Alege-ţi preşedintele!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 06 Dec 2009 23:12

marius.tim scrie:@Neamtu
Nu poti sa dai tu un verdict,de genul ala Timisoarei .Cand mie imi fluierau gloantele pe la urechi,tu probabil erai inca pe uretra.Asa ca nu ai de unde sa stii cum s-a facut rost de democratia asta pe care tu o vinzi PSD-ului.Si in tot timpul asta de la revolutie incoace,cand noi cei care sufeream deceptie dupa deceptie,tu te jucai cu puta in nisip si acum crezi ca poti sa ne dai lectii despre onoare,democratie,alegeri si sa dai note primului oras liber din Romania.O sa pun lincul ,asta pe Banatul sa vada si oamenii de acolo care te-au primit asa de bine,cam ce parere ai tu despre Timisoara si locuitorii ei.
Nu incurca Timisoara cu PDL.
Cred ca am spus destul de clar la cine si la ce ma refer.Ce a facut PDL-ul nu se face si cu asta basta.
Acum ce vrei sa faci?Vrei sa arati Timisorenilor ca sunt anti-PDL,anti Basescu? ;-)

Uau :shock: ,nu credeam ca o sa primesc atatea replici la mesajul meu. :lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 06 Dec 2009 23:32

Am scapat de tananac!!!

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 06 Dec 2009 23:59

Neamtul scrie:
marius.tim scrie:@Neamtu
Nu poti sa dai tu un verdict,de genul ala Timisoarei .Cand mie imi fluierau gloantele pe la urechi,tu probabil erai inca pe uretra.Asa ca nu ai de unde sa stii cum s-a facut rost de democratia asta pe care tu o vinzi PSD-ului.Si in tot timpul asta de la revolutie incoace,cand noi cei care sufeream deceptie dupa deceptie,tu te jucai cu puta in nisip si acum crezi ca poti sa ne dai lectii despre onoare,democratie,alegeri si sa dai note primului oras liber din Romania.O sa pun lincul ,asta pe Banatul sa vada si oamenii de acolo care te-au primit asa de bine,cam ce parere ai tu despre Timisoara si locuitorii ei.
Nu incurca Timisoara cu PDL.
Cred ca am spus destul de clar la cine si la ce ma refer.Ce a facut PDL-ul nu se face si cu asta basta.
Acum ce vrei sa faci?Vrei sa arati Timisorenilor ca sunt anti-PDL,anti Basescu? ;-)

Uau :shock: ,nu credeam ca o sa primesc atatea replici la mesajul meu. :lol:

nu dar macar sa vada lumea ca esti prost !
se vede ca nu ai prins nici un an de comunism, sa tremuri de frig in casa , sa stai la coada la lapte cate 2-3 ore...sa prinzi oua o data pe luna, carne ioc, sa umbli cu bocancii rupti si picioarele ude la scoala care nu avea caldura.
lasa fraiere, ramai tu cu toti bosorogii si taranii care traiesc pe spatele impozitelor pe care le platesc din salariul meu gras , ca eu va fut in gura si emigrez ...sa vedem ..cine va mai plateste pensiile si somajul ?
tu'va pesedeu'n gura de comunisti !
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 07 Dec 2009 03:35

lasa-l Sergiu ca-i aiurit rau.....daca umbla ca nebunul in buzunar cu PL 500 incepand cu noiembrie ,sau statea cate 10 ore-n strada cu capacul de la butelie , poate- poate-i castigator,sau mai recent lua vre-o ranga-n dinti de la vre-un miner cu toate 120kg ale lui nu mai scria aici asa frumos de suigacii de comunisti!! :oops: :oops:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 07 Dec 2009 08:58

Alo gashca!! Calmati-va ! Neamtu si Sergiu aveti avertisment ! Nu castiga nimeni daca topicul ia o turnura exclusiv politica, sau ia o tenta de "albie de porci". Fiecare are convingerile lui politice, insa hai sa ramanem oameni, fara jigniri si alte lucruri mizerabile... Altfel...mai bine inchidem topicul si trecem la ale noastre, pescuit adica...

Multumim pentru intelegere!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 07 Dec 2009 09:57

S-a schimbat schimbarea ...a bagat spanac la B.E.C ...Popei reloaded ...Neamtule, te pricepi sa tragi cu PSL-ul ?! :lol: :lol: :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
apetrea adrian
senior member
Mesaje: 429
Membru din: 28 Mar 2006 07:29
Contact:

Mesaj de apetrea adrian » 07 Dec 2009 10:29

sa ne fereasca d-zeu de cea ce poate 'gaozaru..'.daca toate partidele din ro. sunt contra lui si el tot e sus.....doamne ajuta!

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 07 Dec 2009 10:39

sergiu_q scrie: tu'va pesedeu'n gura de comunisti!
:lol: :mrgreen: Pai si ailalti ce dreaq sunt? Nu tot comunisti?

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 07 Dec 2009 11:09

Eu nu am fost sa votez ,fiind inafara tarii nu pot sa merg eu la vot sa decid soarta romanilor din tara,asta-i viziunea mea .

@neamtu

macar 5 ani de comunism sa fi apucat.................

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 07 Dec 2009 13:28

Hmmmmmmm balacareala multa ca de obicei. Noi ne certam ca prostii si altii se bucura: unii ca au ramas cu acelasi ciolan iar altii ca au ramas prin preajma lui. Care e diferenta? Asta e un mitocan, acelasi care il vad zilnic la fiecare colt de strada la fiecare 5 minute. Si da, asta ne reprezinta cel mai binept ca asa suntem majoritatea. Iar celalalt, da, nu era o solutie buna cu Nea Nelu pe acolo dar uitati-va in tabloul de ansamblu....fiecare are in gasca pe cineva de imagine "buna" berceanu boureanu udrea ritzi vs vanghelie nea nelu etc.
Eu speram ca daca merge prost cu unu o perioada, sa lasi sa vina altu sa vezi daca ala e la fel sau mai face si ceva. Macar are scoala de diplomat ca fost ministru de externe si nu "mitocan" cu tupeu.
Ce e paradoxal e ca ajungem sa ne dam in cap, unii la altii pt "ala" pt ala si aia sunt toti bine mersi acolo si adevarata problema nu o vede nimeni si anume ca ar trebui sa tina de noi. Ignoranti, prostiti sistemtic, imbuibati de tv de proasta calitate, de talkshouri de ##### de manele ordinare si multe altele. A luptat anticoruptie si de fapt coruptia la noi e painea de pe masa............si nu trebuie sa te uiti in politica pt asta trebuie doar sa scoti capu pe geam sa vezi "smekerii". Noi traim in tara "smekerilor smekeri" si noi acceptam ceea ce se intampla. Ne meritam soarta. A si se poate discuta decent cred. Macar bunul simt sa faca diferenta fata de mocirla din jurul nostru.

Scrie răspuns