topic semoa

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
semoa
new member
Mesaje: 19
Membru din: 20 Feb 2009 09:14

topic semoa

Mesaj de semoa » 09 Mar 2009 08:40

astai topicu meu pentru ca nu vreau sa mai scriu in topicele la alti baieti ca poate sa supara pe mine si io nu vreau

scriu acuma ca a zis nenea nimitz ca sigur sint un tip doxat si probabil scriu dimineata cand ajung la birou in timp cemi beau cafeaua da io nam birou si nu beau nici cafea ca mapuca tremuriciu cas mai sensibil da nu vreau sal dezamagesc pe colegul meu asa ca mapuc de scris

in uichend am fost la stiuca da nam stat prea mult ca mam accidentat adica ma acciidentat altu ca io dadeam la pescut ca miam facut o pluta mai mare din zapada artificiala si nu mio mai baga pescutu la fund si stateam linistit sia venit unu cu un jip si avea haine dinalea pestrite si 120 de kile si ochelari jmecheri sa vada pesti prin apa si tot arunca o bucatica de zgarci verde cu sclipici sio tragea prin apa da na prins nimic si cred ca vroia sa se dea mare ca arunca si peste cap si dintro parte sia ajuns mai aproape de mine sia ratat o lansare si mianfipt rgarciu in obraz caldracu avea si carlig in el sianceput sa rada de mine zicea cam fata de mirlita si sa nu mai fac pa nebunu ca se supara simi face caci en relis in apa siam tacut ca numi suna bine asta.
dupaia anceput sai placa de mine si mia dat dezpagubire doi pesti de plastic cu triling la coada unu alb cu capu rosu si unu portocaliu cu cerculete verzi si mia zis cas plutitoare si e bine ca nu leacat de fundu apei da cred ca tot la pescutu meu raman ca nu miau placut astea in primu rand nu pot sarunc cu ele decat 2 metri cam fir de 45 si ma si pacalit cas plutitoare ca se duc la fund amindoua da cred cai de la struna ca vam zis cas facute din cablu de frana de la bicicleta.

dupaia mam dus sa culeg ghiocei sai duc la femeie de 8 martie si mam dat mare ca iam aratat cea scris domnu nimitz despre mine ca sar putea sa fiu destept ca sa vada ce barbat are si sami faca si mie niste cartofi pai cas mort dupa ei si ea numi prea face cau colesterol simi dauneaza.
sex inda bici

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Mar 2009 08:48

Shaure , noi avem voie sa scriem aici, ori asta-i blogul tau ? :D
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
semoa
new member
Mesaje: 19
Membru din: 20 Feb 2009 09:14

Mesaj de semoa » 09 Mar 2009 09:20

George Iorga scrie:Shaure , noi avem voie sa scriem aici, ori asta-i blogul tau ? :D
cevreti citvreti
sex inda bici

nimitz
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 24 Ian 2009 11:39
Localitate: Baile Felix
Contact:

jumate

Mesaj de nimitz » 09 Mar 2009 16:20

Semoa vad ca te-ai scos pe spinarea mea cu ceva mancare da normal ar fi sa facem potolu vorba ta,, barabara '' asa ca tine-mi portia pana ne-om intalni la balta ca daca-s prajiti cartofii in ulei de somon is ca solubilele lu tata nitu,cu cat is mai uscati is mai buni .promit sa aduc si niste pescuti '' ca azi am fost la balta iara sa vad daca so dezghetat (afirmativ) si nenea paznicu tocmai dadea drumu la apa ca crescuse nivelu de la ploaie si-am pus-o deo afacere cu cerberu .I-am plasat omului repede o jumate de dip de iarna(saniuta) care am luat-o de la primu non stop cu doi litri de benzina scoasa repede din rezervor cu furtunu' de nivel a meseriasilor care faceau vizavi o casa ,si omu m-a lasat sa pun plasa de metro care o aveam in masina la gura tevii pe unde se scurge apa da incepator fiind n-am stiut unde sa pun momeala (sanvisu copilului lasat de dimineata in masina)asa ca am nadit greu si grupat si in fata tevii si in plasa si cred ca imposibil pe maine cand ma duc sa nu fi prins ceva.Acuma ca am vazut balta parca nu mai sant asa atins de plumbu' lu' bacovia si nici nu-i mai bag in seama pe colegii de pe forum care rade de numele meu da cred ca iara o sa se ia de mine cand o sa vada ca nu practic casi ei C@R (cred ca inseamna prinde si du in ceva limba straina )

Avatar utilizator
semoa
new member
Mesaje: 19
Membru din: 20 Feb 2009 09:14

Mesaj de semoa » 09 Mar 2009 16:32

domnule nimitz nu mia facut nevasta nici un cartof pana la urma ca na avut chef asa ca nu va bazati pe portia de la mine
sex inda bici

nimitz
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 24 Ian 2009 11:39
Localitate: Baile Felix
Contact:

Mesaj de nimitz » 09 Mar 2009 16:51

nu-i bai ca aduc eu si barabulele atunci ca pana la primu concurs o sa se apuce iara vecinu ca anii trecuti sa-i ingroape pe aia vechi in pamant da acuma ii scot noaptea si dau vina pe cainele lup care de cand cu criza asta e vegetarian da am o problema ca daca mai scot multa benzina din rezervor pt. competarea arsenalului no sa-mi mai ajunga sa vin cu ea la concurs asa ca o sa vin cu trenu' si m-am gandit ca betele le tai mai scurte sa nu platesc bagaj suplimentar si la balta le mufam cu niste henco care l-am gasit la tomberon si daca nu potiveste ecsact mai punem niste pagini din cartea care mia promiso domnu' de la cluj ca vreau so iau cu mine la balta so citim impreuna

nimitz
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 24 Ian 2009 11:39
Localitate: Baile Felix
Contact:

Mesaj de nimitz » 09 Mar 2009 18:40

cu sgaritura de la obraz ai grija ca e periculoasa ca am auzit ca asa a murit si unu crapone de era mare tartor in orasul ala cu hopele ca nu mai stiu cum ii zice da ii imbolnavea pe toti smecherii cu plumb la plamani si la burta de mureau pe capete .asa a murit si asta ca l-au ginit dupa sgarietura si fiind veche cred ca era infectata si au incercat militienii sa-l arda cu plumb incins ca sa-l vindece da au gresit locu si omu s-a curatat.fa-ti repede vacin deala de tetanos ca sa nu patesti doamne fereste ceva si sa ramana forumu' fara amuzant cum a zis domnu cu cartea de la cluj care silabiseste mai greu si ma botezat tirpitz in loc de nimitz(oricum seamana cei drept).oricum ca m-a botezat o sa-i cer un miel de pasti si o sa fie tocmai bun ca mi-a ramas niste orez de la craciun cand am taiat porcu da ni la luat veterinaru ca azis ca are trichineloloza si am ramas cu orezu de caltabos gata fiert si gol nam avut curaju sal mananc ca am auzit ca face ochii oblici daca mananci mult

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 09 Mar 2009 18:46

Semoa, am ras de m-am pisat pe mine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: esti tare ;-)
Ghiti al nostru ie' la juniori pa' langa tine cu caterinca. Da' lu' Mosharu o adresa pa' privat sa-ti trimita mokarles vo' 2 catapulte da' nadire grea sa te umfli pa' balta daca mai vine ala cu jipu' ;-) :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 09 Mar 2009 18:48

portavioane lasa mangleala cu "crapone" ca te baga mosharu la perpeleala de nu mai iesi pan' la pensie ;-)

nimitz
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 24 Ian 2009 11:39
Localitate: Baile Felix
Contact:

scuze

Mesaj de nimitz » 09 Mar 2009 21:20

scaze domnu mosharu' daca v-am deranjat cu ceva da aveti dreptate pe om il chema capone m-am uitat in abecedaru copilului si m-am lamurit da cu pensia nu inteleg ce vreti sa spuneti ca eu lucrez la negru si oricum nu o sa primesc pensie ca am avut servici de portar la noi la spital de au venit militienii cu firmele de paza si ca sa nu madea afara m-au mutat la morga ca antopsier da am plecat si de acolo ca nu suportam sa vad sange si acuma am un serele de bombe funebre ,,la capatul sirului''unde singurul angajat sant eu da la negru si mam si gandit deja ca daca vam suparat cu ceva si nu vatrece pana vin eu la concurs cu trusa de machiaj de la firma ma autodeghizez ca sa nu ma recunoasteti ca am auzit ca dati tare cu catapulta aia si rog pe acaesta cale pe domnu moderator sa vorbeasca cu domnu arbitru la concurs ca sa nu ma puna vizavi de dvs. pe balta

Scrie răspuns