Discutii CONCURS AMICAL GREACA - CERCANI

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 03 Feb 2009 00:26

@ Adi Oprea
Mai Aditza,ti-a mai recomandat un nene sa-ti vezi de jucurelele tale ca astea e jocuri unde e mai multi copiii?Joaca-te si tu pe la mirosuri si tehnico-tactice,ori,daca esti coco,trage de 2-3 ori cu coasa,fa de-o capitza si te luam runner. ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 03 Feb 2009 00:28

sandu p scrie:ma bag eu la braila moshare,daca te tine
stf podare :lol: pe ce facem braila? :roll: :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 03 Feb 2009 00:33

ghitighiusan scrie:@ Adi Oprea
Mai Aditza,ti-a mai recomandat un nene sa-ti vezi de jucurelele tale ca astea e jocuri unde e mai multi copiii?Joaca-te si tu pe la mirosuri si tehnico-tactice,ori,daca esti coco,trage de 2-3 ori cu coasa,fa de-o capitza si te luam runner. ;-)
lasa'l ma in pace pe lungan ca ie' sukarit :mrgreen:
de oftica ca nu a prins baboi mari sa-i bage in avatar....ia facut "sepia" pe aia desene animate sa nu se prinda lomea ca nu'i a lui :lol: :oops: :mrgreen:

@2metri, vand poze cu crapi OVER19 ;-) .... ii smekeresti tu in Corel si-ti pui mecla ta sa te dai si tu pescar de crap :roll: :oops: :mrgreen: :mrgreen:

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 03 Feb 2009 07:42

Smekerie mare crapi astia de 19. Mai ramane doar sa ti agate in carlig d-l Albastroiu si esti Mesia atunci.
O sa ne povestesti poate si tactica, ceva de genul :
am aplecat de dimineata iar la ora 5 eram pe balta. n-am dat bine prima lanseta si deja cineva mi-a agatat unul de 19 in carlig..... :lol:

PS: Daca il vezi pe Danezu roaga-l sasi schimbe semnatura in "D-zeu e pescar, de competitie" ca sa inteleaga lumea despre ce este vorba si poate schimb si eu religia. :lol:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 11 Feb 2009 07:00

d'mule PAULLETTA... imi cer scuze ca ma introduc in discutie.....dar dupa cum arata acest topic e vrb de un concurs amical... ori amicalele sunt asa.. pe ochi frumosi..... dar se vede treaba ca este unul in toata regula ... si mai mult.... se cam mere si pe ars lumea.... nu-mi pare echitabil.... scuze... ptr ceea ce am opinat..... :roll:
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 11 Feb 2009 15:29

@ Ghiti
Ultima oară modificat 14 Feb 2009 20:09 de către Luci_Stan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 11 Feb 2009 20:04

ghitighiusan scrie:
Paulletta scrie: PS:Detaliile erau in pagina 8 postarea nr.9.
Stai linistit ca am vazut postarea insa am crezut ca glumesti ! :mrgreen:
La minim 200 mil cat se aduna din taxa(nu iau in calcul taxa pt. runneri) vad ca se ofera premii de 70 mil.Chiar ai impresia ca suntem prosti? :evil:
Inteleg tupeul insa vad ca unii scriu romane despre acest lucru.
Sterge-ma de pe lista! :evil:
Imi pare rau daca asta este parerea dvs.
Daca nu stiti despre ce este vorba nu vad rostul acestei discutii.
Daca ati fi calculat cat costa totul pentru acest concurs poate ca ati fi vazut altfel problema.
Un exemplu scurt ar fi urmatorul:
7 cupe x .....=
100 diplome x .....=
Taxa pentru inchirierea baltii......=
Alimentele pentru masa festiva si pentru masa de sambata......=
Apa, sucul,berea.......=
si lista poate continua.

PS: Mergeti la orice concurs doriti dvs si poate acolo va fi altfel.
Delete from list.
Ultima oară modificat 11 Feb 2009 20:32 de către Paulletta, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 11 Feb 2009 20:17

Intamplator, stiu cat costa 7 cupe,100 de diplome si masa festiva.Nu esti singurul care organizeaza concursuri.Insa spre deosebire de tine,altii o fac din pasiune si pentru a sprijinii si promova pescuitul sportiv,nu pentru a prostii oamenii si a-si baga banii in buzunar.Din pacate,nu esti singurul care profita de pasiunea noastra pentru acest sport. :cry:

P.S. Daca insisti o sa fac si calculele! ;-)
Ultima oară modificat 11 Feb 2009 20:27 de către ghitighiusan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 11 Feb 2009 20:24

ghitighiusan scrie:Intamplator, stiu cat costa 7 cupe,100 de diplome si masa festiva.Nu esti singurul care organizeaza concursuri.Insa spre deosebire de tine,altii o fac din pasiune si pentru a sprijinii si promova pescuitul sportiv,nu pentru a prostii oamenii si a-si baga banii in buzunar.Din pacate,nu esti singurul care profita de pasiunea noastra pentru acest sport. :cry:
Nu profit de pasiunea nimanui, sunt pescar amator care nu dau la crap pentru ca nu stiu :lol:
Este primul concurs care il fac.
Daca tot sti toate asa bine, nu crezi ca ar fi bine sa imi dai o mana de ajutor sa fac tot ce trebuie si in felul acesta va creste valoarea premiilor?
Ultima oară modificat 11 Feb 2009 20:34 de către Paulletta, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 11 Feb 2009 20:30

Cu placere! Contacteaza-ma pe privat si o sa-ti demonstrez ca se poate si mai bine! ;-)

Scrie răspuns