca unii scriu romane despre acest lucru.
Sterge-ma de pe lista! :evil:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 13 Feb 2009 09:37

@ domnule Pauletta,

vezi ca te bagi in seama mai mult decit trebuie, asta apropo de numarul de postari...pai, tu compari un concurs la Hobaia , organizat de niste oameni care au mai facut treaba asta, si inca bine, cu un concurs no-name organizat de un nick-name ? vezi-ti de carasii tai ! :evil:

@ghitighiusan,

tu vorbesti de ciupeala ???? unde s-a mai pomenit ca un viitor "organizator " de concursuri sa deschida un topic in care sa dea sfaturi despre ceva care se va intimpla undeva, in viitor ??? :shock:

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 13 Feb 2009 10:01

@ cezar bibu

Domnule Bibu,te-as ruga sa recitesti ce am scris eu despre organizarea concursurilor.Nu e nicio problema daca nu ai inteles din prima,mai insista.
E bine ca te-ai autosesizat,insa deocamdata esti pe langa subiect.Repet, reciteste ce am scris si poate o sa-ti dai seama despre ce "ciupeala" era vorba. Numai bine. ;-)

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 13 Feb 2009 11:36

Intimplarea a facut sa postez la topicul asta , ca se incercase o generalizare a concursurilor, si cred eu ca ar trebui un pic diferentiate... Oricum nu sunt pe linga subiect , stimabile, dar n-am considerat necesar sa intervin pina acum, pentru ca...n-are rost ! In general "guristii" sunt mult mai bine apreciati pe un forum , pentru ca , nu-i asa, posteaza de multe ori, baga zimbareti, raspund la orice postare intreit ,sunt carismatici, ce mai ...

Deci, uite ca sa-ti fac pe plac, insist :
-discutam despre concursuri sau despre niste "actiuni " de acest gen ?
:D :D Apropo, apreciez limbajul "tipizat" in care s-a scris topicul respectiv, dar poate ca in timpul necesar scrierii lui, v-ati putea ocupa mai bine de activitati in folosul cetateanului de rind(inteleg ca vorbesc cu un politist) !

-de ciupeala in cazul unor concursuri eu am mai atentionat acum vreun an, lucru pentru care am fost taxat, amenintat, injurat. Surpriza, uite ca la ceva timp de-atunci, se adevereste ca atentionarile nu erau chiar asa nemotivate ;-) . Asa ca, asta cu "va meritati soarta" sa o spui amicilor sau colegilor tai de actiuni ! Ca sa nu mai vorbesc ca se incearca o promovare ieftina-scriem 243 de pagini la un topic, ceva, ceva tot o iesi ! - a unor lacuri din diverse locuri din tara asta , care pina la proba contrarie, sunt doar poze cu peisaje (recunosc, unele f frumoase ! ), nu poze cu crapi !!! M-as bucura ca fenomenul crapist sa aiba in toata tara piste de concurs bune ( uite ca usor,usor, au aparut o Livada, un Lates,etc ), dar eu zic ca nu ne-ar strica un pic de decenta . Sper ca o sa intelegi din prima :-)

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 13 Feb 2009 13:04

@ Cezar Bibu

Domnule Bibu,continui sa te aflii in eroare.Daca urmaresti sa ataci organizarea concursului nostru,te rog sa o faci punctual,pe chestiunile care ti se par nelalocul lor.Asocierea acestuia cu marlaniile din zonele-ti adiacente e hilara,iar cu abureli ieftine nu mai prostesti pe nimeni.
Calitatea mea de membru al acestui forum(si nu alta) ma indreptateste sa folosesc zambaretii ori de cate ori consider ca e nevoie,iar in timpul liber fac ce vreau,dumneata fiind ultimul in masura sa-mi dai sfaturi despre acest lucru.
In speranta ca pana la urma o sa intelegi despre ce este vorba,iti urez numai de bine.Daca nu...sa fi sanatos ! ;-)

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 13 Feb 2009 13:47

Cezar Bibu scrie:M-as bucura ca fenomenul crapist sa aiba in toata tara piste de concurs bune ( uite ca usor,usor, au aparut o Livada, un Lates,etc ), dar eu zic ca nu ne-ar strica un pic de decenta .
Si cine apreciaza o pista ca ar fi sau nu buna ? :roll:
Ce criterii trebuie sa indeplineasca :?:
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 13 Feb 2009 14:09

Sionut scrie:Si cine apreciaza o pista ca ar fi sau nu buna ?
Auditul !?
Sionut scrie:Ce criterii trebuie sa indeplineasca :?:
Toate impuse prin standardul ISO 8402 !?
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 13 Feb 2009 15:58

@ghiti
1. N-am atacat in niciun fel concursul vostru de la Sacel, ba dimpotriva, va urez sa nu se intimple cum li s-a intimplat altora, din pacate...
2. Sper c-ai inteles la telefon ce am vrut sa spun cu decenta. ;-)

@sionut,
evident, pescarii ! In cazul de fata, pescarii de crap ! Nu de ciortan !

Bun. Si acum sa ma explic : o pista mie mi se pare buna, atunci cind pot participa pe ea 25-30 de echipe, si chiar mai mult, cu locuri RELATIV egale si distantate la 80-100 de metri. Populatia de CRAP , nu fitofag ,din respectiva balta sa fie bine reprezentata, insemnind exemplare peste 3-4 kg, ca sa nu mai vorbim de dulapi de doua cifre. Dulapi prinsi, pozati, eliberati . Conform ISO 8042, evident :lol:
Ca sa fiu mai concret, iti dau un contraexemplu de care-mi aduc aminte, datele sunt aproximative : concurs de crap de 3-4 zile, se cistiga cu 39 kile din 7-8 pesti , aproape jumatate din participanti nu prind nimic. Pai, chiar asa de prosti sa fie pescarii aia, sa dea si o gramada de bani pe taxa, pregatiri, drum, nada ? Evident, se pot intimpla multe, sa fie solunara minora proasta :D , sa fie furtuna, seceta,etc. Cu toate astea, acest lucru s-a intimplat( imi pare rau pentru organizatori, dar asta e...) iar rezultatele sunt ,dupa parerea mea, catastrofale. Si mai am si alte exemple, chiar mai rele..
E o discutie intreaga, care nu se refera neaparat la topicul in care ne aflam. Parerea mea :-)

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 13 Feb 2009 16:13

@ Cezar Bibu
Cezare,toata stima ! ;-)

Scrie răspuns