Alege-ţi preşedintele!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 08 Dec 2009 09:25

Digital scrie:...sa traiti bine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In portocaliu..."underground" ca MORCOVII !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 08 Dec 2009 09:32

Ma acum dupa cum am afirmat mereu nu ma pricep eu prea bine la poltica dar ar trebui sa existe un principiu simplu. Daca in x ani iti merge rau cu o echipa de ce dracu vrei sa continui la fel si sa nu incerci cu altcineva si altcineva asta da stiu nu e o minune dar macar asa sa risti sa se intample altceva.


Eu am tot auzit ca pt 50 de ron au schimbat votul. E tragic sa te bucuri de 50 de ron cateva zile si sa sa o ........... in 5 ani la fel sau mult mai rau cum pronosticheaza toata lumea. Da na, ma intorc la ce spuneam si ma gandesc ca ne cam agitam degeaba pt ca jocurile cred ca deja s-au cam facut si aranjat.

Politica asta este pt oameni "alesi" nu pt pescari, ca daca erau toti pescari se impacau ei cumva la o "vorba" pe malul apei si gaseau o reteta de boiles comuna. (desi cu riscul de a ma contrazice probabil se va ajunge la un consens ca e de papat bine)

Avatar utilizator
uca
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 06 Sep 2009 20:33
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de uca » 08 Dec 2009 20:03

Vorba cuiva de mai sus, ne meritam soarta. Noi romanii suntem cea mai mare natie de prosti de pe suprafata pamantului, o tara de corsari in frunte cu Piaratul(gaozaru`) sef.
Intradevar ne-a ciuruit!

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 08 Dec 2009 20:10

am fost cumparati cu doi pesti!!!
DOI pesti intr-o sacosa portocalie!!!(macrou)
si asta in ARDEAL,unde credeam ca oamenii au coloana vertebrala

de unde atata C&R daca foamea e mare?
ne-am vandut 5 ani din viata pentru doi pesti congelati
asta spune foarte multe despre noi romanii...

si ii mai vad si p-aia din diaspora cum ii dau 80% din voturi
de ce nu vin ei sa stea aici daca vor sa voteze,sa decida ei pentru altii?
nu am nimic cu ei,dar i-as fi pus sa se urce in avion sa vina sa voteze aici daca ii f..e grija asa de tare

Avatar utilizator
uca
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 06 Sep 2009 20:33
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de uca » 08 Dec 2009 20:35

exclusiv scrie: si ii mai vad si p-aia din diaspora cum ii dau 80% din voturi
de ce nu vin ei sa stea aici daca vor sa voteze,sa decida ei pentru altii?
nu am nimic cu ei,dar i-as fi pus sa se urce in avion sa vina sa voteze aici daca ii f..e grija asa de tare
Forte bine spus.
Pe multi ii doare drept in patina de Romania si ii apuca patriotismul tocmai cand nu trebuie

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 08 Dec 2009 21:04

in Danemarca votezi numai daca locuiesti acolo si votezi numai in interiorul granitelor tarii
si ei impun lucrul asta pentru ca asa e normal si corect

imi face mie viata de c...t unul care sta de 4-5 ani in Spania sau Italia

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 08 Dec 2009 21:10

si ii mai vad si p-aia din diaspora cum ii dau 80% din voturi
de ce nu vin ei sa stea aici daca vor sa voteze,sa decida ei pentru altii?
nu am nimic cu ei,dar i-as fi pus sa se urce in avion sa vina sa voteze aici daca ii f..e grija asa de tare[/quote]
tu chiar crezi ce spui?
chiar inghitzi chestia cu diaspora?tzi-au spalat astuia creieru?
hai sda itzin spun ceva.eu nu am votat si nu cunosc pe nimeni care sa fi votat aici.si sti de ce? pt ca e greu sa alegi intre un tembel si un misel.dar romanii care au votat in afara granitzelor,sint in proportzie de 70-% cei care sint turisti sau la munca!din cei stabilitzi afara multzi nu mai au de mult acte valbile ca sa poata vota (buletinele sau pasapoarte romanesti au expirat de mult si nimeni nu se inghesuie sa le refaca). plus de asta nu prea sint multzi dispusi sa calatoresca sute de km pt a vota,pt a se inghesui si inerva pe la consulate,...altzii nu sint interesatzi de viatza politica din tzara pierzindusi increderea in toate partidele politice,su pur si simplu li se rupe.
oricum faptul ca te simtzi ciuruit e problema ta,si a unei jumatatzi de romani.cealalta jumatate se simt salvatzi de catre diaspora ,base,si halitorii de peste congelat
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 08 Dec 2009 21:27

Ich weiss genau was ich sage,glaub mich bitte!!!
70% sind nicht im Urlaub,sie sind Tiefen oder sie machen Unterarbeit.
In Rumanien sie haben nichts zu tun,keine Arbeit,kein Zukunft.
Wenn du seit viele Jahren gegangen von Rumanien bist,dann du kennst nicht was ist es mit diesem Leute.
Ich habe Familie in Frankfurt aber sie sind seit dreisig Jahre gegangen und sie kennen auch nicht was ist mit so vielen Rumener im Spanien oder Italien

imi cer scuze pt cine nu a inteles.

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 08 Dec 2009 22:02

exclusiv scrie:Ich weiss genau was ich sage,glaub mich bitte!!!
70% sind nicht im Urlaub,sie sind Tiefen oder sie machen Unterarbeit.
In Rumanien sie haben nichts zu tun,keine Arbeit,kein Zukunft.
Wenn du seit viele Jahren gegangen von Rumanien bist,dann du kennst nicht was ist es mit diesem Leute.
Ich habe Familie in Frankfurt aber sie sind seit dreisig Jahre gegangen und sie kennen auch nicht was ist mit so vielen Rumener im Spanien oder Italien

imi cer scuze pt cine nu a inteles.
aici sint socotiti totzi rominii care au votat in afara tzarii.acei care sint la munca, pensionarii din ro care sint in vizita la copii,la care le f... capu sai duca sa voteze,...si un mic procent din cei stabilitzi definitiv aici
oricum retzine aspectu ca din cei care lau votat pe base, nu lau votat pe el!au votat impotriva lui geoana!
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 08 Dec 2009 23:13

eee,atunci retine ca eu nu l-am votat pe Geoana,am votat impotriva lui Basescu
daaa,au votat pensionarii care erau in vizita la rude :lol:
hai ca asta mi-a placut
si eu am creierul spalat

Scrie răspuns