Artizani swingere , polemica

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 00:18

member


Data inscrierii: 15/12/2004
Mesaje: 137
Locatie: marghita

MesajTrimis: Dum 02 22, 2009 11:27 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
eu miam luat mk2 de la fox si nu mai trebuie sa improvizez dai un ban da stii ca ai calitate Mr. Green parerea mea decat sa tot incerc sa fac din c..a zbici si pana la urma tot nu pusca Mr. Green Mr. Green Mr. Green Laughing
_________________
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)





mdea...e complicat sa-ti pui mintea la contributie...e mai ieftin sa dai banii :)).....4 bucati la 110 lei pe tine....pe mine mintea si 60 de lei tot 4 bucati...si fac pariu ca ale mele sint ceva mai destepte :).....pina acu mi-au preluat ideea inca vo 15 oameni cu state vechi in pescuit...inclusiv vo citiva care daca nu se duc macar 2 zile pe saptamina la pescuit mor c apestii pe uscat

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

ddd

Mesaj de Cimpan Razvan » 23 Feb 2009 01:21

daca vad ca esti asa destept am sa vb cu careva sa te duca la atelier la fox sa le faci si lor ceva swingere ca ei is fraieri.veziti de treaba ta cu swingerele tale.sau mai bine cu bambinele tale luminoase.auzi la el cas mai destepte decat mk2.:lol: :lol: :lol: si pt cultura ta generala 4buc mk2 fox nu fac 110ron ci mai mult da tot degeaba ca nam cu cine sta de vb.macar daca nu stii taci din gura. :!: :!: :!:
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 11:09

fii amabil si vorbeste frumos
am zis 110 lei bucata la ale tale
daca nu te duce mintea sa faci ceva taci
......la cum vorbesti probabil si monturile ti le cumperi ca nu te duce capul sa legi un ac cum trebuie

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salut

Mesaj de Cimpan Razvan » 23 Feb 2009 12:15

auzi eu cand legam monturi tu durmeai noaptea dezvelit si cu geamul deschis.deci mai taci din gura nu ma tot provoca,si veziti de treaba pe tine nu te duce capul ca esti taran suntem in2009 pescuitul a evoluat de la bambine si clopotei la swingere si hangere.eu miam spus parerea tu te tot bagi in seama si ma tot provoci si mai vrei sa vb si frumos cu tine :!: :!:
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 23 Feb 2009 12:43

@ blackwind

Faptul ca unii dintre noi prefera sa-si cumpere echipamente de calitate in detrimentul unor improvizatii de doi bani,nu cred ca-ti da tie dreptul sa afirmi ca nu ne duce capul.Nu a contestat nimeni ingenuozitatea jucariilor tale,insa pana la a afirma ca sunt calitativ peste produsele de xxx de pe piata,e cale lunga.Asaca ti-as recomanda sa-ti folosesti sanatos inventiile tale si s-o lasi mai moale cu afirmatiile despre capacitatea intelectuala a celor care nu-ti impartasesc punctul de vedere. :evil:

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 13:19

altul....hmm..incep sa cred ca voi v-ati nascut pe balta din parinti pescari si nu ati pus mina pe altceva sub 400 de euro bucata in viata voastra ca v-au picat degetele..probabil alora de la FOX le-au picat de la Dumnezeu minunatele swingere nu le-a inventat tot un pescar ca mine sau ca altii care stau pe balta si incearca diverse chestii pentru a-si imbunatati performantele

imi cer scuze c anu m-am nascut la fel de invatat si educat ca voi ca s anu vad mai departe de magazinul firmei x sau y unde te duci cu prostul si cumperi ce e mai scump ca-i de firma...am impresia ca la unii pescuitul e doar expozitie de scule si nu pescuit . nu vreau sa ma repet...dar acum serios...stiti sa legati un ac singuri sau va duceti la FOX la atelier si faceti comanda de 10 monturi?

probabil cele 40 de noduri s-au inventat singure de la dumnezeu si nu de taranii ca mine care stau pe balta....idem cu restul sculelor de pescuit...
ia zi-mi si mie cum e cu hangerele de la FOX si zi-mi cu ce seamana...vezi ca hangerul nnu l-a inventat in mod sigur FOX ci din nenorocita aia de bambina de se trage...ca am impresia ca nu vezi decit paiul din ochiul meu....nu birna din capul tau

eu am zis...cind ai sa poti sa-ti legi singur acele , sa repari o mulineta, sa schimbi un inel...vii si ma faci pe mine taran ...dar nu inainte
sa cumperi din magazin e ushor simplu si frumos

probabil tu ai plecat prima data la pescuit cu infinity, anthology , ev plus si backbiter...hai hai..eu am dat doar o idee ieftina sa faci ceva bun...dar taranul cu bani facuti la dat cu ghebul in italia se simte atins si deranjat

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salut

Mesaj de Cimpan Razvan » 23 Feb 2009 14:04

inca odata iti spun u ai fost primul care sa luat de mine nu eu de tine.daca esti asa inteligent iti recomand sa iti deschizi o firma de articole de pescuit si atunci o sa vedem cat esti de inteligent si ce produse mai inventezi tu si atunci o sa ne dam cu parerea despre inteligenta ta iesita din comun.nu neam nascut pe balta si cu bete fox in mana dar oameni au evoluat si nu mai sunt curiosi de bete germina si mulinete arges si clopotei si bambine.oricum nu te baga nimeni in seama cu prostiile tale degeaba tot incerci sa te afirmi ca nui loc.ai gresit persoanele de care teai luat si oricum faci afirmatii nefondate ca nu ne duce capul :evil: chiar asta e ne duce ne luam calitate decat sa facem improvizatii si sa tot testam bambine si etc.dar cobaii si sobolani de aceea sau nascut ca sa testeze unele chestii deci in concluzie poti sa testezi bambinele in continuare.daca cumva nu intelegi ce vb semnalizeaza unde nu stii ca iti traduc pe limba ta. :evil:
ps-ghiti lasal nai cu cine vb. :D
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 14:21

suferi?
te doare?

ia un prostomicin..te scapa de suferinta si durere

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salut

Mesaj de Cimpan Razvan » 23 Feb 2009 14:25

ma doare undeva de tine
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 23 Feb 2009 16:27

blackwind scrie:taranii ca mine care stau pe balta
Din ceea ce ai scris asta e singurul lucru cu care sunt in totalitate de acord cu tine ! ;-)

Scrie răspuns