Alege-ţi preşedintele!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 08 Dec 2009 23:59

Baieti, hai ca ati luat foc rau de tot ,aia beau sampanie pe la controceni si voi va scoateti ochii pe un forum de pescari :mrgreen: ,o fi ea cafenea de cafenea dar serios ,ce rezolvati cu cearta asta?

Va pupa ochiosul :!: :mrgreen:

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 00:03

eu nu imi scot ochii cu nimeni,nu ma cert cu nimeni
si noi te pupam

George nu te baga!!!aici nu esti moderator :lol: a vazut ca ne cautai 8)
spune doar de Base sau Geoana :lol:

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 09 Dec 2009 00:13

@exclusiv
citatul il folosisem pt ''micul dictator''....As fi putut sa-l folosesc si pe cel cu Danemarca,dar nu avea sens..cum nu are nici discutia asta !
Da,pe privat se discuta probleme personale....si eu m-am simtit jignit de postarile tale(daca vrei sa facem putina analiza pe primul text ,citat de mine, IN LIMBA ROMANA ) si tu ,probabil,de ale mele!Dar nu tin motis sa vb,era doar pt a nu ne ''culca suparati''!
@ochirosi
M-am racorit cu putina sampanie data de Geoana si Basescu ca sa-i votez data viitoare..Sint calm! ;-) :-)
it's nice to be important,but is more important to be nice

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Dec 2009 00:15

Scrisoarea a-III-a
- Tu esti Mircea ?
-Da Imparate !
-...esti un prost si jumatate ! :mrgreen:

==================================
Geoana prezinta raportul despre starea natiunii :
In timpul mandatului meu ...nu s-a intamplat nimic deosebit ...toti romanii au dormit bine ! :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 09 Dec 2009 00:18

[quote="exclusiv"]@florinw
ce sa spun,sa intreb despre tehnici si tatici sau sa dau sfaturi?
era o figura de stil.cred ca topicul de bancuri e mai potrivit.oricum te aprinzi degeaba ca vad ca nu ai intzeles mare lucru din ce tziam scris.

pai hai sa le luam pe rind.

1.comunistii au pierdut alegerile pt ca lumea sa saturat de ei.

2.vad ca nu stiu sa piarda cu elegantza,tocmai vad ca la emisiunea nasul, spume de vanghelie ca face un miting "spontan" in bucuresti unde se dau 8 mici, 2 beri si un suc.macar pesti aia erau fara colesterol frate,nu ca micii trandafirii ... :lol: penibil.

problema diasporei e foarte simpla.cine a votat (pt ca foarte putzini au fost sa voteze) au facut cum au crezut de cuviintza,greseala lui geona a fost ca nu a speculat aceasta parte de electorat.faptul ca acu ii jigneste dovedeste cit de marunt politic este.

ce tziam spus eu si tzi repet,majoritatea voturilor provenite din afara granitzelor nu provin de la diaspora ci de la acei oameni care sint in afara granitzelor, la munca in concediu, in vizita , la furat, la ce vrei tu.

acesti oameni la fel ca si diaspora au un drept constitutzional de a vota!

dar daca tot itzi place sa dezbatzi problema romanilor din afara care au hotarit pt tine,ce parere ai despre "romanii " din rep moldova?

si aici imi cer scuze fatza de adevaratzii romani di moldova,dar credema ca sint o gramada de rusi care au primit buletine romanesti,care au facut cetatzenia romana doar pt a putea pleca in spania, italia,...si la care legea le da dreptul de vot.

oricum este dureros cind vad pe acest forum, ma repet de pescuit,ura,vis-a-vis de anumite simpatii politice.un user jigneste fica presedintelui facundo tirfa,(chiar am ajuns sa ne legam de copiii oamenilor? :oops: ) tu contesti dreptul constitutzional al unui segment de romani de a vota,...si asta pt ce .pt ca favoritu tau a dat cu bita in balta?

asta a fost frate obtziunea electoratului, accepto ca asta inseamna democratzie.
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 00:21

radule,pe privat tu ai dreptate cu ale tale,eu cu ale mele si o tinem pana la adanci batraneti asa
aici mai intervin si altii,mai spun o parere,cum am facut-o si eu cum ai facut-o si tu pentru ca nici tu ,nici eu nu am facut topicul asta
atat vreau sa intelegi
daca te-ai simtit jignit sa stii ca imi pare foarte rau si iti ofer scuzele mele
e doar o discutie tarzie in noapte pt cine nu are somn
eu de fapt ma bucur ca exista si cineva care sa ma contreze pt ca asta inseamna democratie,ca daca ziceam toti la fel dracu ne lua,pe bune...

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 09 Dec 2009 00:26

exclusiv scrie:radule,pe privat tu ai dreptate cu ale tale,eu cu ale mele si o tinem pana la adanci batraneti asa
aici mai intervin si altii,mai spun o parere,cum am facut-o si eu cum ai facut-o si tu pentru ca nici tu ,nici eu nu am facut topicul asta
atat vreau sa intelegi
daca te-ai simtit jignit sa stii ca imi pare foarte rau si iti ofer scuzele mele
e doar o discutie tarzie in noapte pt cine nu are somn
eu de fapt ma bucur ca exista si cineva care sa ma contreze pt ca asta inseamna democratie,ca daca ziceam toti la fel dracu ne lua,pe bune...
:bere: e mai simplu decit sloganul PROTV-ului
Insa,cu spuneam ceva pagini mai incolo,TOTI,avem dreptul sa votam sau nu(cu cine vrem) si...........sintem contemporani!!Ca in tara asta sau in diaspora.....!Numai bine,si..mai calm(a se citi 'ardeleneste')!
it's nice to be important,but is more important to be nice

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 00:35

florine,eu pe fata aia pe care zici tu ca a facut-o nu stiu cine tarfa,o vad aproape in fiecare sambata in barurile si discotecile din Bucuresti pana la 6 dimineata,tu nu pentru ca stai in Germania si o vezi la televizor cum zambeste nevinovata si cum o f..e pe ea grija de oamenii acestei tari

eu nu vreau ca acea fata sa ma reprezinte in Parlamentul European
dar nu ma duc sa ma spanzur,imi spun doar parerea,asta inseamna democratie pt mine,dreptul la libera exprimare

si cred ca ti-am demonstrat ca nu sunt un incult cu care sa te certi,din cauza asta am scris corect nemteste ca sa iti dai seama ca e doar o discutie cu un om cat de cat citit cu care ai ce sa vorbesti,nu sa te certi,la o ora tarzie,cand nu avem somn
Ultima oară modificat 09 Dec 2009 00:37 de către exclusiv, modificat 1 dată în total.

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 00:37

@radu35 :bere:
oricum cert este ca daca iesea Geoana cu votul din diaspora eram fericit
ce nu inteleg e ca daca Base nu a facut nimic din ce a zis in loc de scandaluri si crize politice,de ce a fost votat din nou?
asta nu o sa inteleg niciodata si 42km de autostrada e intradevar ceva nemaipomenit

dar ii recunosc castigul si toata mascarada asta cu contestarea pentru mine e egala cu zero si cu asta vreau sa iti arat ca nemultumirea mea e doar de ce a fost votat inca o data

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 00:52

@neamtul
stiu tata e nasol sa te abtii
ai grija ca iar te urmareste securitatea :lol:

Scrie răspuns