Exagerari (taxe la concursuri )

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Exagerari (taxe la concursuri )

Mesaj de Brie » 19 Feb 2009 02:47

De ce nu dati sansa si pescarilor cu posibilitati financiare mai reduse sa participe la un concurs?....organizati si voi de FUN ca nu mergi pentru bani la un concurs de pescuit....ca nu poti face bani din asta....si oricum dau un exemplu platesti 1400 ron pe echipa ca sa castigi 4000?.....organizati si voi concursuri mai ieftine.....

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 19 Feb 2009 09:22

Daca ar organiza concursuri mai ieftine,ar insemna sa fie castigul organizatorului mai mic si nu prea le convine.Aceste concursuri ar trebui(dupa parerea mea)organizate de catre proprietarii sau administratorii de balti,cu o taxa modica de 200-300 lei si cu ajutorul unor sponsori ar iesi ceva frumos.
LogiCarp Team

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 19 Feb 2009 11:31

maryus scrie:Daca ar organiza concursuri mai ieftine,ar insemna sa fie castigul organizatorului mai mic si nu prea le convine.Aceste concursuri ar trebui(dupa parerea mea)organizate de catre proprietarii sau administratorii de balti,cu o taxa modica de 200-300 lei si cu ajutorul unor sponsori ar iesi ceva frumos.
Cu asemenea taxa nu poti plati nici balta. De asemeni sponsori nu prea au fost nici anul trecut cand mergea treaba la toata lumea dapai pe criza asta. In alta ordine de idei,asociatia pe care o reprezint va face anul asta doua concursuri de crap cu taxa maxim 700 RON pe echipa.

P.S Anul trecut am facut un concurs,taxa 400 RON echipa si castigul meu a fost alergatura de care am avut parte.Nu toata lumea isi propune sa castige din concursuri si nu toata lumea stie ce cheltuieli presupune un concurs .
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 19 Feb 2009 15:00

Pai din acest motiv am spus ca concursurile ar trebuii organizate de catre proprietarii sau administrarorii de balti sa nu sa mai plateasca balta,d c sa se mai plateasca balta,il chemam pe Florentin iuga sau pe cineva de la Infopescar sa filmeze concursul,se da la tv(asta inseamna reclama la balta,nu?)Din banii stranzi se acopera toate celelalte cheltuili si restu premii modic.
Cat din banii de la concursuri se duc la stat,se dau bonuri la concursuri?eu nu am vazut(am participat doar la unu)dar nici ni am auzit.Banii aia raman la patron,nu?
Este o rusine ce sa intampla pe baltile din romania[/b]
LogiCarp Team

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 19 Feb 2009 15:12

@maryus,
si el ce castiga ca-si tine blocata balta trei zile si nu ia bani pe taxa in acest timp ?
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 19 Feb 2009 15:21

da dar eu zic ca din 300 400 ron pe echipa la un numar de 20 25 de echipa depinde de marimea baltii eu zic ca iese in plus.....plus ca isi face si reclama daca nu e o balta asa cunoscuta....

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 19 Feb 2009 15:21

da dar eu zic ca din 300 400 ron pe echipa la un numar de 20 25 de echipa depinde de marimea baltii eu zic ca iese in plus.....plus ca isi face si reclama daca nu e o balta asa cunoscuta....

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 19 Feb 2009 15:28

in fine....inteleg este greu....dar acuma nu stiu ceilalti pescari....nu ma duc pentru bani la concurs....ca sa castigi bani mergi la sarulesti unde e 20.000 euro locu 1 .... ma duc pentru placere pentru a acumula experienta....pentru a invata una alta.....de ce nu se organizeza mai multe concursuri amicale...? aici nici nu ar avea propritarul balta blocata....ca dintr-o taxa de 200 300 ron si'ar scoate cu varf si indesat...deci balta nu ar fi blocata si ca premii simbolic frate o diploma o medalie o cupa.....care in total costa cam 50 60 ron sa le cumperi.....si o ciorba de peste si cred ca ar iesi ceva fpart frumos....parerea mea

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 19 Feb 2009 16:10

Dupa concursul organizat, Ionut a postat pe forum toate cheltuielile , lucru pe care nu l-a mai facut nimeni! Cand ii aud pe unii organizatori ca ii costa masa festiva 2000 de ron iar cupele inca pe atat am senzatia ca ei cred ca noi suntem veniti cu pluta!
APS-ul o sa organizeze 2 concursuri amicale cu preturi mici dar nu stiu exact datele de desfasurare.

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 19 Feb 2009 20:38

vreti concursuri mai ieftine? la concursuri nu mergeti si pt banii din premii?
in cazul asta va strangeti 5-6-7 (cati vreti voi) mergeti impreuna la pescuit pe o balta x , si pescuiti fiecare in regim de concurs, eventual puneti si voi la bataie o lada cu bere sau ce vreti voi si ii dati bice ;-)
mai ieftin de atat nu cred ca puteti gasi :D

Scrie răspuns