Alege-ţi preşedintele!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 07 Dec 2009 14:40

Circul de abia incepe! :mrgreen:
Sa vedem cum se va trece guvernul de parlament, sa vedem cu cine va face alianta ca sa poata trece guvernul prin parlament, sa vedem cine rupe pisica si bate palma cu base. :mrgreen:
Sa vedem cum o sa avem guvern pana pe 10 dec care sa treaca un buget 2010 prin parlament , termenul limita impusi ca sa luam transa de bani din afara :mrgreen:

Incepe distractia!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Voi ati ales de fapt bilete la circ :mrgreen:
Incepe spectacolul cat de curand :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps: Geoana si Antonescu parerea mea este ca dupa cheful si bucuria de aseara tocmai s-au sinucis politic :mrgreen:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 07 Dec 2009 15:47

:D :D acu sa vezi cearta intre prostituati---unul stangaci,altul dreptaci!!""scrisoarea pierduta ""a fost fix pix...Si au baut sampanii,au mancat tort---sa te omori de ras nu alta---ASA MINTE,ASA APUCATURI,ASA RASPLATA.....cei chibzuiti nu se arunca ca proasta-n pilula!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 07 Dec 2009 16:00

Da ma Filica da ma Cristi da ce mai grav ? Ca iese x sau Y s-au ca au fost alesi de jumatate de tara x si de celalta Y? Si ce stim noi despre ei asa direct in afara de ce vezi, citesti (care pana la urma se numeste influenta mai dreapta sau mai pe fata)? Cati ii cunosc cu adevarat? Chiar conteaza atat o persoana, cand de fapt stim cu totii prea bine ca e doar un mare joc de interese si noi speram ca niste nebuni sa schimbe ceva, cand de fapt noi ar trebui sa ne schimbam cel mai mult? Pe parte economica, politica externa ,bugete da acolo pot face ceva dar am asa mereu feelingul ca nu o fac decat tot pe carca noastra. Si cam toata mascarada asta si circul asta nu va schimba prea mult din ce e in jurul nostru.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 07 Dec 2009 18:07

eu sunt alergic rau la comunisti. baselu e un ordinar si el ..dar macar nu il vad pe ilici satisfacut .
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 07 Dec 2009 18:26

sergiu_q scrie:
Neamtul scrie:
marius.tim scrie:@Neamtu
Nu poti sa dai tu un verdict,de genul ala Timisoarei .Cand mie imi fluierau gloantele pe la urechi,tu probabil erai inca pe uretra.Asa ca nu ai de unde sa stii cum s-a facut rost de democratia asta pe care tu o vinzi PSD-ului.Si in tot timpul asta de la revolutie incoace,cand noi cei care sufeream deceptie dupa deceptie,tu te jucai cu puta in nisip si acum crezi ca poti sa ne dai lectii despre onoare,democratie,alegeri si sa dai note primului oras liber din Romania.O sa pun lincul ,asta pe Banatul sa vada si oamenii de acolo care te-au primit asa de bine,cam ce parere ai tu despre Timisoara si locuitorii ei.
Nu incurca Timisoara cu PDL.
Cred ca am spus destul de clar la cine si la ce ma refer.Ce a facut PDL-ul nu se face si cu asta basta.
Acum ce vrei sa faci?Vrei sa arati Timisorenilor ca sunt anti-PDL,anti Basescu? ;-)


Uau :shock: ,nu credeam ca o sa primesc atatea replici la mesajul meu. :lol:

nu dar macar sa vada lumea ca esti prost !
se vede ca nu ai prins nici un an de comunism, sa tremuri de frig in casa , sa stai la coada la lapte cate 2-3 ore...sa prinzi oua o data pe luna, carne ioc, sa umbli cu bocancii rupti si picioarele ude la scoala care nu avea caldura.
lasa fraiere, ramai tu cu toti bosorogii si taranii care traiesc pe spatele impozitelor pe care le platesc din salariul meu gras , ca eu va fut in gura si emigrez ...sa vedem ..cine va mai plateste pensiile si somajul ?
tu'va pesedeu'n gura de comunisti !
Adica vrei sa spui ca daca nu sunt de acord cu Partidul Democrat sunt prost? :roll: Hmm...interesant.
Nu am prins eu comunismul dar sa sti ca parintii mei l-au prins si ei si multe alte persoane sustin ca si-au permis mai mult in acea perioada decat acum.Nu trebuie sa-mi explici ce a fost inainte de '89 in Romania ca nu-s fraier cum spui tu.Fi sigur ca am motive intemeiate sa fiu suparat pe PDL-isti.Impozit mare pe venit platesti si acum. ;-)
Promit sa nu te mai stresez cu politica pana la urmatoarele alegeri...anticipate. ;-) :lol:

Pentru discutii din astea mai luam si avertisment... :lol:
Hai Sergiule calmeaza-te ca nu ai motiv sa te aprinzi asa. ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 07 Dec 2009 19:07

sergiu_q scrie:eu sunt alergic rau la comunisti. baselu e un ordinar si el ..dar macar nu il vad pe ilici satisfacut .
Hai man ,comunistii ne-au facut beton armat...ia sa ne gandim cat de bine ne-am dezvoltat vazul pe timp de noapte ,cand ne lasau aia in bezna ,ca doar aveam 2 ore curent pe noapte ...si-n alea 2 ore faceam exercitii de imaginatie uitandu-ne la TV si vazand filme de actiune gen Cantarea Romaniei Reloaded ,iar unii chiar aveau imaginatia bogata si-si faceau antene parabolice din ligheane si sutiene ,sa prinda vre-un post strain...si ce auz fin aveam cand stateam in fiecare nopte cu Europa Libera in surdina ...si cat de rezistenti eram la frig si foame ,ca mancam apa si beam vant...si cate si mai cate ! America ,de frica noastra a trebuit sa-i inventeze pe Omul paianjen ,Superman ,Batman ,Captain America ,etc. ,etc. !!! :lol: :lol: :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 07 Dec 2009 19:12

Sergiu, nu s-ar zice ca esti alergic la comunisti! :lol: Diferenta intre Ilici si Baselu consta numai in varsta, asta n-a mai apucat sa se afirme pana la capat, dar viitorul suna bine!! :mrgreen:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 08 Dec 2009 01:55

Daca cineva ne-a prostit o data,sa-i fie rusine!
Daca ne-a prostit si a doua oara,sa ne fie noua rusine!!!

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 08 Dec 2009 03:33

exclusiv scrie:Daca cineva ne-a prostit o data,sa-i fie rusine!
Daca ne-a prostit si a doua oara,sa ne fie noua rusine!!!
stai linistit ca nu-i despre prosteala----sau cel putin nu mai e !!!cert e ca romanii sunt debusolati ,,aia se cearta la putere ,criza-i rea de tot,,,cand unii explicau cum e cu criza si ce-ar trebui facut altii promiteau bani romanilor daca se intorc din strainatate acasa!!!sunt moduri diferite de a percepe adevarul!!asa se explica si votul foarte strans!!bine-ar fi sa se apuce rapid de lucru impreuna pt binele tarii....ar trebui cineva sa mearga sa le citeasca in parlament pilda cea "dacica"care era odata in manualele de istorie de prin gimnaziu!!!cea cu canii care se bateau in ring iar cand a venit lupul s-au strans si l-au sfartecat dupa care si-au reluat bataia!!lupu-i criza!!!canii la noi sunt mai multi de 2 asa ca exista sanse!
@man fishing----mi-ai amintit cu partea finala a postarii,,cea cu partea economica cum stateau gramada becali si voiculescu in spate la dezorientat!! :lol:
@neamtu---bine ca vrei pace!!mi-ar fi parut rau sa treaca iarna fara tine pe forum!!!!cat despre ce ti-au spus parintii--bravo lor ca-i crezi--insa asculta si la Sergiu sau George ca nu-s basme cu bau bau ci-i realitatea !!!asa a fost !!roaga-ti mama sa-ti gateasca o punga cu tacamuri--(ghiare gaturi,ciocuri),dupa care sa bei un cico sau brifcor!!!!vorbim dupa aia!!am uitat--ca si desert sa-ti dea o data la 4 luni pe furis cate-o banana pe care s-o mananci in casa pt ca daca o scoti afara curg balele cartierului si-i poti imbolnavi pe copii vecinilor de icter!!!de pofta,ciuda ,foame, draci!!a fost mai bine atunci???stii cum e cand ai dacia vrei ww,,cand ai ww vrei,audi.....si tot asa pana la bugatti veyron16.4
totu-i sa nu uitam cine-am fost si de unde-am plecat!!!

Digital
member
Mesaje: 263
Membru din: 01 Sep 2009 09:09
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Digital » 08 Dec 2009 08:36

Vorba carmaciului ...sa traiti bine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu respect.

Scrie răspuns